Jump to content

Audi A6 3.0TDI Quattro


Megatron

Postare recomandată

Felicitari pentru masina si pentru ce faci la ea!Stiu ca nu e tocmai usor sa tii o astfel de masina intr-o tara ca Franta.

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Multumesc grp si Bogdan Chis pentru aprecieri.
 
De cand n-am mai postat pe aici s-au intamplat unele chestii. Masina a fost masina miresei pentru a 3-a oara, insa de data asta, a miresei mele.
 
45577800002.jpg
 
18716100001.jpg 
 
 
A primit si o modificare la presuri. Cum nu reuseam sa gasesc presuri cu contur negru si rosu, am preferat da le dau pe ale mele la un croitor sa le adauge un snur rosu.

37628211908107499448076902747277147029n.

8257481186884749944792023609692568543n.j


 
Si o sa ii pun si doua prize de bricheta in spate, luate de pe Passat-ul ce l-am avut inainte. Ceva de genul, poza luata de pe net:
 
908531aszalajs1122031814fadscn1180.jpg

Link către comentariu

dragoslk, multumesc.
 
Jetta20tdiHLDSG6 , exact! Pana la urma a venit si sotia cu noi in luna de miere. :lol:

 

-----


Mi-au ajuns si cablurile pentru prize in reprezentanta, azi am fost si le-am recuperat. In curand o sa le montez.

903594120473115137377388071141574248463n

Link către comentariu

La cum intretii masina, cred si eu ca s-au "batut" miresele pe ea. :) Casa de piatra!

 

PS: Ai cam emasculat-o un pic in poza cu inimile alea din flori. :P

Link către comentariu

Casa de piatra! :)  sa ai grija de ea cel putin la fel de mult cum ai grija de masina :D 

Link către comentariu

Si curatenia necesara a venit in sfarsit.  :lol:
 
 
180539IMG1035.jpg

646810IMG1036.jpg

249653IMG1037.jpg

256849IMG1040.jpg

440535IMG1042.jpg

978923IMG1043.jpg

415784IMG1046.jpg

655531IMG1050.jpg

Modificat de Megatron
Link către comentariu

@Megatron: Urmaresc de ceva vreme topicul tau, tot respectul si consideratia pentru felul in care ai grija de masinuta asta.... Big Like...

 

Si eu sunt maniac pe intretinere, dar asta cu scosul scaunelor m-a lasat paf :) Bravo ! 


sa scoti scaunele ca sa faci curat in masina! :D

.... asta inseamna sa fii mafiot  :D

Modificat de 75NOR
Link către comentariu

Vad ca nu sunt singurul disperat. Saptamana trecura am facut si eu operatiunea asta si a meritat pe deplin- am gasit 50 centi sub scaunul pasager :))

Link către comentariu

Aia da dedicatie, sa scoti scaunele ca sa faci curat in masina! :D

Multumesc Tudor.

 

 

@Megatron: Urmaresc de ceva vreme topicul tau, tot respectul si consideratia pentru felul in care ai grija de masinuta asta.... Big Like...

 

Si eu sunt maniac pe intretinere, dar asta cu scosul scaunelor m-a lasat paf :) Bravo ! 

sa scoti scaunele ca sa faci curat in masina! :D

.... asta inseamna sa fii mafiot  :D

 

 

Multumesc. Adevarul e ca acuma toti sunt mafioti in Romania, mai ales pe FB. 

 

 

 

Vad ca nu sunt singurul disperat. Saptamana trecura am facut si eu operatiunea asta si a meritat pe deplin- am gasit 50 centi sub scaunul pasager :))

Pai tu te-ai scos mai bine ca mine, eu nu am aflat decat praf si faramituri. Si am aflat si ce usor de dau jos scaunele din masina.

Insa aseara am patit-o si eu. Conducator beat 0.99 in aerul expirat si fara permis.

328112ptforumIMG1067.jpg

700849ptforumIMG1079.jpg

Link către comentariu

Asa e, numa' ca m-a prins pe picior gresit. Eu eram pe drumul spre Franta, din fericire doar la 6km de punctul de plecare...

Link către comentariu

Aoleu...."refacere" placuta...

 

Eu am prins acu 2 ani in drum spre schi/Jasna mi-au puscat ambele airbaguri la iesirea din Huedin - caine ....

Anul trecut in Ungaria drum spre Portugalia puscat softul la Polo....

 

Sper ca ai avut cu ce sa bifezi macar concediul....eu unul am fost norocos de masina de "schimb" in ambele cazuri, fara sa intru in mai multe detalii....

 

Si azi intrasem si eu prima data in topic, si am ramas paf la "curatenie necesara" in a scoate scaunele ...

 

Sper sa poti sa te uiti ulterior reparatiilor la fel la jucarie, eu unul nu am mai putut in nici unul din cazuri :(

Link către comentariu

Nu vreau sa fiu rau, sau sa invart vre-un cutit in rana, dar in afara de a-ti da banii cash, ce varianta de despagubire ai? Din cate stiu eu, asigurarile nu despagubesc deloc daca soferul era beat. Ca sa nu mai vorbim de faptul ca el nu are nici permis...

 

Uf... Doamne fereste...  :frigbaitata:

Link către comentariu

Casco nu te despagubeste daca ai condus beat, in schimb RCA-ul este perfect valabil pentru celalalt sofer.

P.S.: Imi pare rau de patania asta urata, dar daca o repari la reprez. Audi o sa iasa perfect, mai ales ca lovitura nu este chiar atat de grava.

Link către comentariu

Salut la toti.

 

Imi cer scuze ca nu am putut sa raspund si sa va tin la curent, dar am fost extraordinar de ocupat si obosit in utima vreme.

 

Multumesc tuturor pentru sprijinul moral si pentru sugestii.

 

Accidentul s-a produs duminica seara in Romania, in Sarmasag, la  5km de casa mea. Eram pregatit sa plec in Franta, iar asta mi-a dat peste cap toate planurile pe saptamana asta.

 

Deci repet, masina nu era a lui ci a firmei la care lucra, iar el era baut si fara permis.

 

Asigurarea masinii cu care era ala o sa imi plateasca daunele, asta dupa ce am alergat ca disperatul in toate partile sa imi fac rost de actele necesare ca sa demonstrez ca eu aveam prioritate, caci politia nu mi-a dat documente care sa ateste vinovatia lui ala pana a intervenit procurorul. Ca era dosar de caz penal si documentele nu se pot da. Cum era baut, nu avea permis si nu era masina lui nu a avut loc nici un constat amiabil, asta mi-a ingreunat rau situatia.

 

Pana la urma am rezolvat cumva...

Modificat de Megatron
Link către comentariu
  • R_a_z_v_a_n a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!