Jump to content

Achizitie Passat CC - sfaturi si recomandari


Christian.B77
 Share

Postare recomandată

Pai degeaba mergi cu cineva... Fiind el si mecanic..

Ia masina, du-o la o reprezentanta pentru verificari, o tine circa 1-2 ore iar costul e undeva la 80-150 ron (depinde de reprezentanta/ service).

Ceri verificare pentru vanzare-cumparare si ei  stiu despre ce e vorba.

Nu te du la un service spus de el, mergi la un service mare unde nu-si permit sa minta. 

Eu cand am verificat-o mi-au zis toate nebuniile, pana si cel mai mic ciob din parbriz.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt fericitul posesor al unui CC 2,0 TDI :) ..... dupa ce-mi mai trece euforia voi veni si cu poze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa o stapanesti sanatos si fara evenimente neplacute!

Pana la urma s-a dovedit ca tot un TDI e ce ai nevoie, huh? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari sadrian !!! Care din cele 2 ai aleso ??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cat consuma un 1.8 tsi? urban si extraurban .... ca sunt intre 2 masini 1.8 tsi 160 CP si 2.0 tdi de 140.. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In locul tau as mai face rost de 2000e si as lua-o pe Asta  ;) (ce zici, merita diferenta? :D)... si asta e vanduta prin WeltAuto la alt pret insa :P

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bugetul maxim e atins la aia deci nu am cum cealalta

Modificat de znip
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O masina va costa cat bugetul maxim + inca 4000 Euro. Experienta mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va multumesc mult pentru urari, masina functioneaza impecabil si inca sunt super incantat de ea :).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cea maronie e chiar deosebita.
Are tot ce ai putea cere de la un CC parerea mea :> super.

Eu zic sa mai astepti znip putintel :D 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vlad_multiacc

Salutare baieti,

 

Am dat peste oferta de aici : http://goo.gl/dFj77f si m-am gandit sa va cer parerea.

 

Merita masina banii astia? La ce probleme m-as putea astepta tinand cont de varsta ei? Cam la ce suma "reala" (pret achizitie + cheltuieli imediate) sa ma astept?

 

Mersi 

Modificat de Vlad_multiacc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tocmai am vândut un Cc 2011 (08.2010) manual, fara xenon, cu navigatie, interior textil in 2 culori bej-negru, 102.000km reali, revizii la zi, stare impecabilă, nici macar o zgarietura, cu  12.800e ... si tu vrei sa dai 12000 pe o masina din 2008?!?!

Modificat de razvand
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vlad_multiacc

@razvand: fainuta masina, felicitari!

 

Inca tatonez piata de masini second-hand si nu ma grabesc sa arunc cu bani nici in stanga nici in dreapta.

 

Pe de alta parte  am postat pe forum ca sa primesc un feedback direct de la proprietari (si dealeri) ceea ce s-a si intamplat :).

 

Acum nu ca n-as avea incredere in tine, insa intelege-mi scepticismul si explica-mi (in privat daca doresti ) cum pot avea incredere ca ceea ce spui tu este 100% adevarat si continuam de acolo discutia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am vrut doar sa subliniez faptul ca masina aia e din 2008-2009, si pt 1000-2000 in plus poti sa iti iei din 2011 ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intrebarea are 2 capete:

De ce e cea din 2008 asa scump?

De ce e cea din 2011 asa ieftin?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parerea mea:CC-ul din 2008 nu exceleaza la nici un capitol (poate eventual la km daca sunt reali) insa cu toate astea pretul e nejustificat...cred ca gasesti in acesti bani ceva mai bun !

p.s.daca vrei ceva deosebit ,as recomanda macar cutia DSG ;)

Si totusi,la o masina din 2008 cu un beget de genul,e normal sa ai mai multe pretentii! ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa vina Asta cam in 10 zile (pe siteurile de anunturi o sa fie 14300). Pt cei interesati ofer detalii pe privat, inclusiv fisiere complete cu dotarile masinii si istoricul de service.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fratele meu vrea sa isi cunpere si el un passat cc , doar ca el il vrea r-line. Imi puteti explica ce contine in plus kitul de r-line fata de masina normala ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pot sa iti spun ce are al meu...model 2011, bara fata cu prelungire, volan, praguri, ornamente praguri cu r-line, jantele Mallory, stopuri spate fumurii.

Modificat de Clawoodyou
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Offtopic: Posibil teapa - masina 02.2012 cica, dar serie de 2013 ..., pret FOARTE mic ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Offtopic , aripa stg fata e singura nevopsita cred....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!