Jump to content

Audi A6 3.0TDI Quattro


Megatron

Postare recomandată

Donc voila...

Am reusit in sfarsit sa-mi cumpar masina de care m-am indragostit cand am vazut-o prima data. Este vorba de A6 4F, modelul restilat, model pe care l-am vazut in 2009 cand a aparut prima data din A6-lea 2003 ce l-am avut inainte A fost dragoste la prima vedere!

Cam astea sunt optiunile ce-mi vin acuma in cap, cu siguranta nu o sa le scriu pe toate ca sunt multe si inca nu le-am descoperit pe toate...

Audi A6 3.0TDI 240 Tiptronic Pack Avus din 2010

-MMI

-trava electrica din sticla

-bi-xenon

-bluetooth

-scaune piele cu incalzire, cu reglare electric

-perdeluta electrica luneta spate

-perdelute manuale la usile din spate

-carlig de remorca rabatabil

-oglinzi rabatabile electric

-pack lumière

-senzori parcare fata si spate

-jante de 18"

-volant de piele 4 spite (foarte urat)

-comenzi in volant

-senzor de ploaie si lumina

-pilot automat

-insertii de aluminium in interior

-oglinda centrala heliomata.

Pentru cei care au citit vreodata postarile mele pe forum, in care ziceam ca nu mai imi cumpar in viata mea masina cu cutie auto... sa stiti ca n-am avut de ales. A63.0TDI cu cutie manuala nu se gasesc decat foarte rar, spre deosebiere de A4 B8 cu aceeasi motorizare. Asa ca am riscat...

Pesimismul asta trebuie tratat... :lol:

Poze cu rabla...

post-77175-0-31275800-1342197923_thumb.jpost-77175-0-07353000-1342198202_thumb.jpost-77175-0-72757400-1342198233_thumb.jpost-77175-0-82900900-1342198252_thumb.j

Modificat de victorash_cvv
Link către comentariu

Mda, frumoasa "rabla" :D

Sa o stapanesti sanatos!

Nu cred ca o sa ai probleme cu CV automata + ca e mult mai lejer de condus.

Mai pune poze cu interiorul.

Link către comentariu

O sa mai pun, dar am numai facute cu iphone-ul si nu se vad bine. O sa ii fac o sedinta foto maine sau duminica...

Link către comentariu
vladoi.andrei

Foarte frumoasa "rabla" !! Sa o stapanesti sanatos si sa fii ferit de probleme!! Felicitari!

Link către comentariu

"comenzi in volant" funny :))

Sa o stapanesti sanatos,e frumoasa foc! Eu nu as fi luat-o daca nu ar fi fost automata! :)

Link către comentariu
Mihai.Nechifor

Felicitari. Frumos saltul

Am condus si eu unu asemanator acum 2 saptamani, dar 2.0 170 CP si mi-a placut. Nu vreau sa ma gandesc cu e al tau

Sa ai grija de el.

PS: passatul l-ai dat?

Link către comentariu

superb!

unde stai in FR?

nu mai fi asa pesimist ..

Stau in Colombes, langa Paris. Masina are inca numerele fostului proprietar. Urmeaza sa ma decid daca o inmatriculez in RO sau in FR.

Mda, frumoasa "rabla"

Sa o stapanesti sanatos!

Nu cred ca o sa ai probleme cu CV automata + ca e mult mai lejer de condus.

Mai pune poze cu interiorul.

Am inceput deja sa ma re-obisnuiesc cu cutia automata, ce sa zic... e un adevarat regal.

Foarte frumoasa "rabla" !! Sa o stapanesti sanatos si sa fii ferit de probleme!! Felicitari!

Multumesc

Sa stapanesti "troaca"sanatos!E belea balena!

Tare expresia cu "troaca"! Am ras un pic cand am vazut...

"comenzi in volant" funny :))

Sa o stapanesti sanatos,e frumoasa foc! Eu nu as fi luat-o daca nu ar fi fost automata!

E funny... si merita o explicatie. A intrat corectorul automat pe franceza fix inainte sa postez mesajul si a facut un mare balamuc. :lol:

Eu am umblat numai dupa manuale, dar cand am vazut ca nu gasesc am prins curaj si mi-am luat Tiptronic.

In ce consta pachetul AVUS?

Deocamdata stiu ca are in plus grila vopsita in negru metalizat, lumina ambientala... si atat. Stiu doar ca e cel mai tare pachet de la Audi, dar nu ii stiu echivalentul in Germana sau Romana, poate e acelasi nume. Masina este facuta pentru FR, deci este cu finisarea Avus pentru FR. :)

Daca stie cineva alte diferente intre Avus si Ambition Luxe, sa le enumere fara mila... :lol:

Felicitari. Frumos saltul

Am condus si eu unu asemanator acum 2 saptamani, dar 2.0 170 CP si mi-a placut. Nu vreau sa ma gandesc cu e al tau

Sa ai grija de el.

PS: passatul l-ai dat?

