Jump to content

Masina mea Passat B6


atti206

Postare recomandată

Cu niste jante late, la fel si cauciucuri poate sa-ti indice pe bord 220 iar in realitate sa ai 190!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Modificat de czsilviu
Link către comentariu

un update , am cumparat jante 17'' modelul Monte Carlo , arata impecabile , caucuicurile cred ca ma tin anu acesta, la anu le voi schimba

Salut. Imi place jantele tale. AI idee daca se gaseste acelasi model si pe 16". momentan sunt prin DE si poate gasesc ceva SH pe aici la un pret bun

 

Nu zic ca nu da bine pe 17" dar a mea a venit cu  cauciucurile de vara aproape noi si nu merita schimbarea. Plus ca imi e teama de preturile pe 17"

Link către comentariu

Nu influenteaza vitezometrul, latimea cauciucului... diametrul total al jantei, daca e diferenta mare intre ce a venit masina si ce s-a montat - da.

 

Cauciucuri - si eu am dat jantele mele cu cauciucuri bune - pe 16 - si am luat 17 - Macau - cauciucuri le-am schimbat si am cumparat noi - Yokohama 235/45/17... durere pretul, la 4 bucati.

Link către comentariu

Acum cativa ani buni pe un golf 4 aveam jante pe 17 et-ul si dimensiunile gumelor chiar nu o mai stiu si aveam diferente mari la viteza indicata pe ceas si cea reala, consumul iar mult mai mare!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Link către comentariu
  • 1 month later...

sa mai sterg putin prafu de aici , nu am facut nimic la masina doar revizia de 1 an , pun cateva poze facute azi cu telefonu.

post-74460-0-56734000-1367515163_thumb.j

post-74460-0-82768100-1367515179_thumb.j

post-74460-0-06869700-1367515196_thumb.j

post-74460-0-39766900-1367515210_thumb.j

post-74460-0-09935400-1367515224_thumb.j

Link către comentariu

Ti-am spus ca imi place variant-ul tau!

Cred ca ar fi interesant sa facem o sedinta foto trio blue: tu, humerg si eu :)

Eventual mai aducem si un negru :)) , pe bumbici (daca are timp...)

Modificat de C3Z@R CJ
Link către comentariu

Eu ma bag, doar sa-mi zice-ti cand, sa o spal, ca arata saraca.............si azi-maine nu cred ca face baie, ca iar merg la drum cu ea, 1.200km pana luni, cand ma intorc in cluj !

Link către comentariu

putem face , in scurt timp termin si eu apartamentul si sunt mai liber

Link către comentariu

Salut ma bag si eu numai sa ma anuntati din timp .

Ps: eventual in wikend pt ca in timpul saptamanii sunt foarte ocupat. Stima.

Link către comentariu
JohnnyCiorobea

scz ca intru tarziu in discutie,dar 170cp a luat decat 217km/h??

Acelasi motor pe CC s-a dus la 242km/h ...

Edit: va rog fara incalcari ale legii pe drumurile publice. Multumesc!

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

salut , 217km/h este trecut si in carte , in De pe autobahn 217 am prins maxim,

Link către comentariu
JohnnyCiorobea

da stiu..Si eu sunt la fel cu a mea 210 prindea cu 140cp cat scria in carte...Dar am ramas uimit de passat cc DSG6... :icon_confused:

Am ajuns la concluzia  ca sunt limitate..Acum am soft stage1 nu am apucat sa o calc foarte bine ca nu am avut unde dar cert e ca am ajuns la 210 imediat si pe o distanta destul de scurta..Pentru cine cunoste ""padurea Vlasiei""....sunt curios sa vad daca sare de 220...ceea ce nu prea cred pt ca softul ii mareste acceleratia nu si viteza maxima...

 

Frumoasa masina sa o stapanesti fara probleme!!! Imi plac foarte mult farurile :icon_bounce:

Modificat de JohnnyCiorobea
Link către comentariu

Passat-ul meu a mers de doua ori cu 225 km/h si de mai multe ori cu 220 km/h (viteze inregistrate pe kilometraj).

Pana la 200 km/h urca extrem de rapid!!

