Jump to content

Audi A6 3.0TDI Quattro


Megatron

Postare recomandată

Mersi. 

 

Si cateva poze din timpul schimbarii si cu lucrarea definitiva...

 

t7da.jpg kr1t.jpg pda6.jpg 5ll6.jpg 5lms.jpg 2a8e.jpg 8u3h.jpg

Link către comentariu

Foarte frumos a iesit, nici nu se compara cu trimurile de lemn sau carbon. Intrebare: cu volanele ce ai facut? Le-ai vandut mai departe? Si restul ornamentelor?

Link către comentariu

Volanul de TTS si schimbatorul de RS6 pleaca marti. Ornamentele nu le-am vandut inca, trebuie sa le pun si pe alea pe ceva site-uri.

Link către comentariu

Huston, we have a successful lift off :D. Pleaca nava spatiala. Aseara ma uitam la niste anunturi si am vazut o grila de RS6. Nu te-ar tenta sa faci si pe fata o schimbare la grila? II da un aer mai agresiv grila aia fagure. Sau trebuie sa schimbi si bara?

 

Si dincolo ma uitam la topicul tau :). Si am constatat ca la fata "n-ai lucrat" aproape deloc :).

R

LE: Incepe sa ma enerveze lipsa comenzilor de pe volanul de pe volanul de RS4 si cred ca ma orientez si eu pe un volan de TTs sau TTRS sau RS6. Cred ca s-ar potrivi la mine, airbagul pe care am pe RS4 cred ca se potriveste si el. Si in plus ata aia rosie de pe volanul tau arata intr-un mare fel :). Ce e frumos se copie :P.

post-22674-0-82194200-1398499862_thumb.j

Modificat de grp
Link către comentariu

Merci grp. Imi place foarte mult grila de RS6 dar nu ma tentat destul de tare niciodata, consider grila asta ce o am foarte frumoasa. Bara n-ar trebui schimbata, toate grilele A6 4F OEM  potrivesc de pe o bara pe alta, indiferent ca bara este normala, S line sau RS. Cea de Allroad nu poriveste pe nimic, nici alte grile pe cea de Allroad.

 

Hei... Nu prea cunosc compatibilitatea comenzilor in volan de pe TTS si RS6 4F pe Audi B7, dar stiu sigur ca airbagul tau de RS4 B7 nu potriveste mecanic pe nici unul din volanele astea. Asa ca daca vrei sa cumperi ceva trebuie sa cumperi cu tot cu airbag. 

 

Sincer TTS nu cred ca ti-ar placea. TTS este mult mai subtire ca si RS4 tau sau RS6-lea meu. Dupa ce ai avut volan de RS nu mai vrei de TTS... iti spun eu sigur.

Modificat de Megatron
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Da. Oglinzile alea sa stii ca se asorteaza cu grila de la aia rosie de mai sus :P. Deja poti sa vezi cum o sa vina oglinzile pe a ta.

Link către comentariu

Nu stiu daca o sa cumpar grila aia vreodata... prea scumpa pentru cat este de sensibila.

 

And... coming next on my car... the R8 paddle shifters!!!

 

nbww.jpg
 
nv4k.jpg
 
quxk.jpg
 
Link către comentariu

Asa da! As vrea sa se gaseasca asa ceva si pt Skoda, dar cum ei n-au nave spatiale gen R8... :)

Link către comentariu

Exista to felul de extensii oricum si pentru padelele normale.

Link către comentariu
Mi-au ajuns capacele de oglinzi...

 

y8u2.jpg

 

s5ie.jpg

 

ha29.jpg

Link către comentariu
Revin cu noi upgrade-uri...

 

Upgrade MMI 3G. Cu oglinzile revin mai tarziu ca inca nu le-am pus.

 

Cateva poze in plus...

 

 

nr5dy.jpg

 

5opb.jpg

 

vs53.jpg

 

l24h.jpg

 

l61q.jpg

 

w4fd.jpg

 

7z97.jpg

 

l0qs.jpg

 

jiqc.jpg

 

ke5z.jpg

 

xi0zd.jpg

 

cjpp.jpg

 

74l1.jpg

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina!

Personal, daca avea si interior bej, era VIS! ;)

Link către comentariu
F l o r i n

Felicitari pentru munca depusa ! 

 

Frumoase modificari.

Link către comentariu

Mersi cogdao, interiorul bej are defectul de a nu putea fi "tuningat OEM" in nici un fel. Nu exista volane, schimbatoare sport in bej sau gri deschis. Cand am cautat sa cumpar A6 interiorul negru a fost unul dintre criteriile de alegere.

Dar este drept ca bejul da mai luxos...

 

 

Mersi Florin.

Link către comentariu
Ceva poze cu oglinzile noi in ploaie.

 

h166k.jpg

 

03j70.jpg

 

hfdty.jpg

 

In sfarsit... sunt montate.

 

Un mic review... Padelele aste sunt AWESOME!!! Nu stiu din ce sunt facute dar cred ca au mai mult de 50gr una. Sunt super solide, super rezistente au un aspect foarte agresiv. Pur si simplu sunt superbe... 

 

Si si functioneaza. :lol:

 

ixyi.jpg

 

6sxk.jpg

 

uv81.jpg

 

y1lf.jpg

 

52xq.jpg

 

bm7g.jpg

 

31ws.jpg

 

oq0d.jpg

 

umgf.jpg

 

dmywk.jpg

 

1642e.jpg

Link către comentariu
lucian_90tud

:icon_thumleft:  Arata super! Folosesti des padelele sau au fost doar un moft?  :D

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu

Le folosesc din cand in cand, doar cand vin mofturile... in rest mai mult in D.

Link către comentariu
More pics... :lol:

 

Nu stiu din ce motive orice poze pun de pe imageshack imi apar pe forum (doar aici pe vwforum) la 440x330, pe cand eu le setez sa apara la 1024x768... Stie cineva de ce?

Inainte nu era asa... cred...

 

ueuk.jpg

 

8v38j.jpg

 

uosg.jpg

 

79xp.jpg

 

zh0f5.jpg

 

apfdk.jpg

 

63bhg.jpg

 

Link către comentariu

Dar nici tu nu te mai opresti din modificari :D

Link către comentariu

dati peste gura Cogdao :))

Superba masina ....pardon....ozn-ul  :icon_thumleft:  :alien:

Link către comentariu
  • R_a_z_v_a_n a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!