Jump to content

buson cutie viteze - motor 1.6i ABU


thewanderer
 Share

Postare recomandată

Am nevoie urgenta de un buson (umplere/golire)cutie de viteza. Masina e din '94 iar motorul e cel din titlu. Cutia nu stiu ce serie are sau mai exact nu stiu unde sa o caut dar presupun ca busoanele sunt standard, stiu doar ca au un hexagon de 17 pe interior. Am cautat la dezmembrari insa au doar cutii bune peste tot, am cautat la dealeri simple sau in set de reparatie, dar fara rezultat. Daca este cineva care a schimbat cutia la o masina asemanatoare il rog sa ma ajute macar cu un buson, ii dau cat cere.

Va rog sa-mi spuneti daca stiti unde as mai putea sa caut.

Pentru orice eventualitate las si nr. de telefon: ************.

Modificat de Marius
Eliminare date personale
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cel mai bine ar fi sa cauti la o reprezentanta vw, nu cred ca este asa scump

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cutia este mai mult decat sigur CHL,gasesti la reprezentanta sigur.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tie iti trebuie surubul pentru umplerea cu ulei a cutiei. Cel de golire este jos undeva pozitionat. M-am tot uitat in etka si nu sunt sigur de ceea ce am gasit eu acolo. Ai putea intreba in topicul Coduri si preturi piese...vei primi acolo codul si probabil si un pret estimativ al piesei..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate acel buson vine doar pe original adica in 5 zile lucratoare si costa 50 ron.

Incearca poate totusi te ajuta vreun coleg cu unul s.h,daca nu ma anunti si ti-l comand eu !

Modificat de alex_87
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La dezmembrari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!