Jump to content

Taler superior suspensie fata pentru arcuri sport


jorjh
 Share

Postare recomandată

Salutare! De ceva vreme sunt cu masina, un Mk1 din '78, in reparatii si urmeaza sa montez o suspensie sport fixa ta technix cumparata in urma cu vreo doua luni. Problema mea este ca in fata, in partea de sus a arcului, ultima spira este ceva mai mica decat restul. Ar trebui sa caut talere mai mici sa inlocuiesc pe cele stock sau dupa ce vin montate pe masina in urma compresiei se aseaza arcul cum trebuie? Ideea este ca unii mecanici m-au sfatuit ca ar fi bine sa le schimb, in timp ce altcineva mi-a zis ca arcurile astea sport s-ar monta exact pe suspensia originala a masinii fara probleme. Astept un sfat de la cineva care a mai avut problema asta :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am avut problema asta acum cateva zile,....masina mea avea talere mari in diametru, iar arcurile nu se potriveau, asa ca o sa schimb cu unele de G1 cabrio! totusi exista sansa ca tu sa ai talerele mici, cel mai bine desfa un ansamblu si vezi despre ce este vorba!

BTW sa imi trimiti si mie o poza sa vad cum arata masina ta cu ta technix fixa, eu am montat tot de la ei fixa 40/40 si sunt mega multumit...

Modificat de B-208-ATS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am cautat pana la urma la dezmembrari ceva talere mai mici, cred ca is de pe un golf 2, s-au potrivit la fix

de aratat arata bine suspensia, acum o sa vedem dupa ce termin masina cum se comporta :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!