Jump to content

Masina mea Passat B6


atti206

Postare recomandată

A venit momentul sa imi prezint si eu masinuta mea achizitionata in urma cu cateva luni , mai exact la inceputul lunii aprilie . Este vorba de un Passat B6 din 2009 martie cu motor 2.0 TDI CR 125 kw cu cutie DSG-6 si 117500km . Am cautat foarte mult pana am gasit masina , l-am adus din Germania din Frankfurt . A costat 15500E , nu a lasat din pret numa 150 euro , am negociat foarte mult dar nu a vrut .

Ca dotari este destul de dotata , le enumar mai jos care imi vin in minte :

Nivelu de echipare este Sportline :

- Faruri Bi-Xenon adaptive

- Trapa electrica

- Proiectoare ceata

- Geamuri cu tetnta verde 60% la usile spate si haion

- jante de aliaj 16'' Catalunya

- Culoare Shadow Blue

- Kessy

- Volan multifunctional + Padele DSG

- Radio navigatie RNS 510

- Telefon premium fara tastatura rabatabila

- Volkswagen Sound Sistem 300W

- ACC + Front Assist

- Climatronic 2 Zone

- Incalzire stationara cu programare + telecomanda

- Incalzire scaune fata

- Senzori de parcare fata/spate optici

- Senzor de presiunea rotii

- Oglinda interioara antiorbire

- Senzor ploaie/lumina

- Priza 230V 150W maxim

- Scaune sport piele perforata electric 12 directii cu memorie climatic controled si masaj spate la sofer

- Oglinzi electrice incalzite cu memorie si rabatabil electric

- Perdelute la geamurile spate

- Coming home/Leaving Home

- Lumini la picioare

- Deschidera/inchiderea haionului electric din telecomanda/buton

- 2 acumulatori unu in portbagaj (ma gandesc ca este de la incalzirea stationara)

Deocamdata astea imi vin in minte.Un singur lucru mi-as fi dorit inca la masina sa aiva DCC suspensie controlata electronic , dar nu am gasit cu dotarile astea si pe care le-am gasit nu se incadrau in buget sau erau din 2008 si eu vroiam cu ceasurile noi , dar e bine si asa :) . Sunt super multumit de masina , poze o sa pun maine seara ca va trebui sa fac si sa o spal un pic .

Ca modificari o sa fie :

- Camera de marsarier cu modul de control cu afisarea liniilor dinamice pe RNS

- Ornamentele interioare cu cele ce pe Higline din aluminiu

- Pragurile interioare cu unele de Passat CC Individual (o sa fie iluminate )

- jante 17'' Michigan (de la modelul B7 Higline astea le-am gasit la pret bun)

- si eventual un volan model 2010 daca gasesc la pret bun

Toate modificarile o sa fie OEM

Link către comentariu

Frumoase dotari.

Sa-l stapanesti cu placere, cati mai multi km, fara probleme.

Acum, asteptam pozele.

Link către comentariu
CristianMarin

Foarte dotata, felicitari pentru achizitie.

Sa-mi spui si mie daca gasesti praguri luminate ca sunt interesat.

In rest, drumuri bune sa ai!

Link către comentariu

si eu..... astept sa vedem pretul, ca am vazut ca le-au scumpit bine....

Link către comentariu
CristianMarin

Am inteles ca a fost pretul gresit in sistem nu ca le-ar fi scumpit ulterior. Dar nici la preturie noi nu am gasit...

Link către comentariu

Sal.,

Sa stapanesti sanatos WAGON-ul .

Dar am o intrebare totusi .

Ce fel de SPORTLINE este daca spui ca are piele ?

Eu stiu ca cele ce au piele sunt HIGHLINE iar cele cu piele perforata pe suprafata sezutului si al spatarului ar trebui sa fie varianta INDIVIDUAL .

Asteptam poze .

O zi buna.

Link către comentariu

parca la B6 nu e piele perforata..... la B7 individual, da.

