Jump to content

Golf IV Variant


Trutan Darius

Postare recomandată

Trutan Darius

Am rezolvat si cu toba, la tox..recomand cu cea mai mare incredere! Sunt foarte foarte multumit de rezultatul final:)

Las pozele sa vorbeasca:)

Am tot cautat o bara si nu am gasit, asa ca m-am hotarat sa comand una noua si oem, trebuie sa ajunga pe saptamana asta :X

img20120818183931.th.jpg

img20120818175247.th.jpg

img20120818175237.th.jpg

img20120818175225.th.jpg

img20120818175050.th.jpg

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

frumosss...detalii?pret?

ai luat finala cu totul sau doar tips-uri?

Link către comentariu
Trutan Darius

@muale: Mersi frumos, chiar nu ma asteptam sa se integreze asa frumos in peisaj :)

@Laurentiu: Sunt doar tipsuri modificate, nu prea ma incanta o toba care sa faca galagie :) Toata lucrarea a fost pe la 300 lei, cu tot cu manopera, tips si umblatura:)

Astazi am lucrat la motor:) Am schimbat uleiul cu toate filtrele, am schimbat dogbone, si am dat jos toate plasticele si le-am curatat, acum totul ii frumos sub capota :)

20120731144733.th.jpg

img20120821115028.th.jpg

img20120821132716.th.jpg

img20120821132646.th.jpg

Link către comentariu

Cat te-a costat "osul" si care erau simptomele care te-au facut sa il schimbi?

From HTC via Tapatalk.

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

@Laurentiu: Sunt doar tipsuri modificate, nu prea ma incanta o toba care sa faca galagie :) Toata lucrarea a fost pe la 300 lei, cu tot cu manopera, tips si umblatura:)

nici pe mine nu ma incanta tobele sport...e perfecta alegearea ta...ma tot interesez si eu ce si cum sa fac si eu la a mea...doar ca 300Ron..imi pare o suma maricica doar pentru asa ceva:(

Link către comentariu

Ai pe ea unele din modificările pe care mi le-aș fi dorit și eu la a mea. Arată foarte bine! Baftă în continuare.

Link către comentariu
Trutan Darius

@muale: Osu a fost pe la 50 euro Lemforder. Simtomele erau: Se misca schimbatoru, trecerea dintr-o viteza in alta era mai brusca, adica se zgaltaia masina.

@Laurentiu: Am gasit si variante mai ieftine doar ca nu era calitatea asta, si decat sa pun ceva ce se oxideaza repede, mai bine am dat bani in plus:)

@cTL: Multumesc frumos :)

Link către comentariu
Trutan Darius

Poze cu masina in starea actuala :lol:

Pe lista de facut sunt:

Bara fata

maxidot

piele+incalzire

elemente cromate oem

.....etc :(

img20120821165225.th.jpg img20120821165104.th.jpg img20120824153954.th.jpg img20120824153706.th.jpg img20120824153521.th.jpg img20120824153328.th.jpg img20120824153150.th.jpg img20120824153101.th.jpg img20120824153044.th.jpg img20120824153019.th.jpg thumbnmail.png

Modificat de Trutan Darius
Link către comentariu

Foarte frumoasa masinutza , modificari facute cu gust. seamana umpic cu a mea:P 58723585610259815815_thumb.jpg

Link către comentariu
Trutan Darius

Multumesc frumos! Si spor cu masina si cati mai multi km fara incidente!

Link către comentariu

Este vreo diferenta acum la schimbatul vitezelor,mai se misca urat maneta dupa schimbarea osu-lui?

Link către comentariu
Trutan Darius

Este vreo diferenta acum la schimbatul vitezelor,mai se misca urat maneta dupa schimbarea osu-lui?

Nu se mai misca mai deloc, iar schimbatul vitezelor este mai lin, eu inainte cand lasam de aceleratie si era in viteza se auzea o pocnitura, s-a mai atenuat acel poc dar tot exista...posibil sa fie de la cutie/planetara :(

Modificat de Trutan Darius
Link către comentariu
Trutan Darius

Masina a primit un maxidot de passat, sunt foarte multumit de cum arata, doar ca are afisajul in mile si km:(

Am o intrebare, sa las afisajul cu mile sau sa il pun pe cel de pe minidot?

65837494076640401546083.th.jpg

sau

hatchg.th.jpg

Link către comentariu

Pana una alta am schimbat -cleme de la usi(cam obosite cele vechi, 1.5lei bucata la reprezentanta)

-lampile de la usi cu unele noi :)

20120903163144.th.jpg

Link către comentariu

clemele sunt cele care tin fata de usa? si eu am vreo 2 rupte...

lampile tot de la reprezentanta? cat?

Link către comentariu

Da, cleme sunt cele ce tin fata de la usa, comanda de la reprezentanta! iti aduc si doar o singura bucata daca ii nevoie:)

Lampile le-am primit de afara, nu stiu cat costa exact, le-am primit cadou :)

Modificat de Trutan Darius
Link către comentariu

clemele vechi scoteau vre-un sunet sau te deranjau cu ceva? zic asta ca la mine daca merg pe drum de piatra sau denivelat se aud ceva suneteciudate din usi. Nu stiu daca provin de la cleme sau de la chedere. Ce parere ai?

Link către comentariu

Nu scoteau sunete ciudate, doar ca imi lipseau cateva cleme, iar cele vechi nu mai tineau usa la linie, acum totul ii ca nou:)

Si eu mai am acel sunet de care zici u, si ii de la chedere:( (am gasit la real ceva creme pt chedere, da nush daca functioneaza smecheria) daca gasesti cumva o rezolvare sa ma anunti te rog :)

Link către comentariu

incerc astazi cu ulei siliconic, o sa le curat bine apoi aplic siliconul si las usiile deschise cevavreme tragain chedere. iti spun rezultatul cand termin

Link către comentariu

nu trebuie sa stai cu usile deschise mult timp,se absoarbe destul de repede in cheder.

exista un stick solid de la sonax (vreo 16 lei). sau glicerina boraxata (2 lei la farmacie) sau ulei siliconic (5 lei ,cora). de obicei se folosesc sa nu stea apa pe chedere si sa inghete iarna.

daca scartaie inseamna ca freaca usa pe cheder -> probleme la balamale

Modificat de Muale
Link către comentariu

O sa dau si eu cu ceva pt chedere, revin cu rezultatul:)

Intr-un exces de plictiseala am desfacut tubulatura de la turbo sa vad daca am joc in ax/paleti indoiti, totul este perfect, nu am joc deloc spre surprinderea mea:)

+ 2 poze cu stopurile lui rudolf.s :X

20120904155855.th.jpg

20120904155847.th.jpg

20120903145852.th.jpg

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!