Jump to content

Achizitie Passat CC - sfaturi si recomandari


Christian.B77
 Share

Postare recomandată

Imi puteti recomanda unde pot face o testare completa in Ploiesti ? Masina acolo este.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu, reprezentanta VW in Ploiesti este www.dariusmotors.ro .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare oameni buni, m-am decis sa cumpar un Passat CC. Am cautat pana acum 2.0 tdi 170 cp dar nu am gasit nimic in buget ( max 15500). In cautarile mele am dat peste jucaria asta:

 

http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-cc-C35895181.html

 

Ciudat ca scrie Germania ca tara de origine dar cartea de service e in romana...Cum vi se pare?

 

 

Ps: pe asta am vrut sa o iau dar s-a vandut sambata asta...

 

http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-cc-C35516597.html

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt primul link: Ceva e dubios la bara. Vad ca are Xenoane dar nu are spalatoare cum e cea din al2-lea link...si cum e normal sa aibe!

Pt al doilea link: Daca e cumparata din Romania, cere dovada, verifica la reprezentanta istoricul, suna la Porsche, etc.

Pt ambele masini: Niciuna nu are Navigatie, cauciucuri iarna (cel putin al2-lea specifica un al doilea set de jante dar nu specifica daca vine cu anvelope sau nu)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@sahara

Despre ce masina zici ca nu are navi ?

Cele postatate de theciz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@aradfan

Intrebare de incepator:

Dupa ce ti-ai dat seama ca nu au navi niciuna din ele ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Niciuna din cele doua nu are buton de NAVI pe unitatea multimedia ... DOH !

 

Vezi mai jos cum arata una cu NAVI 

post-7963-0-89488000-1424713940_thumb.jp

Modificat de razvand
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt si cu 3 butoane pe fiecare parte ... cea cu 4 butoane e RNS510 ...

post-7963-0-04133300-1424714007_thumb.jp

post-7963-0-91806900-1424714053_thumb.jp

Modificat de razvand
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt si cu 3 butoane pe fiecare parte ... cea cu 4 butoane e RNS510 ...

eu ma refeream strict la ce se vedea in imagine, nu ai cum s-o confunzi cu rns315(am pe masina) sau rns310 ca alea mai au un buton rotund in mijloc, daca are 3 butoane e rcd 510 si cu 4 e rns 510.

Modificat de Clawoodyou
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ATENTIE ! Masina aia de Prahova nu e de 170Cp, ci de 140CP ! ... in partslink scrie clar: 4-Zyl.Turbodieselmotor 2,0 L/103 KW(4V)   

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc razvand.

Eu chiar nu ii inteleg de ce sa scrii 170cp cand ea are 140.

Este a treia masina la care intampin problema asta, la una avea chiar poza cu CI masinii unde scria clar ca are 103kw si ei sustineau ca e de 170cp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt primul link: Ceva e dubios la bara. Vad ca are Xenoane dar nu are spalatoare cum e cea din al2-lea link...si cum e normal sa aibe!

Pt al doilea link: Daca e cumparata din Romania, cere dovada, verifica la reprezentanta istoricul, suna la Porsche, etc.

Pt ambele masini: Niciuna nu are Navigatie, cauciucuri iarna (cel putin al2-lea specifica un al doilea set de jante dar nu specifica daca vine cu anvelope sau nu)

 

Nu stiam ca trebuie sa aibe spalatoare daca are si xenoane...bun pont  :icon_thumleft:

 

Aia din al doliea link s-a vandut deci numai e de actualitate...Ramane sa mai caut in cazul asta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aflu eu maine istoricul de service si te anunt ... pana atunci: In anunt e trecuta 05.2012, dar data fabricatiei e 27.10.2011 ... ;) Si intr-adevar masina NU are navigatie 

 

Inca o chestie: NU scrie ca are Xenon ... are far cu lupa, dar e posibil sa nu aiba becuri Xenon ... de obicei daca se pune Xenon se pune automat si sistemul de spalare a farurilor 

 

Ceva ciudat: 

Owner's manuals 0XH Information kit in Romanian

 

E posibil ca masina sa fie luata din Ro, nu din DE ... aflu maine ;)

 

 

 

Salutare oameni buni, m-am decis sa cumpar un Passat CC. Am cautat pana acum 2.0 tdi 170 cp dar nu am gasit nimic in buget ( max 15500). In cautarile mele am dat peste jucaria asta:

 

http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-cc-C35895181.html

 

Ciudat ca scrie Germania ca tara de origine dar cartea de service e in romana...Cum vi se pare?

 

 

Ps: pe asta am vrut sa o iau dar s-a vandut sambata asta...

 

http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-cc-C35516597.html

Modificat de razvand
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

Aflu eu maine istoricul de service si te anunt ... pana atunci: In anunt e trecuta 05.2012, dar data fabricatiei e 27.10.2011 ... ;) Si intr-adevar masina NU are navigatie 

 

Inca o chestie: NU scrie ca are Xenon ... are far cu lupa, dar e posibil sa nu aiba becuri Xenon ... de obicei daca se pune Xenon se pune automat si sistemul de spalare a farurilor 

 

Ceva ciudat: 

Owner's manuals 0XH Information kit in Romanian

 

E posibil ca masina sa fie luata din Ro, nu din DE ... aflu maine ;)

 

 

Merci mult ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ultima intrare in service (nu revizie) e la 83000 in 12.2014,ultima revizie la 75000.

 

La 47000km in 03.2013 masina a avut accident (scut motor+grila radiator demontat+montat, demontat+vopsit bara fata, bara spate, usa spate cu inlocuire geamuri etc) ...

 

In rest e OK, revizii la timp :) In 05.2012 masina avea deja 9000km :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie sincer nu imi plac stopurile facute fumurii, plus ca nu are navigatie ... pot sa iti gasesc ceva in aceeasi bani, dar cu navi si xenon ;) Ieri s-a dat una pe un site de afara neagra, cu navi rns510, xenon, piele in 2 culori, 113000km, an 03.2011 , ar fi ajuns 14000 pret de vanzare in Ro :)

 

 

Din ce vad in poze, aia alba are si Parcare Automata :)

Modificat de razvand
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

 

Deorece si eu sunt fanul acestei masini si anul trecut am achizionat una dupa indelungi cautari,parca tot ti-as recomanda ceva din Germania..si la banii tai am gasit ceva de genul (daca iei in considerare km reali si dotarile) pretul e cel correct..in plus te costa aprox. 500 de euro sa o ai acasa! :icon_thumleft:

cam asta e propunerea mea:

http://www.mobile.de/ro/marc%C4%83/vw/model/passat+cc/vhc:car,pgn:1,pgs:10,srt:price,sro:asc,mke:vw,mdl:passat+cc,frn:2011-01,prx:17501,ful:diesel,mlx:125000,dmg:false,xhl:true,nvs:true/pg:vipcar/204415375.html

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!