Jump to content

Masina mea Passat B6


atti206

Postare recomandată

Salut !

Sportline vine cu garda la sol -1.5cm fata de Normal si -3cm fata de suspensia PDG, de asta pare jos.

Ma repet Sportline cu roti17'' arata demential :)

Misto trimurile, ti-am zis ca o sa-ti placa.

Mai trebuie sa-l procuri pe cel de la scrumiera si rama de la RCD.

O sa vezi ca e alta viata cu ele montate.

Link către comentariu

Sa pui poze cu ele montate, ca sunt curios cum arata astea :)

Baieti, e mai joasa Sportline decat BlueMotion (2009). Ca am citit pe Google ca si Bluemotion vine cu garda la sol mai mica.

Link către comentariu

un mic cadou la masinuta , o camera de marsarier :) trebuie sa imi ajunga cablu si maapuc la montat la ea :)

cam cat face un cadou din asta?

as vrea si eu. stiam ceva si de variante care merg puse in locul unui bec de numar

Link către comentariu

am reusit sa montez camera , functioneaza perfect liniile numai ca imi da o eroare de calibrare , si acuma cand apas butonul de parcare sa mi se arate senzorii de parcare pe rns butonul se aprinde galben dar nu arata pe rns numai cand pun in R , asa este cand ai camera sau nu ? la audi ori cand apas butonul parcking apare si camera si senzorii pe MMI indiferent in ce pozitie este maneta schimbatorului

Link către comentariu

La calibrare ai urmat procedura pe care ti-am trimis-o? Ce valori ai pus pe canalele 004 si 005?

Sent from my Galaxy using Tapatalk 2

Link către comentariu

am lasat ce era acolo , nu am modificat nimica , astept un coleg sa imi dea niste valori de la masina lui ca are camera din fabrica , si am inteles ca masina trebuie sa apara pe RNS cand apesi butinul parking , cele 2 fire ce la can nu ar trebui legate la controlerul de la parking ce duc de acolo la can? ca aveam cele 2 fire mult mai lungi decat cablu de la camera

Link către comentariu

Nu conteaza unde legi firele de CAN. Mesajele se trimit pe CAN ca-ntr-o retea.

Sent from my Galaxy using Tapatalk 2

Link către comentariu

Nu conteaza unde legi firele de CAN. Mesajele se trimit pe CAN ca-ntr-o retea.

Sent from my Galaxy using Tapatalk 2

stiu ca mesajele se trimit pe CAN ca intr-o retea dar citez pe colegu czszilviu care are camera din fabrica si senzori optici ''daca apas pe butonul cu senzorii de parcare si masina este pe liber sau treapta 1 imi apare doar masina, camera intra automat cand o bag in R, altfel nu!'' el are manuala asta nu cred ca conteaza ce cutie ai , presupun ca la el firele ce la can sunt legate altundeva

Link către comentariu

Problema nu cred ca este controlerul de camera ci codarea OPS + RNS.

Sent from my Galaxy using Tapatalk 2

Link către comentariu

posibil mam uitat peste tot dar nu am gasit nimic ''sinistru'' ce mi-ar fi sarit in ochi

Link către comentariu

acum dupa ce ti-am "cunoscut" masinuta la intalnire, pot confirma fara retineri ca e deosebita! tare mult mi-a placut!

ti-am trimis mail.

ciao!

Link către comentariu

completez trimurile de bord cu o scrumiera completa pt fumatori + bricheta (eu aveam cel de nefumatori) chiar daca nu se va fuma in masina , trim pt climatronic si cel pt RNS , le-am si montat arata foarte bine astea de aluminiu vs plastic vopsit , au ramas de procurat pt sertarase stanga dreapta cel deasupra la sertarase si de la butonul de avarie , incet incet se aduna :) toate la randu lor , atasez si 2 poze cu trimurile nemontate,

mersi mult Cezar de urari , si al tau mi-a placut mult mai ales volanul si climatronicul

ps. parca am vazut azi masina undeva in jurul sorei era parcat stramb , ai nr 83-zar cumva ? ca nu am vazut nr la intalnire

post-74460-0-24048800-1353696827_thumb.j

post-74460-0-88314500-1353696831_thumb.j

Link către comentariu

am scanat azi calculatorul de coloana volan si rezultatul este : 3C0 953 549 AJ SW 0030 Highline ---> Lin Version 2.0 ---> deci pot trece la volan CC fara a schimba calc coloava volan :icon_thumright:

Link către comentariu

Salut, intradevar, deosebita masina si super dotata. Sa o stapanesti sanatos cat mai multi km fara incidente neplacute si spor la modificari OEM ! Am vazut live de cateva ori masina si nu ai ce sa ii reprosezi !

Link către comentariu

Sal.,

DA calculatorul de coloana volan suporta noul volan de CC .

Vezi acum ce modul CAN ai poate suporta si un CLUSTER cu BC+ COLOR + un CLIMATRONIC model nou tot de CC .

O zi buna .

Link către comentariu

salut , am can cu terminatia K , climatronic nou suporta si cred ca si CB color , sal

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

salut , am can cu terminatia K , climatronic nou suporta si cred ca si CB color , sal

suporta.... suporta.

Link către comentariu

am reusit si eu sa calibrez camera cu acel plan cu bulinute si codarile cu ajutorul colegului de pe forum Cristi , o sa pun si poze , nu am avut la mine aparatu aseara , procedura de calibrare este scris in topicul lui Cristi si atasez si situl de unde m-am documentat pt calibrare http://bronken.de/wie-man-eine-ruckfahrkamera-high-bzw-den-rear-assist-selber-kalibriert/, acuma functioneaza camera si cand scot din R indiferent in ce pozitie este levierul schimbatorului .

Pt asta trebuie intrat in Parck/Sterringassist si la adaptari pe canalul de ilustration schimbat in 2 .

Cezar daca am timp o sa vin la intalnire .

Link către comentariu

masinuta a primit de Mos Niculai completare la ornamentele de pe bord cu cele de auminiu cu terminatia 20V cele gasite de pe Highline, si cateva poze cu bordul si cu camera unde se vede ca pozitia levierului de la cutie este in P si pot accesa camera , scuze de calitatea pozelor este facut cu telefonul .

ps: urmeaza un set de jante de 17'' cu cauciucuri de vara noi si eventual un IC cu display color

post-74460-0-53335000-1354727655_thumb.j

post-74460-0-80713800-1354727672_thumb.j

post-74460-0-93359300-1354727685_thumb.j

post-74460-0-16865600-1354727694_thumb.j

post-74460-0-43856700-1354727702_thumb.j

post-74460-0-20508800-1354727861_thumb.j

Link către comentariu

Da Cristi este alta viata! cu camera , si masinuta are deja 130k km 13k km facuti de mine , fara nici o problema

ps : incalzirea auxiliara e de vis , apesi telecomanda si in 12-15min e cald sau o programezi.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!