Jump to content

Switch pedala frana


DarkChild
 Share

Postare recomandată

Salutari! Am tot cautat pe forum si nu am reusit sa gasesc un cod de piesa pentru deja cunoscutul switch de la pedala de frana. Am primit acum ceva timp o eroare de genul: "implausible signal: brake pedal" sau ceva asemanator, nu imi mai aduc aminte exact. Din ce am citit pe forum e vorba de un switch de la pedala de frana ce ar trebui inlocuit. Acum as avea nevoie de ajutorul vostru sa aflu un cod de piesa sa o pot comanda. Daca ma poate ajuta cineva as fi foarte recunoscator, seria sasiului este: WVWZZZ3BZ1E189358. Multumesc mult anticipat!

PS: inca ceva, pentru cei ce au inlocuit piesa: e complicata operatiunea? trebuie sa ma duc neaparat la service sau pot sa o fac si eu?

Modificat de DarkChild
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai.Nechifor

Se schimba f usor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se schimba foarte usor daca stii cum, daca nu il strici din prima.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru raspunsuri baieti dar totusi.. Daca ati putea sa imi dati si niste detalii ar fi si mai bine! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scoti plasticul care acopera pedalele,in dreptul pedalei de frana ai sa vezi un switch de dimensiunea a 2 baterii AA care vine in contact cu pedala de frana ,se scoate prin rasucire la 90 de grade daca ai ceva indemanare il poti demonta si il cureti/contacte murdare,daca nu cumperi unul nou,ATENTIE PARTEA CENTRALA ESTE TELESCOPICA SE REGLEAZA PRIN TRAGERE/INPINGERE ASTFEL INCAT SA FACA CONTACT FIZIC, SA FIE ATINS DE PEDALA DE FRANA IN POZITIE DE REPAOS/PEDALA NEAPASATA,cel mai bine il reglezi la fel ca cel pe care il scoti de pe masina,succes.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si le bagi fara pedala apasata fata de cele vechi care se montau cu pedala apasata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, s-au mai desteptat si ei.... in timp.

Inca o recomandare - cumparati switch original - nu pe producator - diferenta e de 10 lei intre unul si altul.... iar cele AM sunf foarte proaste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Wow! Multumesc mult baieti! Dupa informatiile primite de la voi sunt sigur ca nu voi avea probleme la inlocuire ! Multumesc inca o data!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Imi poate spune si mie cineva care a mai schimbat acest tip de switch, cum se regleaza. Multumesc.

post-72374-0-94324000-1386761867_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cumva e filet pe el?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai si nu poti sa-l infiletezi/desfiletezi?

Modificat de C o s m i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit in Elsa procedura. Dar se pare ca l-am reglat corect.

post-72374-0-70410100-1386763319_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi poate spune si mie cineva care a mai schimbat acest tip de switch, cum se regleaza. Multumesc.

 

e fara reglaj - in sensul ca il impingi pana se apasa pe pedala.

 

Nu e ca la modelele cu tija reglabila.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Deja incepe sa isi dea duhul si switchul meu. E al doilea in 2 ani de zile. Ma bate gandul sa iau unul Hella. Din cate vad, e cel mai scump si poate e si cel mai bun. Ceva sugestii inafara de cel original?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Iti pot trimite eu unul gratis. L-am schimbat degeaba. Daca il gasesc maine si te intereseaza ti-l trimit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am si tempomat pe masina. Imi poti da codul lui si sa vad daca se potriveste la mine?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu codul. Are pinii in linie sau in patrat?

 

Edit: Uite-te in postul 12. Daca e la fel.

Modificat de Planetara
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Linie din cate tin minte, desi vad la un magazin online ca sunt ambele variante. Maine ma bag sub pedala sa vad :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce nu luati fratilor OEM ?

ca e modelul modificat si te tine . si mai mult de 50 lei nu e.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oem imi venea in 3 zile, facet venea in 2 ore, ca idee cum sa intamplat atunci. A tinut 18 luni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce nu luati fratilor OEM ?

ca e modelul modificat si te tine . si mai mult de 50 lei nu e.

 

E mai mult de 50 de lei  OEM. Modelul nou cu punii in linie nu cu mult peste, dar modelul vechi patrat la mufa e 100 de lei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!