Jump to content

Golf IV Variant


Trutan Darius

Postare recomandată

@Redline: Mersi frumos, toate arata foarte bine, doar sa se mai lase putin vremea si le montez :winter:

@Muale: Si eu sper asta, de cel vechi nu prea am avut grija stiind ca imi iau altele, in schimb cu astea noi...alta poveste :))

@Circoloco: Exact :D

Modificat de Trutan Darius
Link către comentariu

A venit mosul mai devreme! :))

dscf1238n.jpg

dscf1237c.jpg

dscf1236m.jpg

dscf1234u.jpg

dscf1233b.jpg

dscf1232b.jpg

Modificat de Trutan Darius
Link către comentariu

acum...sa fie treaba treaba...ce zici de vopsirea trim-urilor tot albastru?:D

ce faruri ai?banuiesc ca ceva custom...vad bine lupa pe faza lunga?ce lupa este?

Link către comentariu

foarte frumos a iesit volanul, poti sa-mi spui unde l-ai facut? cat a costat si cat a durat operatiunea? ca m-ar bate si pe mine gandul sa-l fac pe al meu, este exact ca al tau in 3 spite, al meu s-a cojit pielea l-am vopsit cu vopel, arata bine si asa dar tot mai frumos arata cum e al tau. sa-l invarti cu placere !

Link către comentariu

@choko: Ma bucur ca iti place, si mie imi place mai mult decat cea clasica, merita diferenta de 30lei(cusatura in X fata de cea normala) :)

@Laurentiu: Care trim-uri? Da, sunt custom, am pus eu lupa si pe lunga, lupa este de la proiectoare da modificata masiv. De vazut se vede relativ ok, din pacate nu am xenon momentan pe ea si de aceea nu se vede cum trebuie. O sa revin cu poze din timpul modificarii lor:)

@JustinTm: Volanul l-am facut la un membru dp forum(ady...are si anuntul pe forum), a durat aprox 4 ore si a costat 180lei. Eu unul sunt multumit de ce a iesit, si merita schimbarea! La mine era foarte uzat volanul vechi :)

Modificat de Trutan Darius
Link către comentariu

@Muale: Podul acela trebuie sa il rezolv cat de repede, sunt ceasuri de passat si de aceea se vede acel pod. O sa inversez folia doar ca nu stiu cum...am rupt deja 2 folii de la ceasurile vechi:(

Iti multumesc si tie, si lui Laurentiu pentru intinzator! :beer:

@Redline: Momentan o sa inversez folia sa vad cum da pe rosu. :D

@dani_stefan: Mersi frumos! :D

Modificat de Trutan Darius
Link către comentariu

@ laurentiu: Eu am facut ceasurile cu un amic, din pacate nu am avut inspiratia sa fac poze, dar o sa fac cat de curand cand o sa il desfac sa intorc folile de polarizare :)

Incepem sa adunam piese :D

img0166rt.jpg

img0164li.jpg

Link către comentariu

scrumiera aia a vazut si zile mai bune :) dar se rezolva repede cu putina vopsea.

lampile nu sunt de pe golf (sunt de g5 sau passat?) unde le pui? claxon si ce mai e acolo?

Link către comentariu

Scrumiera ii prastie, da o rezolv eu, maine ma apuc sa smirglui:))

Lampile sunt dp passat b5.5, o sa le pun in usa din spate ca la passat sau la picioare in fata, pana la primavara cand da caldura, o sa ma tot gandesc:))

Mai este DWA dp passat b5.5, eu am magarus la alarma si ma cam enerveaza:)) o sa sune ceva de genu:

Link către comentariu

Dwa ii zice? Nu stiam...si eu am schimbat claxonul de alarma cu un sunet mai placut.

In usile spate ai masurat,nu ai loc de lampa oriunde pe fata de usa!

From HTC via Tapatalk.

Link către comentariu

@muale: nici nu m-am uitat, le-am primit gratis, atunci o sa le montez la picioare, sau vad eu :)

@mikaela: Mersi frumos! Si a ta arata foarte bine, fa un topic pe forum cu ea!

@laurentiu: Am promis ca revin cu poze de cand am facut farurile, din pacate doar atatea am:(

img0419tl.jpg

img0418bg.jpg

img0417lq.jpg

img0416j.jpg

img0413yl.jpg

Link către comentariu

nu poti monta oriunde dar gasesti loc sa aiba lampa loc in spate. depinde daca iti place...eu am vrut sa pun si am amanat, fata de usa este f aproape de usa unde vroiam sa decupez eu.

Link către comentariu

Am reusit sa schimb si eu uleiul din cutia de viteze, ulei vechi avea 12ani si aproape 200k km, deci era mort demult, era negru(aproape ca cel de motor dupa 10k) si avea putina pilitura.

Dupa schimbare parca intra mai usor in viteze si mai la fix(adica intra mai hotarat) iar parca este mai silentioasa, per total is foarte multumit de schimbul de ulei :)

Ca ulei am folosit Febi(46lei litru) a intrat 2.3/2,4 litri, recomand acest ulei pt cutiile in 6 trepte.

img0184co.jpg

Modificat de Trutan Darius
Link către comentariu

Incet, incet complectez masina de piesele lipsa :)

p.s: Manerele de bora intra la vopsit:)

img01961u.jpg

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!