Jump to content

Audi A6 3.0TDI Quattro


Megatron

Postare recomandată

Chiar ca superba! Singurul minus ce il vad eu sunt scaunele... :( nu imi plac cele standard..

Link către comentariu

Am incercat de cateva ori... dar de fiecare data am recazut. Am facut si terapie intensiva jucand AOE3 online dar fara folos.

In schimb m-am lasat de joc. Sunt tare vicios... lol

Multumesc Radu_Alecs si Bebee.

Scaunele... asteapta ceva S line sau Recaro. Insa toate sunt super scumpe pentru moment, si rare...

Link către comentariu

Misto masina... imi plac modificarile facute cu gust, o sa te opresti cand au sa-ti apara alte prioritati, iti spun din experienta :)

 

Multa bafta, daca te gadnesti vreo data sa o vinzi, ma inscriu primul pe lista !

Modificat de Red
Link către comentariu

Interiorul este demn de o limuzina :icon_thumleft: . Nu doar A6 ci chiar A8.

 

Plansa de bord argintie ar arata mai bine piano black

2011-Audi-RS6-interior_75.jpg

Link către comentariu

Si eu ma uitam ca dupa 3 volane, 3 schimbatoare, 3 randuri de comenzi parca mai zarisem si a doua plansa de bord vopsita in negru pian :D. In alta ordine de ide, capacele alea de la oglinzi sunt aluminiu sau plastic vopsit? Ma uitam si eu, la ceeasi firma de unde le-ai luat tu ca au si de A4, dar cand am citit comentariile de dincolo cu plasticul vopsit, parca m-am oprit putin. Se demonteaza/monteaza greu?

 

Avionul arata super in continuare :).

Link către comentariu

Misto masina... imi plac modificarile facute cu gust, o sa te opresti cand au sa-ti apara alte prioritati, iti spun din experienta :)

 

Multa bafta, daca te gadnesti vreo data sa o vinzi, ma inscriu primul pe lista !

 

Multumesc Red, insa mai sunt vreo 3 primii pe lista.

 

Interiorul este demn de o limuzina :icon_thumleft: . Nu doar A6 ci chiar A8.

 

Plansa de bord argintie ar arata mai bine piano black

 

 

Multumesc.

Am avut cateva tentative de vopsirea unei planse cumparate, dar a iesit un mare rateu. Inca este in lucrari, ca sa zic asa, urmeza dar nu stiu cand.

 

 

Si eu ma uitam ca dupa 3 volane, 3 schimbatoare, 3 randuri de comenzi parca mai zarisem si a doua plansa de bord vopsita in negru pian :D. In alta ordine de ide, capacele alea de la oglinzi sunt aluminiu sau plastic vopsit? Ma uitam si eu, la ceeasi firma de unde le-ai luat tu ca au si de A4, dar cand am citit comentariile de dincolo cu plasticul vopsit, parca m-am oprit putin. Se demonteaza/monteaza greu?

 

Avionul arata super in continuare :).

 

 

Este ceva suflat pe ele, nu sunt ca si cele OEM. Oem-urile sunt imbracate in foita de aluminiu, aste sunt doar suflate. Diferenta va fi probail vizibila peste un an...

 

Demontaj si remontaj mi-a luat o ora... fara ajutor.

Link către comentariu
Originalele au ajuns... 

 

Acuma va trebui sa le dau jos pe alea ce le-am fixat super bine acum o luna.

 

 

oa4m2.jpg

 

vjom.jpg

 

zv6u.jpg

 

ohwm0.jpg

Link către comentariu
Publicat (modificat)
Iata si tipsurile originale.

 

b6st.jpg

 

lygi.jpg

 

dm95.jpg

 

tmrc3.jpg

 

swla.jpg

 

5udv6.jpg

 

2mmf.jpg

 

zf0i.jpg

 

Si butoanele de A6 A7 4G montate...

 

8qni.jpg

 

g2um.jpg

 

zysb.jpg

 

ke7d7.jpg

 

uj73.jpg

 

nq1wk.jpg

 

6g52.jpg

 

twfl.jpg

Modificat de Megatron
Link către comentariu
Publicat (modificat)

Lol V10 intra in alta categorie... nu-mi permit nici macar capacul care vine peste el... :lol:

 

 

Nu am vreun plan de modificari, dar am modificari in plan.

 

Ce a mai ramas este asa... 

 

-suspensie sport, asta este pe primul plan

-faruri RS6, dar numai daca nimeresc vreo ocazie buna...

-manere interioare RS6, dar cu astea nu ma grabesc deloc...

-bara fata S line, daca aflu vreuna in stare buna la pret bun, dar nu are nici o prioritate inca...