170 cp DSG 2008 BMR Variant

Modificat de meghitz
Link către comentariu
JohnnyCiorobea

da eu am 8Valve 2litri 140CP cu soft....N-am apucat sa ajung la 220...decat 210...dar mai mergea...Dar s-a sfarsit drumul..Poate pot  sa fac o filmare:-))

Link către comentariu

Salut,

 

Bestiala masina......imi place....si e foarte dotata atti206... :)

Intrebare: De unde ai luat ornamentele de aluminiu si cat te-au costat ? :D

 

Sa o stapanesti sanatos si fara incidente :)

 

:beer:

Link către comentariu

da eu am 8Valve 2litri 140CP cu soft....N-am apucat sa ajung la 220...decat 210...dar mai mergea...Dar s-a sfarsit drumul..Poate pot  sa fac o filmare:-))

Mai bine nu!! Te credem pe cuvant! :)

Link către comentariu

Frumoasa masina si dotata. Cochetez si eu cu gandul sa revin la Passat. Cum e cu trapa la viteze mai mari? Zgomote ceva? Ma refer atunci cand este inchisa..

Link către comentariu

Salut,

 

Bestiala masina......imi place....si e foarte dotata atti206...  :)

Intrebare: De unde ai luat ornamentele de aluminiu si cat te-au costat ? :D

 

Sa o stapanesti sanatos si fara incidente :)

 

:beer:

iti multumesc , ornamentele le-am cumparat o parte de pe e-bay.de o parte de la reprezentanta si de pe forum , ca pret scump am iesit dar arata ca noi : rama radio+clima+scrumiera ebay 100 euro , rama schimbator viteze si ceasuri de pe forum cu 150ron si restu de la reprezentanta 750ron

Frumoasa masina si dotata. Cochetez si eu cu gandul sa revin la Passat. Cum e cu trapa la viteze mai mari? Zgomote ceva? Ma refer atunci cand este inchisa..

trapa la viteze mari cand este trasa tapiteria este silentios nu prea se aude nimic , cand nu este tras de la 120-130km/h in sus vajaie putin

Link către comentariu
JohnnyCiorobea

Glumeam...Nu stau sa fac raliu...Oricum sunt multumit de cum trege...

Link către comentariu

Sa intru si eu in hora vitezei, 220 pe bord cu CBBB, M6, Variant!:D

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Link către comentariu
  • 2 months later...

salutare , sa mai sterg putin praful de pe topic ca sa adunat :) , intre timp masina a primit un schimb de filtre + ulei nou , motorina buna si a parcurs kilometrii. Cum am fost ocupat cu finisarea apartamentului nu am mesterit nimica la ea , si cum am si eu virusul :)) acest am reusit sa fac rost de un panou climatronic model 2010 cu buton de incalzire auxiliara la un pret bun cu ajutorul colegului de pe forum uzzy81(mai rare si mai scumpe) . Urmeaza achizitionarea ramei cu terminatia 20V si apoi montarea. Sper sa nu am probleme cu can-ul care are terminatia K . si o poza cu panoul .

post-74460-0-58650600-1374660888_thumb.j

post-74460-0-43665100-1374660919_thumb.j

Link către comentariu

tot undeva pe acolo ca va intrebati oare cat merge :)

post-50147-0-24213000-1374663195_thumb.j

Modificat de benilika
Link către comentariu

salutare , sa mai sterg putin praful de pe topic ca sa adunat :) , intre timp masina a primit un schimb de filtre + ulei nou , motorina buna si a parcurs kilometrii. Cum am fost ocupat cu finisarea apartamentului nu am mesterit nimica la ea , si cum am si eu virusul :)) acest am reusit sa fac rost de un panou climatronic model 2010 cu buton de incalzire auxiliara la un pret bun cu ajutorul colegului de pe forum uzzy81(mai rare si mai scumpe) . Urmeaza achizitionarea ramei cu terminatia 20V si apoi montarea. Sper sa nu am probleme cu can-ul care are terminatia K . si o poza cu panoul .

 

Atti206 foarte frumoasa si dotata masina ta. As fi interesat si eu de schimbarea panoului de climatronic si mi-ar trebui de asemenea cu buton de incalzire auxiliara. Ideea e ca pe panoul actual eu nu am butonul "DUAL".. poti sa imi spui ce face el?

Si eventual un pret pentru panou si daca mai are, as vrea si eu unul.. :)

Link către comentariu

salutare , am terminat cu climatrinocul , a venit si rama care a costat 201ron la Autoworld Cluj . Pozele arata rezultatul final :

post-74460-0-56129100-1375274267_thumb.j

post-74460-0-21428200-1375274280_thumb.j

post-74460-0-96392100-1375274291_thumb.j

post-74460-0-49215800-1375274304_thumb.j

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!