Jump to content

Golf IV Variant


Trutan Darius

Postare recomandată

Interesanta ideea cu 2 culori:-)

Arata bine ;)

Sent from LWR-itza using Tapatalk

Link către comentariu

Mersi Laurentiu, incet incet fac si in fata cum ai facut si u:)

Intre timp am primit un accesoriu ce il tot vanez de mult timp, si destul de rar :) Mai trebuie spalat, si sus cu el!

post-79288-0-14170300-1359220691_thumb.j

post-79288-0-61015100-1359220702_thumb.j

Modificat de Trutan Darius
Link către comentariu

Ai noroc,l-ai gasit negru.

De unde,cat?

Si eu am luat,chiar daca e mocheta bej; cred ca o schimb la vara.

E f util,tii toate troacele jos si ai portbagajul curat

From HTC via Tapatalk.

Link către comentariu

L-am luat de la userul bpa dp forum, am dat 200lei pe tot ce vezi + plasticele de la picioare(2 la numar), deci eu is de parerea ca a fost ok tinand cont ca am vazut si cu 300-400lei :)

Mie imi place ca aduce portbagajul la acelasi nivel(ca la passat), maine o sa il montez dupa ce is spal, is curios cum se aseaza:)

app...u cat ai dat pe al tau?

Link către comentariu

ce plastice de la picioare?

eu am dat 50 lei pe ce ai tu in poza, plus tija metalica si cutia de plastic ce vine langa roata de rezerva (aia e deja pe masina, acum mai am una in plus. :).

de pret, stiu! pe okazii era cineva care cerea 350 lei si nici nu era tot ce trebuie pt conversie.

Link către comentariu

Maine o sa o montez, is curios cum vine:)

Plasticele astea: Sunt rupte la mine clemele si nu sta cum trebuie...

post-79288-0-25963600-1359308222_thumb.j

Link către comentariu

Ne apropiem de frumosul nr de 200k, si niste poze cu masina in starea actuala :)

img0241za.jpg

img0243kfz.jpg

img0244ms.jpg

img0245la.jpg

img0246bx.jpg

Link către comentariu

@gabi: Mersi frumos :beer:

@dan: Pe configuratia de iarna(cu table) am doar pe spate de 30mm, iar vara am si pe fata de 10mm, ca jantele de vara is foarte apropiate de telescop :)

Link către comentariu

Foarte frumos gulfuletu, spor in continuare la modificari si cat mai multi km fara probleme.

Link către comentariu

@Laur: Multumesc la fel:) Inca mai este foarte mult de munca pana ajunge la stadiul cum vreau eu. In plan sunt farurile r32 oem si stopurile de pacific:)

Intre timp am motat minunea asta din portbagaj, imi place enorm cum vine si cum se alineaza:)

img0247zq.jpg

img0252.JPG

img0253qh.jpg

img0254p.jpg

img0255dn.jpg

Link către comentariu

S-a asezat bine, o investitie buna si practica.

Daca e sa vinzi farurile actuale dupa, le cumpar eu 100% imi plac la nebunie. Le-as face si eu la fel dar nu stiu daca o sa imi iasa :D

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu

:icon_thumleft: intr-adevar e f utila. acum trebuie doar sa o "populezi" cu diverse chestii necesare in masina.

dezavantajul este ca ridica portbagajul. se simte doar atunci cand cari bagaje mari si nu incap sub rulou.

Link către comentariu

@Laur: Mersi frumos. Te anunt cand am facut rost de farurile r32 sa negociem, eu sincer nu m-as mai apuca sa fac un set asemanator, este foarte complicat si dureaza destul de mult.

@Muale:Nu prea transport eu bagaje cu masina, imi place ca aduce podeaua la nivel, si ca pot depozita multe chesti fara sa se vada, si fara sa ma chinui sa le indes pe cine stie unde :))

De ceva timp imi face figuri aeroterma, asa ca am decis sa o descafac si sa o curat folosind un DIY dp forum. Am facut un video inainte si dupa, folosind aceeasi treapta de viteza, diferenta este foarte foarte mare :D

Modificat de Trutan Darius
Link către comentariu

Dupa lungi cautari(cca 1 an) am reusit sa pun mana pe stopuri de pacific si burete motor  :D  

 

 

 

img0285h.jpg
Link către comentariu

felicitari pt achizitii, un pret pentru stopuri?noi/second? burete motor te referi cel de sub capacul de plastic?sau protectie de sub capota?  :icon_thumleft: spor la treaba

Link către comentariu

care e diferenta, lentila alba la semnal?

 

buretele l-ai luat cu tot cu capac sau l-ai dezlipit?  bine ca ai rezolvat, il aveai pe cap de ceva vreme desi eu nu ii vad rostul (cel putin nu asa important incat sa caut si eu unul)

Link către comentariu

@ Mersi frumos. Buretele l-am luat cel de subt  capac motor(mai mult un moft) iar stopurile au fost aprox 80 euro, dar le-am cautat de foarte mult timp(inclusiv in germania), si deabea acum am gasit.

 

@Muale: Aia e diferenta, lentila, mie imi place mai mult cum da pe gri, inca un moft mai bine zis :)

 

 

img0287ga.jpg
img0286ux.jpg
Modificat de Trutan Darius
Link către comentariu

Chiar dau mult mai bine.  :icon_thumleft:

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu

Multumesc frumos! Din pacate vremea nu tine cu mine pentru a putea face poze mai ok...

Link către comentariu

Mersi frumos, doar ce am mai primit de la reprezentanta ceva maruntisuri, din pacate capacul de vizitare de la volant nu se potriveste...este prea mare:(

 

 

img0288ee.jpg
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!