Jump to content

Golf IV Variant


Trutan Darius

Postare recomandată

Am folosit toata solutia pe scaune + bancheta, rezultatele sunt foarte ok(nu ma asteptam sa faca pielea ca noua), a curatat-o si parca a intinerit-o putin.

 

Maine dimineata le montez sus, cam asa arata acum masina + o poza cu scaunele spre caldura :))

post-79288-0-46112900-1386880942_thumb.j

post-79288-0-28779300-1386880951_thumb.j

post-79288-0-32243900-1386880964_thumb.j

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Pt ca tot vine alt motor mai potent, m-am gandit si la frane mai potente. Am cumpara un kit de conversie(fuzete, port etrier, etrier, discuri si placute) de la 280 la 312 dp audi tt:D 

 

Urmeaza si pe spate ventilate dp octavia Vrs :D

post-79288-0-55517100-1387980599_thumb.j

post-79288-0-74608700-1387980675_thumb.j

Modificat de Trutan Darius
Link către comentariu

Ce darnic e mosu cu unii:P

Acum minim 16 " pentru iarna:D

Craciun fericit!! :)

Sent from Lwr-itza using Tapatalk

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Mersi frumos:D 

 

Sunt toate luate dp o masina de america cu km putini, sper sa ma lase saptamana asta vreama sa le montez, dureaza putin mai mult pt ca trebuie sa trag ceva fire din consola centrala pana in usa.  :D

Modificat de Trutan Darius
Link către comentariu

Ai avut bafta... eu nu prea am gasit americane la dezmembrari :(

 

Vrei neaparat sa faci funtionale butoanele de pe usa? Nu stiu daca merita... Pe uk-mkiv's sunt unii de si-au pus consola asta pastrand butonul de rezervor tot pe consola.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

@Law: Pe cat posibil incerc...urmeaza spalatori faruri, webasto, duze parbriz incalzite, comfort blinker. Din pacate nu prea sunt bani pt ce vreau eu :(

 

@MRC: Nici eu nu stiam ca exista pana nu de mult. Este o greutate ce se fixeaza pe mijlocul volanului. Este destul de grea, are cate sute grame. Reduce vibratile volanului si sporeste manevrabilitatea :D

post-79288-0-43324500-1391424981_thumb.j

post-79288-0-21593200-1391424983_thumb.j

Link către comentariu

eu nu am asa ceva in volan.

au fost montate pe ochi frumosi sau este dotare optionala?

sporeste manevrabilitatea...cum?

 

capacul de sub volan il aveai fara acea spuma? la mine are spuma :)

 

webasto te costa multicel,in rest se pot face (desi duzele incazlite la parbriz nu isi au rostul daca ai lichid bun de iarna/ daca nu ai lichid de iarna nu ingheata in duze ci pe furtun). comfort blinker poti lua de la BOBBY (am eu si merge ok) sau original, mai scump.

Link către comentariu

Si la mine are spuma capacul :icon_bounce:  useless...

 

asta cu contragreutatea in volan e hilara, nu pot sa spun ca inteleg care ar fi logica ei ... tu cum ai aflat de aceasta "dotare" ?

Link către comentariu

Eu am aflat de ele pe forumurile din america, pe vortex is destul de cautate si destul de scumpe, aprox 50euro. Ei spuneau ca scade vibratia volan si sporeste manevrabilitatea...

 

Eu l-am primit cadou de la un prieten dp un r32. Nu stiu daca este dotare sau este in functie de motor. 

 

Ce am observat eu: La relantiu inainte imi tremura foarte putin covrigul, dupa ce am pus-o sta fix. Iar cu manevrabilitatea, sincer parca se misca mai usor la viraje bruste, dar poate este doar placebo...

Link către comentariu

Se pare ca nu am pus poze cu masina in ''winter mode'' :D

 

Nu prea imi place cum sta masina cu 16, asa ca sunt in tratative cu un baiat pt niste jante pe 17 longbeach, sper sa ne intelegem la pret/transport :D

 

Jantele de vara au intrat la vopsit pt ca erau putin cam frecate de borduri(asa le-am luat) :(

 

 

 

post-79288-0-81870300-1392119536_thumb.j

post-79288-0-16799000-1392119550_thumb.j

post-79288-0-51611400-1392119564_thumb.j

post-79288-0-65299900-1392119576_thumb.j

Link către comentariu

@bebeee: Multumesc frumos. Felicitari si tie pt noua achizitie!  :D

 

@qwk: Din cate stiu eu au et42 cu 6,5j, Longbeach are et 38 cu 7j, deci in teorie ar trebui sa stea mai la ''linie'' (asta nu imi place mie la astea ca is prea bagate inauntru).   Daca vrei dupa ce le primesc ti le las 1-2 saptamani sa vezi daca iti place cu ele(pana la iarna nu am ce face cu ele) :D

 

@Lucyyy: Nu, am vrut sa vb si eu cu baiatu din cs dar erau promise, sunt de la un baiat din petrosani :D

Link către comentariu

Pfuu..et42 e mare si pt mine. Eu caut ET38-35. Jantele actuale sunt ET35 si stau perfect. Sunt chiar curios de Long Beach cum stau si cum arata pe masina ca mi-au cam facut si mie cu ochiu. In rest, nu gasesc ceva care sa-mi placa cu adevarat pe 16/17 si care sa aiba si ET-ul potrivit.

Link către comentariu

Mai are rost sa iti spun ca masina arata intr-un mare fel ?:P

Nu te tenteaza oglinda mare si pe dreapta? vad ca te asteapta acolo cuminte :))

App...nu ai pus poze cu Recaro montat :P

Link către comentariu

La oglinzi am alte planuri, oglinzi de golf 5 sau 6, inca nu stiu:D

 

Recaro inca ii in reparatii, chiar azi am primit un kit sa il readuc la viata :D

post-79288-0-39881700-1392228353_thumb.j

Link către comentariu

Sunt bune, trebuie sa ai rabdare si experienta (reconditionezi piele zgariata/rupta).

Mai gasesti pe furnitureclinic produse f bune, mai greu cu drumul.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!