Jump to content

Bara Europa transformata in bara State.


Serban87
 Share

Postare recomandată

Stiu ca suna aiurea si multi o sa se intrebe de ce as vrea sa fac asta, dar mie imi place si chiar sunt interesat de aceasta schimbare. Trebuie sa gauresc bara? Sunt marcaje pe ea daca o dau jos?

Pentru cei care au habar va rog dati-mi mai mult info.

Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa gauresc bara?

Da!

Sunt marcaje pe ea daca o dau jos?

Cel mai probabil nu, fiind piese diferite cu coduri diferite. Poate ai noroc insa.

O sa mai trebuiasca sa incropesti un sistem de prindere al lampilor pe bara si sa tragi un cablu de la ... pozitii cred... catre ele...

Cam mult de munca pentru 2 luminite portocalii care oricum strica linia coloristica a masinii...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In nebunia mea, Rave, cred ca ar da bine niste pozitii d-alea portocalii cu shadow-blue, intentionez sa schimb becurile de faza lunga cu unele galbene si sa fac ceva si cu proiectoarele, folie si/sau becuri. Cei din state vor euro, eu vreau state style :)) (ce pervers suna si gay totodata :)) )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Varianta ieftina si cam taraneasca ar fi stickere reflectorizante sa vezi daca iti place si live. Apoi cauti bara la dezmembrari, sa te apuci de modificat bara e pacat, iar rezultatele oricat de migalos lucrezi nu vor fi 100% ca cele oem.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca ar da bine niste pozitii d-alea portocalii cu shadow-blue

Hmmmmm......

IMG_0003.jpg

Nope! Urate! Dar :icon_thumleft: pentru becurile galbene. Cu tot cu proiectoare chiar arata ok!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oh man! Don't burst my bubble :( Chiar imi plac pozitiile alea :((

Stiu ca arata bine am vazut la Lucian :) si de la el mi-a venit ideea.

Modificat de Serban87
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu masina asta, e modelul meu :)) praguri gti+semnalizari+low+VMR Wheels=Love

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca tie-ti plac... :D

Cel mai simplu ar fi Casco... Oricat de bine ai taia bara tot nu iese perfect. Mai ales ca marginea ramane vizibila, nu poti sa o ascunzi in niciun fel!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Varianta Casco s-a dus deja, poate sa gasesc prin dezmembrari vreo bara de usa in Romania si sa o vopsesc shadow-blue, daaaaar nu prea cred ca gasesc eu bara aia :))

Oricum daca nu iese pasenta asta, ramane varianta cu becurile si o sa iasa nice...

Modificat de Serban87
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

jock a facut pe golf 4 chestia cu gauritul si a iesit decent.cere i un sfat ceva...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca tot vrei ceva USA Style, de ce nu activezi din Vag Com, semnalizari USA Style? :P

Eu am activat la Passat B6, si am vazut ca si la Golf 5 se poate..

Modificat de xDaniel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca reusesti sa faci ceva si iese bine, :pirat: eu sunt urmatorul pe lista :icon_thumleft: .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

salut baieti

Acum vad acest topic : ) si vreau sa va spun ca de luni de zile caut bara pe stil USA iar in RO nu am gasit nici una ( nici dezmembrari ) . In europa pe diferite siteuri am gasit dar sa fim serios pretul uneia+ transport = pretul uneia normala in RO + vopsit. Asa ca nu prea se renteaza .

Am facut chiar si masuratorile pentru a monta singur acele semnalizatoare dar se pare ca sunt facute in asa fel incat nu pot fi montate cu o simpla gaura - Acestea au in aripa "scobit" locasul special pe forma acestora astfel incat in exterior sa nu fie proeminenta.

Cautarile mele nu se termina aici;)

PS : Singura care am gasit-o a fost deteriorata foarte rau ( dauna totala accident) pe un golf 5 provenienta anglia. Deci sansele sa o gasim in dezmembrari intacta sunt cam 0. ;(:(

Va urez multa bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...
adumitrachy

Pentru golf iv are cineva detalii despre operatiune? Ma intereseaza bandourile de pe fata si tot spoilerul de pe spate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

În urmă cu aproape şase ani, am schimbat la fostul meu golf 4 bara cu una pentru modele produse pentru piaţa americană. Nu poţi înlocui doar bandoul acela, pentru că bările pentru maşinile comercializate de VW acolo sunt mai mari, sau mai corect spus, sunt mai proeminente. Iar bandoul nu se va potrivi, are alte dimensiuni, este un pic mai lung. În plus nu mai are nici ambutisarea aceea pentru plăcuţa nr. din faţă, pentru că la bările americane lipseşte complet. Eu atunci am schimbat bara, badoul şi am comandat lămpile ce au venit cu cablaj cu tot. Pe spate nu există lămpi corner lights nici la golf 4 şi nici la 5.

Găseşti mai multe detalii aici: corner lights chiar dacă nu se mai văd toate pozele, dar măcar găseşti codurile pieselor şi preţurile de la aceea vreme.

Baftă!

Modificat de WNS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!