 

Restul au fost facute si nici macar nu erau in plan. 

 

Butonele de A7 m-am cam riscat cu ele, nu eram sigur ca potrivesc, de altfel inca nu stiu pe nimeni sa fi facut modificarea asta. Nu au potrivit perfect ci a fost nevoie de putina polizare dar la asta ma asteptam. 

 

1xpm.jpg

Modificat de Megatron
Link către comentariu
Am facut azi un rezumat cu toate modificarile mari sau mici facute.

 

1. Vopsirea etrierilor cu rosu.

2. Pus folie neagra pe geamuri.

3. Schimabare maciulie cu une RS6

4. Colantarea cromului de la grile cu folie neagra.

5. Full led interior si la numar

6. Volant TTS cu padele negre

7. Padele aluminiu

8. Praguri de S4

9. Pedale si footrest RS6

10. Fusta bara spate Sport OEM A6

11. Joystick buton MMI Piano Black

12. Leduri OEM la numar cu lumin alba calda.

13. Resoftare la 300ponei:arco:

14. Cauciucuri de iarna PA4 

15. Airbag cu inel cromat

16. Jante Audi A6 4G model AVUS 

17. Volan RS6 Alcantara (cam uzat)

18. Schimbator A6 4G cu manson cu cusutura alba

19. Boton cu inscriptia 3.0TDI (absolut inutil dar de mare efect)

20. Tipsuri de 90mm crom

21. Decor interior Piano Black

22. Volan custom cu piele perforata si cusutura rosie

23. Airbag imbracat in piele cu cusutura rosie

24. Manson schimbator cu cusutara rosie

25. Upgrade MMI 3G 2014

26. Capace oglinzi style S6

27. Padele R8

28. Tipsuri originale de 87mm Alu mat

29. Butoane cromate A7 pentru geamuri

30. Carlige oem in portbagaj, pentru plase si plasute

31. Buzunar plasa in portbagaj instalat de mine (se vede in poza)

 

A mai ramas suspensia sport. Cele mai multe din upgrade-urile de mai sus n-au fost prevazute deloc, au picat asa din senin. :)

 

jbs4.jpg

Link către comentariu

am vazut masini ingrijite si care au parte de atentie...dar masina asta e binecuvantata..atata atentie la detalii mai rar vezi..absolut impecabila...stima

Link către comentariu

Ce suspensie vrei sa pui. Ceva reglabila sau te rezumi la arcuri?

Link către comentariu

Multumesc flovld.

 

Vreau sa-i pun -30mm, asta. Reglabila este prea scumpa, iar -30mm este ceea ce doresc.

Link către comentariu

Cu toate modificarile astea , mai cumparai lejer inca un Audi A6 cu volan pe dreapta :)) dar cand e pasiune nu te mai uiti la buzunar , sau e mai bine cand platesti cu credit cardul nu vezi cum se duc din cont :) 

 

Felicitari si km fara probleme ! Superba masina 

Link către comentariu

Nu cunosc daca este rigid sa nu ca nu am mai avut. Doar ma citit parerile colegilor care au si spuneau ca nu este mai rigid ca S line. Oricum doar prin iulie o sa montez suspensia asta, asa ca mai am timp sa invat despre.

 

Ce sa fac cu un A6 cu volan pe dreapta?  :))

 

Mersi de complimente.

Link către comentariu

Eu am h&r cu amortizoare bilstein si sunt cam rigide. Se simte si cu 4 persoane . Daca e ca si s-line sau cat de cat langa e ok.

Link către comentariu

Si unde aflam eu un A6 cu volan pe dreapta care sa aiba la usi butoane de A7? lol

Cosmin, nu am mai avut niciodata, nu stiu. Acuma invat pe pielea mea...

Link către comentariu

Vroiam doar sa compar valoarea investitiilor , ce ai adaugat tu sunt majoritatea dotari exclusiviste si nu aveai cum sa le gasesti. :)

Cum se prezinta pielea de pe volan/schimbator ?

Link către comentariu

Stai linistit ca am inteles aluzia... :lol:

 

Pai numai pe volan este piele pusa aftermarket si se prezinta foarte bine. Eu oricum ma dau cu crema de maini de fiecare data cand urc in masina, nu-mi place senzatia de mana uscata pe volan. Asta o sa-i lungeasca viata.

 

Pielea de pe schimbator este de la mama ei pe el, nu-mi fac griji pentru ea, mai ales ca este cutie automata si nu prea trag de schimbator. Mai tin mana cateodata pe el dar mai mult pe cotiera.

Link către comentariu
  • R_a_z_v_a_n a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!