Jump to content

schimbare bloc motor cat influenteaza puterea la 1.8 8V?


CV03XCM
 Share

Postare recomandată

Deschid un thread nou, ca nu prea tine de digifant. Daca totusi adminii o considera ca acolo e locul, va rog sa il mute acolo, plz

Deci - am ajuns cu marea surpriza la autentificare la RAR, ca in loc de RV, (77kw/5400rpm) cum e in talon, am ABS - bloc de golf3, monopunct, de 66kw. Cursa, alezaj identic, capacitate 1781ccm ambele. Insa la mine chiulasa a ramas originala, admisia, alimentare si management original. In acest caz teoretic am acelasi raport de compresie, ca la motorul original si implicit acelasi putere, nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu....puterea depinde de mai multi factori...injectie...managment motor. etc...etc...etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai acelasi RC (chiulasa ramanand aceeasi, cursa si alezajul fiind la fel, depinde doar de forma pistoanelor, SI poate de garnitura de chiulasa folosita dar asta intr-o prea mica masura) atunci da, vei avea aceeasi putere.

Poti sa incerci sa te uiti pe VAGCAT / ETKA, nu m-ar mira sa fie acelasi cod la pistoane :).

S-ar putea as fie un lucru bun ca ai blocul asta, e mai nou, mai putini km, mai putin uzat.

Modificat de ment
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!