Jump to content

Golf IV Variant


Trutan Darius

Postare recomandată

el arata foarte bine din poze,dar tare as vrea sa vad cu ochii mei cum e...

am vazut la polo lui Circoloco si mi-a placut mult,dar nu stiu daca o sa am aceeasi senzatie si in bora...

Link către comentariu

poti sa lasi un link sau ceva detalii despre vopseaua aia? as vrea sa vopsesc mocheta din portbagaj...

cum se aplica?

la tine vad ca a ramas chederul alb si ceva la usi (nu imi dau seama inca ce), plasticele cum le-ai facut (manere,parasolare,lampi)?

Link către comentariu

@redline: Nu, am primit ceva spray vopsea de la cineva de afara..Scria pe el ca este pt piele (dupa vopsire, materialul este mai dur la atingere), merita sa incerci si cu cea ai u acolo:)

@muale: In una din poze nu era vopsit un cheder(cand au fost facute pozele eram inca in procesul de vopsire). Revin maine cu poze mai detaliate cu interiorul vopsit

Iar plasticele le-am vopsit eu, cu spray negru mat(daca ai bani, le gasesti oem pe negru :D )

Modificat de Trutan Darius
Link către comentariu

redline, ala e bun pt volan. si ca sa faci tot interiorul iti trebuie o galeata de Vopel :))

daca e spray si daca lasa materialul mai aspru,nu e bun pt ce am eu nevoie. ideal ar fi o vopsea lichida pt textile dar fara sa fie necesara taratarea termica (fierbere)

oricum, se vede foarte misto interiorul negru :icon_thumleft:

Modificat de Muale
Link către comentariu

chocko: Eu l-am dat jos, nu ii greu, doar ca ai nevoie de rabdare, si de preferat sa fie 2 persoane pentru a scoate plafonul din masina :)

@muale: Nu ii bun pentru ce ai u nevoie, ar trebui vopsea lichida, si eu am cautat si nici cum nu am gasit vopsea sa nu aiba nevoie de tratare chimica:( daca gasesti, sa imi spui si mie te rog :D

Modificat de Trutan Darius
Link către comentariu

salut...

am vazut ca tot cauti buretii de sub aripi....care este faza cu ei...

mie mi-a cazut unu...si sa stiu daca ma agit sa dau aripa jos sa il pun la loc...inafara faptului ca suna aripa a tabla moarta...mai are vre-un rol?

merci frumos

Link către comentariu

Salut.

Ala este singurul rol, eu ii caut pentru a intregi masina, doar sapt trecuta am dat 50 lei pe stickerele originale :))

Daca il vinzi, da un semn:, unul am gasit, mai am nevoi de unu :beer:

Mersi

Link către comentariu

nu il vand...ca am de gand sa il pun la loc...dar ma interesam daca sa ma grabesc sau nu :D

bafta cu masinutza :D

Link către comentariu

@muale: Nu ii bun pentru ce ai u nevoie, ar trebui vopsea lichida, si eu am cautat si nici cum nu am gasit vopsea sa nu aiba nevoie de tratare chimica:( daca gasesti, sa imi spui si mie te rog :D

revin, am gasita asta ,am vorbit cu cei de acolo si apun ca ar face treaba buna la plafon. inca am dubii daca e ceea ce trebuie pt mocheta de la mine din portbagaj.

Link către comentariu

@muale: Daca incerci si merge treaba, is si eu interesat :) Sa ma ti la ''curent'' cu vopsitul :D

Dupa lungi cautari am gasit buretii de subt aripi, cu ocazia asta am si ridica masina sa nu mai am emotii la fiecare bulgare de zapada :winter:

img0131sf.th.jpg

img0129qb.th.jpg

img0128ar.th.jpg

img0130ws.th.jpg

Link către comentariu

Din păcate ta-technix, sper ca pe vitor sa vina ceva mai de calitate.

Ori cum, per total is foarte mulțumit de ea:)

Link către comentariu

Am aruncat jantele de tabla sus(o sa revin cu poze mai clare), si am iesit putin la deszapezire :))

La anul schimbam portocaliul cu albastru, sa fim in ton cu interioru :D

img0108zn.th.jpg

img0124bs.th.jpg

img0125lf.th.jpg

img0127kgg.th.jpg

img0126im.th.jpg

Link către comentariu

La miscarea asta ma gandesc si eu...la ce nuanta de albastru te-ai gandit?

Faci si bandourile?

Sent from LWR-itza using Tapatalk

Link către comentariu

Ceva de genu:

Nu o sa fac si bandourile, doar jantele si oglinzile....sper sa iasa ok :D

post-79288-0-80196900-1355577249_thumb.j

post-79288-0-23611800-1355577251_thumb.j

post-79288-0-21042600-1355577271_thumb.j

Modificat de Trutan Darius
Link către comentariu

Mersi frumos Nicusor, mai ramane sa gasesc codul de culoare(poza este luata dp net si nu am codul :( ), totusi eu as prefera albastrul de pe cele de BMW :10[1]:

Link către comentariu

Am eu ceva de genul pe ale mele,este un oriental blue de pe opel din cate stiu, e luat tot de la cineva de pe un Golf V argintiu.

Link către comentariu

Nu stiu cum o sa dea, sper sa fie bine...daca nu revin la portocaliu(mie imi place) :D Pana una/alta...am montat un scaun :))

dscf1229cd.th.jpg

dscf1230bs.th.jpg

dscf1227l.th.jpg

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!