Link către comentariu

Multumesc pentru urari. Pragurile le-am gasit in germania cu greu la o reprezentanta unde lucreaza o cunostinta mai indepartata si au costat 50euro si erau singurele pe stok, astept doar sa imi ajunga acasa :). Pielea este perforata pe sezut si la spatar pe mijloc , cred ca a fost dotare suplimnetara , si pe scaunul de la sofer si cel din dreapta are cusut cate o eticheta ''Climated Controled'' ma gandesc ca o fi ceva ventilatie la scaun dar nu am gasit nici un buton pt on/off ca la Passat CC, deocamdata nu stiu cum functioneaza, interiorul este un fel de grii . Am gasit si cateva poze cu exteriorul , cu interiorul cum am promis maine dupa masa .

post-74460-0-29335600-1342607415_thumb.j

post-74460-0-00503100-1342607432_thumb.j

post-74460-0-88652000-1342607451_thumb.j

Link către comentariu

Frumos.... din pacate, singurul lucru care nu-mi place la Sportline, este lipsa ornamentelor cromate de la geamuri.

Asteptam si cu interiorul. :icon_thumleft:

Link către comentariu

Faina si dotata masina! De obicei, cand vezi ditamai papirusul cu dotari, te astepti sa fie un highline :) Supoer dotata la interior, iar la exterior SL-ul arata mai saracacios decat CL-ul. Dar ma rog, nimic ce nu se poate rezolva, daca doresti :D

Link către comentariu

stiu Florine , si eu am vrut HL cu crom peste tot dar asta a fost , am gasit si HL-uri dar pana am ajuns in DE sau dat , dar nu aveau atatea dotari , fara scaune electrice ACC Padele volan si altele , acuma nu imi pare rau ca l-am cumparat , asa cu geamurile tenta verde si culoarea inchisa parca imi place mai mult fara crom la geamuri . Am inceput sa ma obisnuesc fara crom , am zis ca pun si eu dar cand am aflat cat costa la geamuri am zis pas , barile de pe pavilion le gaseam cu 110-120 euro de pe ebay cu zgarieturi minuscule dar la geamuri nu prea am gasit .

Link către comentariu

Frumos variantul tau Ati! Sa-l stapanesti sanatos si fara evenimente urate!!!

Link către comentariu

Foarte faina combinatia de culori de la interior. Da o senzatie asa de.. aerisit!

Link către comentariu

intre timp masina a primit un set de covorase din cauciuc OEM cu inscriptia PASSAT pentru vremurile murdare/ploioase :)

post-74460-0-52672300-1342632977_thumb.j

post-74460-0-13130100-1342632978_thumb.j

post-74460-0-13348500-1342632979_thumb.j

post-74460-0-69497000-1342632979_thumb.j

post-74460-0-70239600-1342632980_thumb.j

post-74460-0-65225600-1342632981_thumb.j

post-74460-0-23186900-1342632982_thumb.j

post-74460-0-62712200-1342632982_thumb.j

Modificat de atti206
Link către comentariu

Felicitatri pentru achizitie, masina e foarte frumoasa si super dotata. Doar suspensia aia controlata elctronic decare vorbeai iti mai lipseste...

Link către comentariu

Frumoasa in draci!Cum sa pastrezi o asa bijuterie in aceasta stare pe drumurile noastre de rahat.Are un interior de vis.Felicitari pentru ea si cat mai multi km fara incidente.

Link către comentariu

Uau super luxoasa masina!Felicitari si "casa de piatra cu ea"fara evenumente!!!

Link către comentariu

Da, superba si plina de optiuni - ce poate sa fie mai frumos, la o masina ???

Un RNS510 mai imi trebuie si mie....

Link către comentariu

da Florin RNS510 iti mai lipseste la tine , abia astept sa imi vina pragurile si camera sa le montez

Link către comentariu

Buna afacere. Masina asta noua, a fost intre 35-40.000E

Sa te bucuri de ea ca are tot ce ii trebuie

Link către comentariu

Si mie imi plac si sunt destul de confortabile , sunt ca si cele de pe HL numai ca mijlocu de pe sezut si spatar este perforat :)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!