Jump to content

Golf IV Variant


Trutan Darius

Postare recomandată

Jantele au iesit de la vopsit. Mai vara sa vina:)) 

 

De luni masina intra la vopsit partea spate, are niste zgarieturi care nu imi convin:D

post-79288-0-55955300-1392974634_thumb.j

Link către comentariu

felicitari,,,ma bucur ca mai sunt "nebuni" care baga bani si timp in masini care pe piata romaneasca nu mai valoreaza prea mult..

 

poti sa ne spui ce produse folosesti pt piele..in afara celor e la leatherique..vad ca folosesti si altceva..e mai bun? si poti pune si codul "bolovanului" pentru volan ? am avut si eu..dar l-am dat cu tot cu volan in momentul in care am trecut la cel de r32..:(

Modificat de waf
Link către comentariu

waf, din ce vad in poza sunt produse Colourlock, gasesti la Viprotec. Sunt produse pt reconditionare, nu pt intretinere (pt intretinere mergi cu incredere pe Leatherique)

Link către comentariu

@holyboy: Sunt facute la timisoara. In poze se vede doar 60% din cum arata in realitate, in realitate sclipeste perla foarte foarte frumos:D

 

@waf:  Multumesc si ARL tau ii foarte foarte frumos. Cat de curand o sa intru si eu in grupul celor cu ARL :beer: . Ideea ii ca nu vreau sa vand masina in urmatorii 3-4 ani, gasesc in ea tot ce imi trebuie la momentul asta :D  Raspunsu la intrebare ti l-a dat muale.

 

@mad_kat. Sincer...nu  mai tremura deloc volanul la relantiu. In rest nimic... sau nu simt eu :D

Modificat de Trutan Darius
Link către comentariu

Merci de feedback pietroi.

Sigur mai trebuie sa fie alt efect - ca la R32 nu cred ca se pune problema vibratiilor volanului la ralanti...

Link către comentariu

Un mic retrofit :D

 

Intra la modificat si astea, punem puddle lights :D sper sa reusim :))

post-79288-0-57144500-1393623504_thumb.j

post-79288-0-50711400-1393623508_thumb.j

post-79288-0-66445600-1393623510_thumb.j

post-79288-0-88332200-1393623514_thumb.j

post-79288-0-37573200-1393623522_thumb.j

post-79288-0-64831400-1393623528_thumb.j

post-79288-0-03612500-1393623533_thumb.j

post-79288-0-88480400-1393623536_thumb.j

post-79288-0-40010100-1393623542_thumb.j

Link către comentariu

Daca nu se supara Darius, oglinzile sunt de vw golf 5, adaptate pentru golf 4, adica plug and play. Trebuie doar facuta instalatia pentru semnalizare.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

la cat ai desfacut-o ce ai facut sa nu se umple de "greierasi" ? :P

ce ai curatat acolo? singura data am desfacut sa trag lampa si nu am vazut sa fie murdar

Link către comentariu
Trutan Darius

In mare parte de aia am dat jos, ca erau greierasi, si am schimbat toate clemele ce mi s-au parut obosite. + a trebuit sa iau semnal pt semnalizarea din oglinzi si din spate mi s-a parut cel mai comod, tinand cont ca sub bord am deja prea multe fire trase ( lumini picioare(urmeaza), follow me home, comfort blinker, DWA,  camera marsarier, etc etc) am preferat sa le trag din spate sa nu incarc asa mult bordul cu fie si cu ocazia asta am aspirat si sters praful sa fie ca nou :D

Modificat de Trutan Darius
Link către comentariu

Daca a desfacut au plecat de acolo. .. :)

Ori I-a prins si I-a aruncat peste bord, ori I-a calcat in picioare. ..nu Darius? :))

Felicitari pentru munca depusa!

Link către comentariu
Trutan Darius

Exact  florin:))  Nu am greierasi ca am schimbat anu trecut toate clemele care mi s-au parut obosite/rupte. Azi sper sa termin de montat spalatoarele, nu ma asteptam sa fie asa de greu :-s

Link către comentariu

Era bine daca aveai rabdare sa documentezi lucrarile, ieseau cateva DIY bune din masina ta

Link către comentariu
Trutan Darius

M-am gandit si eu sa fac cateva diy, dar din pacate stau foarte prost cu timpul, de exemplu pt spalatoare faruri de 3 zile tot lucru, cum am timp, 1-2-3 h pe zi  :tuktuk:

 

 

Inca o chestie ce masina mea nu a avut si acuma are   :D

post-79288-0-36673200-1395762869_thumb.j

Modificat de Trutan Darius
Link către comentariu

 Nu am greierasi ca am schimbat anu trecut toate clemele care mi s-au parut obosite/rupte. 

te mai stresez cu o intrebare: ai cumva cod de produs pt clemele de la fata de usa? bradutii aia?

Link către comentariu
Trutan Darius

Salut dl. Nu ii abs nici un stres, te ajut cu cea mai mare placere.

 

 

Cod braduti: 3B0868243

 

Cod ''saibe'' : N 90335004

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!