Jump to content

Audi A6 3.0TDI Quattro


Megatron

Postare recomandată

cu cate smecherii  se fac si aici ...

Modificat de Georgik
Link către comentariu
  • 1 month later...

O placere sa vizualizez paginile topicului tau,imi place ce vad.

Astept  momentul in care o sa pui poze cu masina dupa ce montezi suspensia.

Link către comentariu
  • 2 months later...

S-a facut schimbarea discurilor pe fata impreuna cu placute Ate Ceramic. Discurile sunt ate Power Disc 347mm.


yXa8Ya.jpg
Bv8ETh.jpg
ATLaeX.jpg
TVdiiE.jpg

huZeks.jpg
S-a montat o bara stabilizatoare OEM.
YUk8rx.jpg
f9RGov.jpg
yg5Lo1.jpg

Link către comentariu

Ti-am urmarit topicul , si sunt de efect toate modificarile facute .

Am o curiozitate , cat ai dat pe Padele R8 , am cautat si eu, dar nu am gasit pe ebay sub 500 euro , si am cumparat de la Osir .

Link către comentariu

TudorM, tot 347mm aveam si inainte. Am vrut sa trec la 360x36 dar am renuntat din 2 motive. Trebuia sa cheltuiesc peste 1200€ pentru a trece, si cum s-a aprins martorul placutelor am zis ca renunt, ca nu aveam pregatiti nici suportii de etrier nici etrierii de A8. Sunt bune si astea... chiar nu imi e rusine cu ele. :lol:

 

dragoslk, am dat pe ele 330€ cu tot cu livrare, pe eBay.de. Am licitat pentu ele, am pierdut licitatia, apoi dupa 2 zile m-a contactat vanzatorul sa stie daca ma mai intereseaza. Am negociat un picut si am obtinut compromisul de 330€.

 

Cateva fotografii de azi.

 

gARau0.jpg
kmUu8t.jpg
UMh3xB.jpg
hS2rVO.jpg
ZeTI8m.jpg
0w9CYD.jpg
GqNbJg.jpg
ePJY84.jpg
7IsLGE.jpg

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

In continuare foarte rafinata masina..te face sa visezi :)

Stii sa imi spui cam ce diferente financiare ar fi pt. Impozit+asigurare la motorizarea ta in Franta fata de Ro ?

Visez si eu la 3.0 TDI dar asigurarea si impozitul in Ro pt. acest motor sunt cam mari.

Hai noroc si LMA!

Link către comentariu

La Multi Ani!

 

Asa-i cum zice Georgik, in Franta nu se plateste impozit. Am platit la inscrierea masinii 600€ (mai mult sau mai putin poate fi in functie de puterea masinii) si de atunci doar asigurare.

 

Red, despre impozitele si asigurarea din Ro sunt la curent si eu, stiu ca sunt mari. La inceput, cand am cumparata masina imi ziceau toti prietenii sa o inscriu pe Ro ca e mai bine si ca e mai ieftina asigurarea.

Acuma ma bucur ca nu am facut-o.

 

 

 

 

Recent am testat-o pe autoban cu 260km/h, am mers putin ca era trafic, insa urca foarte usor pana la 260.

Modificat de Megatron
Link către comentariu

Asigurarea cat ar fi daca nu sunt prea indiscret ?

Ma gandesc serios sa inmatriculez masina in alta tara.. unde taxele sunt mai decente si conditiile oferite net superioare.

 

Multumesc

Link către comentariu

60€ pe luna, masina are 15 cai fiscali.  Sa nu uitam insa ca la fiecare doi ani trebuie facut controlul tehnic, iar asta nu stiu cum se intampla, poate se poate face si in RO.

Asigurarea mea include "casco" pe geamuri, parbriz, luneta si faruri, plus obligatorie bineinteles. Cea mai simpla ar fi si mai ieftina cu vrea 10-15 euro cred.

Link către comentariu

Multumesc de compliment camcas.

 

 

Poze cu franele dupa rodaj.

 

bDSVWe.jpg

 

YEiJmd.jpg

 

Cred ca pe spate o sa le pun astea, ca nu sunt discuri Ate power pe masura la masina mea... si asta nu stiu de ce...

 

Cu placute Ate Ceramic bineinteles.

 

Ozbcyu.jpg

Link către comentariu
  • 5 weeks later...

Salut. Ti-am citit toate postarile si te felicit pentru felul in care ai grija de ea si mai ales pt investitii. O singura intrebare am acum, cum caut pe ebay butonul acela cu 3.0 Quattro? Am doua spatii acolo in bord si as vrea sa le umplu si eu cu ceva ca da foarte bine. Daca nu gasesc cu 3.0 quattro, poate ma lipesc de altceva :D bafta

Link către comentariu

Din pacate, configuratia ATE Powerdisk + ATE ceramic este foarte slaba. Le-am avut si eu pe A4 si nu am fost deloc multumit. Poate pe masini cu puteri mai mici sunt ok, dar nu fac fata la 170+ CP.

Discurile nu sunt rele, cu alte placute se comporta ok si tin destul de mult.

In alta ordine de idei...ai o masina superba!

Spor!

Link către comentariu
  • 1 month later...

Noul upgrade la masinuta: butoanele de la scaune schimbate cu cromate.

In plus ieri a primit o schimbare de ulei plus toate filtrele in afara de cel de motorina. 214.600km si urca...

rBGwN7.jpg

0VLd3X.jpg

0t9sGU.jpg

twmGoB.jpg

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

In sfarsit! De cand asteptam sa-si instaleze cineva de pe forum camera asta... :)

 

Imi place ca ai tras f profi firele, dar avand cum ai lucrat la masina pana acum nu e de mirare. Pacat ca n-ai plasticele negre la oglinda, ca ar fi mascat mai bine camera. Nu te-ai gandit s-o pui mai in lateral, sa vina chiar in fata oglinzii?

 

PS: O lasi in masina sau pleci cu ea la parcari?

Link către comentariu
  • R_a_z_v_a_n a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!