Jump to content

Prelungire fata Golf IV GTI 25th Anniversary pe bora?


ckin2u
 Share

Postare recomandată

am gasit sa cumpar aceasta prelungire...am inteles ca se poate pune si pe bora? stie cineva sigur?astept un raspuns urgent, multumesc.

post-50710-0-85343900-1341924305_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mie imi pare ca prelungirea aia nu e de acolo, dar daca tie iti place...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aceasta ar fi singura problema....nu se imbina perfect....ceva pareri?ca sa nu dau banii degeaba...un meserias o poate aduce la nivel?

post-50710-0-36286300-1341928319_thumb.j

post-50710-0-68987500-1341928325_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu cred ca bara de golf e aceeasi cu cea de bora sincer.

si in poza aia , nu cred ca e pusa perfect...

cum in fata vinere la fix si pe laturi e la ghici?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe situ ala spune ca daca ai niste suruburi si forta bruta la indemana, se aduce la nivel pentru ca plasticul buzei este maleabil.

Omul cu Bora din poza pusa de tine specifica ca e pusa la misto, nu a avut chef s-o puna la nivel.

Modificat de vs91mrc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce vad eu aici, bara ce o preferi tu este un Jubi-style, adica cum e pe bora rosie. Eu prefer Gli-style, insa nu am gasit cu shipping in romania :( si caut de ceva vreme.

LE: intra pe srs-tech.de si iti alegi de acolo ce model vrei, mai greu cu shippingul....

post-90737-0-99373700-1341935052_thumb.j

post-90737-0-95601900-1341935090_thumb.j

Modificat de undan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sa fiu sincer, prelungirea o pot lua in orice clipa la pretul de 320 ron cu tot cu transport + vopsit ma ajunge 400 ron....cea de gli e mult mai scumpa...o sa o cumpar.....multumesc tuturor pentru ajutor....bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

borav64motion

Salutare!

Toate sint frumoase,insa practice nu prea.A mea e cea standard de pe Bora V6,cred ca e si pe golf GTI MK4.Si te asigur ca face cunostinta cu toate bordurile de la parcari daca nu esti atent.In fine eu as alege varianta GLI Style.Succes!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marius1982.11

face daca vrei tu, daca nu, nu face ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Totusi zona e foarte expusa la diverse contacte,oricat de atent ai fi e practic imposibil sa nu o atingi.Daca e masina de plimbare doar duminica si cand nu ploua atunci da,merita 400 ron(mi se pare cam mult,un motor 1,6 SR e 600ron la dez. :icon_cheesygrin: ).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marius1982.11

da, dar nu ai ce face cu 2 motoare :RO flag: . Plus ca piesa e noua.

Din pacate o cam atingi, cat am fost eu de atent dar am frecat-o de cateva ori, nu pot sa estimez de fiecare data cat de la fix intre peste bordura si nu pot chiar de fiecare data sa ma dau jos din masina sa ma uit, prefer sa parchez cu spatele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Corect, cu spatele e cel mai indicat, eu ating si cu bara actuala la ce borduri sunt prin oras, deci bag cu spatele si asta e.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Sa montat pe masina aceea prelungire? Sunt tare curios, deoarece si eu am aceeasi problema si vreau sa stiu daca exista o cale de rezolvare cu acel model ( presupun ca este aniversary 25 golf 4 ).

Modificat de meme88
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca e un risc pe care si-l asuma fiecare in momentul cand iti instalezi bara(care e mai joasa cu vreo 2cm) si suspensia sport

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Corect marius, dar la mine este o mica problema, prelungirea originala a fost agatata intr-un colt si are o gaura de poti baga degetul si nu da bine estetic ( nu ca dasta nu ar merge masina ), daca tot doresc sa o schimb as dori sa montez ceva cu model, ceva gen : aniversary 25, v6, sa o spun pe aia dreapta, nu imi vine sa dau pe o prelungire Rieger 100 si ceva de euro ( o agat odata o fac praf ), in schimb un 50e as da pe una... Sper ca am fost inteles. Astept si eu parerea celor ce au montat asa ceva pe masina, in special parerea lui " ckin2u " .

Modificat de meme88
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Prelungirea pe careo cautati este de gti anniversary si cea la 320 de lei de care zice mai sus nu este din plastic, este din fibra de sticla ranforsata cu plastic, dar oricum e destul de casanta daca o lovesti! Ea in sine e destul de rezistenta, nu se sparge chiar usor, mai repede crapa lacul dupa ea!, dar oricum trebuie sa ai grija de ea. Una originala din plastic e undeva la 1800-2000 de lei in reprezentanta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles, dasta si doresc una aftermarket, mai low cost, dar problema este ca nu stiu daca se potriveste pe bora, prelungirea de care vorbesc arata asa: 2wlts89.jpg ( poza am editato sa nu se considere ca fac reclama ).

Modificat de meme88
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

un lucru e clar, nu potriveste perfect, doar cu mici ajustari si nu va arata ca si cum e "de acolo"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt convins si eu, dar m-am tot uitat la alte masini de pe alte forumuri si am vazut asa ceva montat pe modelul meu...astept si eu sa raspunda colegul " ckin2u ".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si nu are aceleasi prinderi ? Nu se monteaza la fel? Daca a putut monta de GTI presupun ca o poate monta si pe asta de la JOM, precum si altele de la alte firme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

probabil ca are aceleasi prinderi doar ca si produs, nu e o replica tocmai fidela

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci ce ma sfatuiesti sa pun? Fara originala, pentru ca doresc sa schimb modelul, iar sa dau mai mult de 50e iar nu imi convine, par cam pretentios nu ?!

Modificat de meme88
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca tie iti place aia, poti sa o cumperi. Daca vrei ceva OEM in banii aia poti opta pt cea de V6

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!