Jump to content

Audi A6 3.0TDI Quattro


Megatron

Postare recomandată

Nu stiu faca e vreun roman bronzat sau nu dar stiu ca chestiile astea se vand foarte bine la 30-40 de euro aici in Franta, ca aici le-au furat. Am mai patit odata si cu capacelele de vw cand aveam jantele de Scirocco pe Passat.

Acuma nu stiu ce sa fac... sa-mi cumpar altele sau nu? Ma tem ca o sa mi le fure iar...

In Franta le-au "modificat" ca inca n-am plecat in concediu spre Romania.

Link către comentariu

Pai cumpara-i alte capacele ca arata urat fara. Ai avea doua solutii, schimbi locul de parcare sau le iei cu tine de fiecare data.

Link către comentariu

Sa le iau cu mine de fiecare data e prea de tot. :)) Mai bine ma mut... :))

Locul de parcare este cel din fata casei, n-am cum sa-l schimb... Ma gandesc sa-mi iau niste jante care sa aiba capac clasic, rotund de 65-70mm, care nu acopera suruburile. Poate alea ar fi mai putin tentante.

Link către comentariu

Asta e chiar culmea sa te muti sau sa le iei cu tine. Asta ar lipsi sa iti pui alarma doar pe capace . Eu zic sa le mai cumperi le pui si daca ti le fura inca odata te impaci cu ideea si le lasi asa. Arata rau dar nu te poti opune societatii in care traim. Sfat personal

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu

Asa am sa fac, asta ma batea gandul si pe mine si asa am mai primit un sfat de la frate-meu. Ma gandesc ca poate hotul le-a furat pentru el, sper, ca asa cel putin stiu ca nu-i mai trebuie un pic de vreme. Dar daca le-a luat sa le vanda... inseamna ca o sa se mai serveasca. Nu stiu cum as mai suporta sa mi le fure odata... nici cum as reactiona daca l-as prinde in flagrant delict... :ninja:

O poza de azi dimineata.

img2625ys.jpg

Link către comentariu

Daca ai loc de parcare personal, o camera video care nu este o avere chiar ajuta

Link către comentariu

Tot un roman bronzat cred ca e responsabil :)

Sunt si alt fel de bronzati in Franta nu numai romani.

Sa te bucuri de masinuta ca intradevar e tare frumoasa. Si iti urez de pe acum sa-ti treaca repede supararea cand ai sa vezi colturile barilor belite in parcare. Iti spun din experienta cu toate ca si acum ma uit cu frica in fiecare dimineata daca apare ceva nou ... :(

Link către comentariu

In Franta? Eu umblu numai cu carligul de remorca scos... asta ii face mai atenti. Dar am vazut specimene care pana nu ating celalta masina nu se opresc, asa s-au invatat, asa isi iau reperul cand sa se opreasca. Mor de ciuda cand vad...

Multumesc de urare, sper sa nu se intample des "accidentele" de genul acesta.

Modificat de victorash_cvv
Link către comentariu

Iata ca le-am cumparat. Am dat 30euro pe trei bucati si urmeaza sa mai cumpar una de la Audi, ca vanzatorul nu avea decat 3 care erau noi, al patrulea nu statea in janta ca avea o fixare stricata.. Sa vedem cat o sa tina...

img2633d.jpgimg2634ll.jpg

Link către comentariu

Pare mai racing fara :-)

Am vazut una aproape identica (culoarea si jantele) in Arad si e superba :-)

Link către comentariu

N-avem confirmarea inca! :))

Sa speram ca nu le mai "pierde" pe astea, dau f bine pe masina in aceasta configuratie

Link către comentariu

Domnilor, inca nu le-a furat nimeni si sper sa nu le fure. :lol: Este posibil ca hotul sa fie plecat in concediu (luna august) sau sa nu stie ca am cumparat capacele. :icon_cheesygrin:

Daca le mai fura imi iau jante de tabla... :))

Link către comentariu

Sau poate a cautat la roata care lipseste si a vazut ca nu ai si a plecat in alta parte.

Lasam la o parte off topicul cred ca singura solutie e asa cum iti spuneam mai sus le lasi fara si asta e .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu

Azi dimineata la un drum de 150km dus-intors, masinuta mea s-a comportat exemplar. :icon_thumleft:

La intorcere, am parcat-o la fix in fata la Sprinter-ul meu "break", cel putin asa e protejata de potentiali "parcatori distrati anonimi" care atenteaza la integritatea vopselei de pe masina mea. :lol:

Am inmatriculat-o pe numele meu si m-au lasat tot cu numerele cu care am luat-o...

img2640on.jpg

Modificat de victorash_cvv
Link către comentariu

Este fix in fata blocului meu. Cateodata ajung noaptea tarziu acasa si nu gasesc locuri de parcare, atunci ma pun cu jumate masina pe zebra. Politia isi face rondul de 3-4 ori pe noapte pe strada mea si trec pe langa masina mea, (sau a cui o pune, cu conditia sa fie rezident) si nu fac nimic. Nu mi-au pus nici macar o amenda...

In Fr este tolerat parcatul aiurea in oraselele mici, iar eu in cazul de fata chiar nu am considerat ca masina mea este jenanta, pentru ca daca simteam eu ca jeneaza nu postam poza...

Depaste doar de un juma' de metru... :lol:

Link către comentariu

Nu te-am intrebat pt ca am considerat gresit ce ai facut,am intrebat pentru ca eram curios daca politia e permisiva atunci cand chiar nu exista locuri de parcare,nu ca aici..

Link către comentariu

In general politia este destul de permisiva. Daca suna in schimb cineva ca e deranjat de masina atunci cam primesti amenda.

Link către comentariu

Am o intrebare pentru cunoscatori... Cum se numesc astea? In engleza sau in romana va rog. Poza este facuta de mine si piesa respectiva era montata pe un Eos.

Daca cineva are vreo idee unde pot gasi asemenea aripioare sau cum se numesc ele, va rog sa-mi dati un link cu adresa.

Multumesc

img2641x.jpg

Link către comentariu

Am vazut si la golf,fiesta si parca mini cooper.

Vorbeste cu the ego,el parca a cumparat pt golf.

From HTC via Tapatalk.

Link către comentariu

uite aici despre ce este vorba :

si vezi si pe urmatoarea pagina

Link către comentariu

Denumirea pe care am gasit-o eu ar fi wheel arch extensions. Acum nu stiu daca cele de Eos/Golf se potrivesc pe Audi.

Nu mai stiu codurile(cred ca sunt postate pe topicul meu), eu mi-am luat doar pt fata. O sa razi, dar singurul lucru disparut de pe masina mea este tocmai aceasta bucatica de plastic, probabil a atras atentia unor copii care au tras in disperare de ea.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
  • R_a_z_v_a_n a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!