Jump to content

Audi A6 3.0TDI Quattro


Megatron

Postare recomandată

Mersi, jantele sunt pe 18, doar ca sunt de A6 4G si sunt cu o talie mai mari, poate de aia par 17" din cauza pneurilor mai inalte.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
Au sosit in sfarsit... Am testat una pe usa din dreapta. Since nu prea sunt fan.

 

Piesele sunt intr-o stare impecabila, nimic nu e zgariat, stricat sau rupt. Daca reusesc la vara o sa le fac asa ca-n ultima poza.

 

xf3h.jpg

 

0nkj.jpg

 

0vqh.jpg

 

334n.jpg

 

kt03.jpg

Link către comentariu

Merge cu ceva din masina? Ca eu sincer in audi vad doar negru si alumiu care sa mearga, poate pielea aia rosie mai merge pe S5 sau RS, in rest cred ca negru si gri si asorteul din bord si usi tot asa. Cum spunea cineva lemnul trebuie lasat pt RR si Bentley, restul cu alu, carbon si plastic :). Dar pe de alta parte de gustibus non disputandum.

 

Is curios la covrig, cand il primesti la o poza din fata :D.

Link către comentariu

My bad :). Acum am vazut ultima poza, ca citisem doar ca nu esti fan si in capul meu nu intelegeam de ce le-ai mai cumparat daca nu iti plac :).

Link către comentariu
Uite ca mi-au ajuns volanul si schimbatorul.

 

Nu stiu daca imi place alcantara. M-am uitat si la niste poze cu R8-uri  si mi se pare ca este iesit din decor...

 

Inca o treaba... chiar nu le am cu pozele... lol

 

z7mg.jpg

le7p.jpg

ngvd.jpg

 

dmq0.jpg

rq4t.jpg

12rj.jpg

luix.jpg

Link către comentariu

F frumoase, schimbatorul cel putin e superb.

Desi ar fi mai ok cu piele...alcantara e f pretentioasa, as pune doar pe stalpi si plafon, nu pe chestii ce intra in contact cu omul.

Sa ne anunti cum se prezinta volanul la toamna...

Link către comentariu

Volanul stiu ca este naspa este aproape uzat, sau nu stiu eu sa-l reconditionez... I

ll si trimit in Ro sa-i faca o imbracare cu piele ca alcantara nu-mi place. Si nici schimbatorul nu-mi place chiar daca este in excelenta stare. 

Link către comentariu

Mersi. 

 

Am cautat un pic pe internet si am gasit solutii de refacere a materialului. Dar multa munca... Treaba a inceput merge bine.

 

Trebuie impregnat cu ceva spray dupa readucere la normal, sa nu mai intre apa in el. Cred ca proprieatrul precedent il face cu ceva solutie de hidratare de a ajuns asa.

 

Dar de placut tot nu-mi place alcantara...

 

Nu inca...

 

"Grip"-ul este excelent! Exista cuvantul asta in romana sau de-aia l-ai pus in ghilimele?

Modificat de Megatron
Link către comentariu

M-am interesat si eu de ideea cu alcantara pe volan.

Pentru daily drive trebuie condus cu manusi si ingrijit, altfel se deterioreaza repede si urat. Nou si ca senzatie tactila e altceva, insa foarte pretentios.

 

Dauneaza mult uleiul de pe maini.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

'"grip'', poate a fost importat si la noi. Eu il stiu din engleza. Puteam sa folosesc "aderenta"...

 

cand le montezi?

Modificat de Muale
Link către comentariu
Am lucrat ieri ceva... Volanul a fost spalat si impermeabilizat, arata bine, dar nu ca nou. Pana la vara sa ma tina, macar sa stiu si eu ca am avut volan cu acantara.

 

Schimbatorul RS 6 alcatara nu l-am pus ca am zis ca schimb un pic cu asta de 4F.

swn5.jpg

 

c7yg.jpg

 

0chs.jpg

 

avqw.jpg

 

 

n8di.jpg

 

igxg.jpg

 

jk3y.jpg

 

1zq0.jpg

 

zfa0.jpg

 

Si revizia...

 

7g2b.jpg

 

Si cu airbagul, cu capacula ala nou, ca nu i-am facut poze cand l-am schimbat data trecuta...

 

fx0k.jpg

 

833p.jpg

Link către comentariu

Cu ce difera fata de fostul volan? Ca m-am uitat in pagina anterioara si nu-mi dau seama. In afara de piele perforata/alcantara? Si da, pune-i piele perforata, arata mult mai bine decat alcantara. Mie alcantara, imi da impresia de uzat de nou, daca pot sa spun asa :). In rest, sa-l invarti sanatos si fara evenimente. Te intrebam acum cateva posturi daca ii mai gasesti ceva de facut, dar vad ca iti "gasesti" de lucru in continuare. Si nu ma refer la revizie :P.

Link către comentariu

Diferenta este grosimea cilindrului din care este facut volanul. 

 

RS6 are 40mm x 30mm.

 

TTS are 34mm x 27mm.

 

 

Pana o vand ii fac mereu ceva, ca nu ma pot stapani. Daca ai vedea lista mea de ebay cu obiecte dorite...lol

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Am rasfoit ceva timp internetul pentru butonul asta si nu am gasit niciodata nimic. Cand am renuntat, am nimerit in topicul unuia care tocmai cumparase minunea, si inca mai bine decat speram, iluminat si plug and play.

 

nv5t.jpg

2eyt.jpg

7wxn.jpg

ofgy.jpg

kqor.jpg

jfhc.jpg

aek6.jpg

2y5g.jpg

a7sy.jpg

lh2t.jpg

b6zf.jpg

 

 

Link către comentariu

Este de invidiat pasiunea si grija cu care intretii aceasta masina. Felicitari, arata intr-un mare fel!

Link către comentariu
  • R_a_z_v_a_n a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!