Jump to content

Pompa de frina


jan
 Share

Postare recomandată

Salut, am o rugaminte: cine stie sau poate sa masoare la o pompa de frina de Golf 3 1H1 (diametrul cilindru 20,64 mm) sau pe caroserie dimensiunile flansei de prindere adica distanta intre gaurile filetate si diametrul gauroiului din mijloc. Imi trebuie pentru o adaptare :) ...

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pompa de frina, hai fratilor, sta undeva pe caroserie sau servofrina, nu stiu daca toate golf-urile 3 au avut servofrina... Pleaca din ea conductele de frina, are deasupra un rezervor pentru lichidul de frina. Servofrina (cine are in magazie, subsol, etc.) - trebuie sa aiba 2 prezoane (la ce distanta sint unul de altul, interax sau cu totul, cumva, nu conteaza) si o gaura mai mare in mijloc. Cit de mare-i gaura asta ( ideal in mm)? Merci...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca mai vrei sa masor ceva...post-982-0-87516200-1345184964_thumb.jpg

Modificat de b-66-six
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Haha, uite asa, merci!!!

Dar mie-mi trebuie de fapt pe partea cealalta, unde se prinde pompa...

Multumesc inca o data!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe partea cealalta: distanta interax = 60 (M8 pt. prindere); diam cilindru pompa = 22.2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc, cam asta era! Ramin dator. Cind iti iei broasca, te-ajut, daca pot :)...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!