Jump to content

Audi A6 3.0TDI Quattro


Megatron

Postare recomandată

stiu user-ul ala din Lituania, cand cautam RNS-E am vrut sa cumpar de la el avand preturi foarte bune, dar mi-a fost cam teama :), am luat tot din DE! Sa imi zici si mie dupa ce primesti pachetul cum sta treaba cu el, sper sa fie totul ok!

Modificat de mik15
Link către comentariu
sper sa fie totul ok!

mik15 ma sperii. Am platit volanul in 02.10.2012 si inca nu l-a trimis, asta este user-ul. I-am cerut acum vreo 2-3 zile sa trimita comanda platita si mi-a cerut nr de telefon, pe care i l-am dat. De atunci nimic... iar pe ebay imi arata ca inca nu l-a trimis...

Alta patanie... A ajuns mansonul de piele cusut cu alb, pentru schimbator. Dar nu e de A6 4F, inca nu am aflat pentru ce este...

Cred ca o sa il bricolez, sa il combin cu ala de pe masina si o sa fac din doua unul, ca mi-e prea groaza sa il trimit in Germania si sa-mi trimita altul.

Edit: Tocmai am aflat ca este de A5. Idiotul a gresit cand l-a trimis...

8P1 713 139 AB VDN

post-77175-0-97843500-1349875581_thumb.j

Edit 2: Am incercat sa fac combinatia dintre cele doua, adica sa pun pielea de A5 cusuta cu alb pe suportul de A6, dar nu potriveste, suportul de A6 fiind mai mare.

Modificat de victorash_cvv
Link către comentariu

cel de la care am vrut eu sa cumpar nu era tot asta, insa tot din Lituania, dar ca si asta avea un feedback foarte bun, am eu poate o idee preconceputa si nu ma simt confortabil cumparand de prin tari din astea, cum nici de la un user din Romania nu as cumpara prin ebay, mi-este teama nu neaparat ca nu imi trimite produsul ci mai degraba ca nu este cum il descrie si are defecte...cel de la care ai cumparat pare oricum foarte ok iar cu paypal esti bine protejat, cel putin iti recuperezi banii, chiar daca dureaza ceva timp!

Link către comentariu

Multumesc pentru raspuns mik15. Azi dimineata dupa ce am vazut mesajul tau am contactat vanzatorul din nou si mi-a trimis in sfarsit numarul de tracking al pachetului, se pare ca este in Polonia, in drum catre Franta. Abia astept... :icon_bounce:

Intre timp "full beculete" si luminite albe... :lol:

img2913c.jpgimg2917n.jpgimg2916f.jpgimg2921zj.jpgimg2908x.jpgimg2909d.jpgimg2914kh.jpgimg2915d.jpg

Si cu blitz...

img2919c.jpg

Link către comentariu

Mistocareala cu ledurile, tinerica a prins un aer si mai modern acum! :) Ar da megabine un paino black pe ornamente

Link către comentariu

Merci. Poate daca as fi avut ornamente de lemn m-as fi gandit vreodata sa le vopsesc, dar astea imi plac prea tare ca sa ma complic...

Am uitat sa mentionez ca am "vanat" ultimii doi greierasi din masina si ca in afara de zomotul de rulare al pneurilor nu se mai aude decat muzica. :lol:

Modificat de victorash_cvv
Link către comentariu

Motorul se aude, dar numai dac-o apas un pic... :lol: Normal in D merge tot timpul subturat si nu se prea aude... In S se aude ca nu vrea sa coboare sub 2000rpm in vitezele 4,5 si 6.

Daca depasesc 130km/h nu se mai aude decat vantul...

Et voila... a sosit azi dimineata.

img2925x.jpg

Airbag-ul... :RO flag:

img2933k.jpg

Gata de montaj dupa modificare... (deplasarea a 3 pini, volanul venind de pe un TT S)

img2934nz.jpg

Mai tarziu urmeaza poze cu el montat si incercat... :))

Link către comentariu

Misto volanul,pacat ca e facut airbag-ul in Romania :)) Te-ai asigurat ca in loc de airbag nu ai o punga d'aia pe care scrie Thank You?

Imi place cum a iesit upgrade-ul cu ledurile :)

Link către comentariu

Bravo, sa-l invarti cu placere.

B_U_T sa stii ca multe subansambluri la masini destul de scumpe sunt facute in Romania, iti dau un singur exemplu, comenzile de navigatie si climatizare de la Rolls Royce sunt facute tot la Brasov.

Link către comentariu

Multumesc de aprecieri. ^_^

Pozele vin in intarziere chiar daca volanul l-am montat aseara. Precizes ca dupa ce l-am montat toate comenzile ce le-am avut inainte functionau, dar padelele nu. Asa ca am recodat volanul si cutia si se pare ca treaba este buna... Imi place mult sa ma joc cu ele. :icon_cheesygrin:

Volanul de TT S este mai mic si mai placut la atingere, cand prind de el stiu sigur ca nu-mi aluneca mana, ca ala dinainte era cam uscat, neted si alunecos. Este foarte placut la vedere, imi tot vine sa-l admir cand conduc, :D iar faptul ca este taiat nu deranjeaza deloc, ba chiar m-am obisnuit repede cu el si imi place.

Scuzati va rog pentru mizeria din masina, de obicei nu-i asa...

img2939s.jpgimg2936so.jpgimg2946a.jpgimg2944ea.jpgimg2952ip.jpgimg2948nt.jpgimg2951cp.jpg

Edit: Insa am o problema. Nu am mai avut nicidata volan de la care sa-mi miroasa mainile a piele dupa ce conduc si in timpul condusului. Este normal? Aveti ceva solutii? Eu l-am dat pe asta un pic cu crema de maini dar nu tine mult efectul... -_-

Modificat de victorash_cvv
Link către comentariu

Probabil e prea nou si de aia miroase :))

Arata superb. Sa il invarti cu placere!

Link către comentariu

lucian_90tud multumesc

Asta este intrebarea... Chiar miroase a piele la cele noi? Cata vreme tine, ca mie nu-mi place... :nono:

Volanul ce l-am dat jos era parfumat si imi placea mult ca de fiecare data cand conduceam simteam cum imi miroseau palmele a parfum. Ma gandesc ca poate exista ceva parfum/solutie special pentru volan... :scratch:

Link către comentariu

Probabil ca miroase a nou, o sa treaca cu timpul.. Nu il da cu parfum sa nu cumva sa se pateze pielea :-)

Link către comentariu

Sor!n si Circoloco multumesc.

Bebeee, stai linistit ca nu fac eu prostia asta, m-am gandit si eu la pete. Cu toate ca parfumul nu lasa pete pe pielea mea... :))

O sa il fac regulat cu crema de maini si cred ca cu timpul o sa iasa mirosul. ^_^

Poze facute azi pe ploaie in spatele centrului sportiv unde am jucat un fotbal. :rolleyes:

img2976sv.jpgimg2974b.jpgimg2975mi.jpgimg2971pq.jpgimg2972w.jpgimg2973gj.jpg

Link către comentariu

multe piese de audi se fac in romania, mai ales cablaj electric ... unde lucrez eu facem cablaj la B8. deci nu e mirarea cu airbag-ul ...

Link către comentariu

nu cred sa fie probleme cu cablajele electrice ca s facute in romania si nici la airbaguri

Link către comentariu

Eeeeh, smecherie asa! :D Nu ne-ai zis, ai castigat la fotbal sau...? Daca ai stat in poarta si masina era in campul vizual, cred ca echipa s-a cam suparat pe tine! :))

Link către comentariu
  • R_a_z_v_a_n a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!