Da, se simte diferenta la salt... si la calitate si la bani. Deocamdata pot sa zic ca merge "de rupe", dar cred ca o reprogramare Revo ar face o impresie mai buna. Sa vedem ce zic expertii despre chestia cu cutia auto si cuplul care-l suporta.

Passat-ul l-am dat la un frate mai mic. E mai fericit de Passat ca mine de A6...

:icon_bounce:

Imi place foarte multe faceliftul de la A6

Multi km fara probleme!

Multumesc. Facelift-ul fost unul dintre criteriile de alegere cand am cumparat-o.

Am ales niste poze mai reusite, dar nu prea ma pricep la fotografie.

post-77175-0-76556000-1342223547_thumb.jpost-77175-0-40041900-1342223597_thumb.jpost-77175-0-54285600-1342223606_thumb.jpost-77175-0-92220200-1342223653_thumb.j

Modificat de victorash_cvv
Link către comentariu
Mihai.Nechifor

Acum trebuie sa schmbi semnatura, profilul...ai treaba

Link către comentariu

Felicitari !!! Asta da schimbare si mie imi place mult modelul asta.

Nu-ti fa griji de cutie din cate stiu eu este Dsg prezent pe vw numai ca are alta denumire, sper sa nu gresesc. La motorul ala nici nu ma gandeam sa nu i-au cutie automata.

Oricum masina este super , s-o stapanesti sanatos si sa nu ai probleme cu ea.

O intrebare daca se accepta : Care a fost pretul ei?

Mai astept poze cu noua achizitie.

Link către comentariu

Felicitari pentru masina. Superba din toate punctele de vedere.

@Cosmin_TDI Colegul a zis ca e Tiptronic... deci nu e DSG. DSG-ul la Audi se numeste S Tronic.

Link către comentariu

Felicitari !!! Asta da schimbare si mie imi place mult modelul asta.

Nu-ti fa griji de cutie din cate stiu eu este Dsg prezent pe vw numai ca are alta denumire, sper sa nu gresesc. La motorul ala nici nu ma gandeam sa nu i-au cutie automata.

Oricum masina este super , s-o stapanesti sanatos si sa nu ai probleme cu ea.

O intrebare daca se accepta : Care a fost pretul ei?

Mai astept poze cu noua achizitie.

Multumesc de urari. Recunosc ca incepe sa nu-mi mai para rau ca am luat automata... :lol:

Pretul de baza a fost 22.990euro. Dar am cumparat-o la 22.200euroi. Masina este 100% franceza, deci facuta pentru Franta, (ca sa nu zic frantuzeasca) si are 137.000km cu carte service si toate reviziile facute la timp. Interiorul si exteriorul sunt ca noi, totul functioneaza perfect si fara nici o problema. A fost masina de firma, cu sofer, a facut 90% autostrada.

O sa mai pun poze, dar astept vremea frumoasa si momentul potrivit pentru o sedinta foto. :icon_cheesygrin:

Felicitari pentru masina. Superba din toate punctele de vedere.

@Cosmin_TDI Colegul a zis ca e Tiptronic... deci nu e DSG. DSG-ul la Audi se numeste S Tronic.

Multumesc. Intr-adevar nu este nici DSG nici S-Tronic. Clasicul Tiptronic...

Apropo de postul asta(48), am gasit ce am cautat: 127-128km/h la 2000rpm (testat pe autostrada) si 190km/h la 3000rpm in viteza a 6-a (testat pe youtube) :lol:, ca sa nu suparam pe nimeni...

Modificat de victorash_cvv
Link către comentariu

Am vazut ulterior ca e Tiptronic, multumesc de corectie. Oricum masina e "forta " vorba unui prieten de-al meu. :D

Link către comentariu

Multumesc.

Am cumparat masina vineri si am ajuns cu ea acasa pe la 17:30. Sambata la 03:10 AM eram inca in masina... butonam GPS-ul si sistemul audio. Ieri am iesit din 10 in 10 minute afara la ea sa mai descopar ceva... :))

Link către comentariu

Da asa e te inteleg la fel as fi facut si eu. Frumoasa e sa ai grija de ea si ea va avea de tine

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu

Multumesc.

Ce-mi place cel mai tare sunt perdeluta electrica si trapa . N-am mai avut niciodata masina cu trapa...

Link către comentariu

Superba achizitie :) Am condus acu o luna, un model la fel ca si al tau, Doamne cat de frumos mergea, mie mi-a placut la maxim cutia automata si cuplul.

Sa ai noroc la ea :)

Link către comentariu
micuzzu_marius

nava spatiala, fara cuvinte, sa te bucuri de ea :icon_thumleft:

Link către comentariu

Multumesc. Fac ce pot ca sa ma bucur de ea. Daca n-am unde merge, imi caut o destinatie in fiecare seara de cand am luat-o, ca nu pot sa ma rabd sa n-o "pilotez" o zi... :lol:

Link către comentariu

Sincer iti spun... este printre cele mai faine Audi-uri facute de nemti... asa simplu si elegant... bestial!

Link către comentariu
  • R_a_z_v_a_n a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!