Jump to content

Problema faruri


free2rhime
 Share

Postare recomandată

Buna tuturor.

Am o problema.

Detin o Cordoba 1.4 din 2001 si a trebuit sa-i schimb maneta de schimbare faza lunga pentru ca sa rupt iar dupa ce am schimbat-o nu stiu cum dar nu se mai pune pe faza scurta de la buton doar pe pozitie la amandoua pozitii ale butonului.

Am deschi capacele din spatele farurilor si am vazut ca mufele nu sunt in aceeasi pozitie la faruri ,iar acuma vreau sa va intreb pe voi care este pozitia corecta in care trebuie conectate mufele din spatele frarurilor.

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai daca ai schimbat doar maneta, ce treaba au mufele de la faruri? inainte sa schimbi maneta, mergea faza scurta de la buton?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

am si eu o problema cand bag in marsarier nu se aprind becurile sau becul ... exista vro siguranta care poate fi arsa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

becurile/becul sunt bune? vezi ca se poate sa fie defect comutatorul montat in cutia de viteze - cand bagi in R el trimite semnal sa se aprinda becurile. Daca te uiti la cutie o sa vezi ca ies 2 fire din acel comutator. becurile au si o siguranta .

Modificat de gabip
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate o sa iti fie de ajutor... nu sunt diferente prea mari...

Modificat de carmina
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

salut.

Problema mea este la proiectoare. nu se aprind. initial am zis sa inlocuiesc becurile. intr-adevar erau arse amandoua. Le-am inlocuit, dar tot nu se aprind. Sigurantele sunt bune. Cum s-or fi ars becurile daca proiectoarele nu functioneaza?!

(asa am cumparat masina, cu becurile de la proiectoare arse)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...
horvathbzoltan

Buna.Problema mea este urmatoare.Aprind faza de intalnire si se aprinde faza lunga si nu pot sa-l scimb de la comutator.Daca ma puteti ajuta v-as fii recunoscator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!