Jump to content

Golf IV Variant


Trutan Darius

Postare recomandată

Am dat jos folile dp masina, nu erau puse bine si nici nu îmi plăcea, erau prea închise.

Am nevoie de un sfat, ce sa pun pe spate? Sa las asa? Sa pun folie? Nici eu nu stiu..

post-79288-13842610434483_thumb.jpg

post-79288-13842610614429_thumb.jpg

post-79288-13842611197095_thumb.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu

5% :( era prea mare diferența între fata/spate, de aia nu mi-a plăcut, acum nu stiu ce sa fac..cat sa îmi pun:(

Mersi de sfat:)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Modificat de Trutan Darius
Link către comentariu

Poti sa mergi pe Padurii. Eu acolo mi-am pus foliile pe fata si parasolarul. Poti sa alegi la fata locului folia, iti arata si mostre. 

Daca nu mai vrei negru de tot poti merge pe ceva mai deschis. Pe fata sa iti pui doar legal. Nu merita sa platesti amenda.

 

 

 

 

post-2155-0-79052500-1384262848_thumb.jp

Link către comentariu

Vine bine si asa DAR daca vrei sa ii pui folie, pune cap coada la fel si nu o sa iti para rau ai sa vezi.

Link către comentariu

Foarte fumoasa masina! jantele dau bine pe ea! poti incerca folie cu tenta verzuie sa-ti iasa cum vin geamurile OEM cu tenta verzuie!

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

A venit si turbo mai mare  :D

 

 

Am mai cumparat un golf 4 ARL 150cp din anglia de la care o sa tin motorul si restul am sa ''dezmembrez''  :winter:

post-79288-0-41383200-1386436796_thumb.j

post-79288-0-89900800-1386436805_thumb.j

post-79288-0-51688000-1386436807_thumb.j

post-79288-0-53982900-1386436857_thumb.j

post-79288-0-35730400-1386436869_thumb.j

post-79288-0-95050200-1386436880_thumb.j

Link către comentariu

Misto interiorul.

Cate mile are motorul, cat ai platit pt masina?

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Mersi frumos, posibil sa vina la mine interiorul, dar nu ii sigur:D

 

Motorul are injur de 150k mile. Dar merge ff bine. 

 

Am luat-o destul de scump, sare de 2000 :(

Link către comentariu

Usor usor vad ca intri in bussinesu asta....:D pastrezi motoru sa faci transpalnt? sa nu ai batai de cap ia doar accesoriile de pe el....

Turbo proaspat este mai mare decat cel de pe ARL?

Sent from Lwr-itza using Tapatalk

Link către comentariu

@laurentiu: Pastrez motorul pentru mine, inca nu sunt decis daca sa il pun sus sau doar sa pun internele:D

 

Turbo nou este putin mai mare  :D

 

Pana una alta, a venit si interiorul de piele recaro, am asteptat mult timp dp el, si insf l-am gasit. Trebuie sa ii mai aplic o crema(deja am comandat leatherique, sper sa fie ok) si sus cu el:D

post-79288-0-59299000-1386693181_thumb.j

Link către comentariu

Pai abia ce ai facut motorul...nu cred ca are rost sa il pui pe asta...ia de pe el doar anexele...FMIC-ul...un soft si ti-ai facut ARL...

Si asa o sa ai suficienta putere sa nu simti rotile de 18 :)) ...eventual ia si cutia...nu mai stiu daca tu ai ambreiaj de 218mm sau 240mm precum ARL-ul...

Eu am inteles ce faci tu...cand ai nevoie de cateva piese iti iei o masina cu totul:))acum ai 2 interioare de piele?:P

Link către comentariu

@Laurentiu: Cred ca asa am sa fac, am sa ies mai ieftin si macar stiu ca totul ii ok in motor. Ambreiaj am la fel ca arl, de 240(am cutia in 6 trepte).  Am 2 interioare de piele, dar cel recaro1 o sa intre la vanzare si cel recaro 2 il pastrez:D

 

@muale: As fi pus scaunele de uk, dar aveam de foarte mult timp boala pe recaro2(desi arata mai bine recaro1, sper sa il aduc si pe acesta la viata cu leatherique)  :D 

Link către comentariu

Foarte frumos interiorul ! Si eu caut recaro 2 din piele, insa ce gasesc pe piata sunt numai rupturi...plus ca nici bani nu prea mai am.

 

Spor sa ai ca sa ii redai viata :D

Link către comentariu

Buna alegere, sa le faci undeva unde e cat de cald posibil. Si lasa uleiul sa stea peste noapte pe piele.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Le-am bagat in casa la caldurica, le fac in seara asta si astept pana maine dimineata sa le curat :D

 

Sper sa se ridice la nivelul asteptarilor + ca pretul este destul de mare :D

Link către comentariu

In casa, da. Curata mai bine cu cat mai calda e pielea. Cel mai bine faci vara, le dai dimineata si o lasi in soare cateva ore (50 grade cate se fac...)

Pretul solutiilor? Iti ajung 500ml in total, daca ai luat 1l ramai cu mult sau faci risipa.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

250ml, acum vad. Iti ajunge.

Pret e ok, Stelian e importator si are cel mai bun pret in Ro.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Am aplicat primul strat, are un miros destul de puternic dar suportabil :D, le-am pus langa calorifer sa bata pe ele caldura.

 

Am consumat aproape toata solutia, a mai ramas ff putin, pe care cred ca o sa o dau acum, daca isi face efectul, in vara o sa iau 1 litru:D

 

Cam asa arata acum:d

post-79288-0-12485600-1386783761_thumb.j

post-79288-0-56796300-1386783786_thumb.j

Link către comentariu

Consumi prea mult, cat ai luat iti ajunge lejer pe scaune+bancheta.

Poti pune folie de plastic peste ele daca dormi in camera si te deranjeaza mirosul (trage cate un sac de gunoi peste spatar si unul pe sezut)

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!