Jump to content

Bara fata Golf 4


sergiu-iulian09
 Share

Postare recomandată

marius1982.11

a, scuze. da, deci stickerele sunt acolo :). asta nu inseamna ca e OEM, dar banuiesc ca nimeni nu se sinchiseste sa puna stickerele daca ele lipsesc, deci 99% e OEM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • sergiu-iulian09

    12

  • marius1982.11

    12

  • Laurentiu_LWR

    3

  • Adi.Bora

    3

sergiu-iulian09

inca nu am demontat-o,mai astept ceva pareri..nu as vrea sa o demontez,si sa nu o mai pun la loc nici cum ii acum,poate nu mai reusesc..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu_LWR
Posibil sa nu fie OEM bara ta, incat vad ca gap-ul dintre capatul bandoului si bara e mult prea mara, la a mea de ex e inexistent acel gap.

perfect de acord cu marius...si eu sunt 95% ca bara este AM...si a mea este la fel si tot asa sta...pur si simplu este mai lata decat masina

acel gap (nu stiam ca ii zice asa) este un detaliu foarte important la barele AM...si toate care le-am vazut sunt asa...in schimb nu am vazut la nici una OEM asa ceva...

vinovati pentru acel gap mai sunt si vopsitorii care dau direct vopsea peste el in loc sa finiseze...

daca iti sta pe creier...schimb-o cu una OEM...G4 gasesti pe toate drumurile la dezmembrat:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sergiu-iulian09

deci ori o schimb,ori o las asa..nu prea am ce sa ii fac...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marius1982.11

Sergiu, cam da :D

Law, ai fi surprins ca nu prea gasesti ;), sunt patit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu_LWR

Ce nu gasesti marius?bara sau bara OEM?

Am gasit eu de bora...care bora se dezmembreaza mult mai greu...tine de noroc si de cat timp petreci pe net:-))

Sent from my LWR-itza via Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marius1982.11

bara OEM cu spalatorul pacii, nu prea voiam de pe net, ca nu se stie de ce teapa dai.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu_LWR

Da..ai si tu dreptate cu tepele...

Btw..nu trebuie sa gasesti neaparat cu spalatoare...o poti lua normala si o decupezi tu...din cate stiu eu...cele noi nu vin decupate...dar in schimb au trasat pe interior unde si cum sa decupezi...

Sent from my LWR-itza via Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marius1982.11

asta am aflat ulterior :icon_cheesygrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salve..am si eu o intrebare...vreau sa imi schimb ''bumperul'' sau cum se numeste de pe bara fata de la masina si vreau sa stiu daca cel de golf 4 se potriveste si pe bora.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca te referi la fusta de jos, cea neagra, raspunsul este negativ

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate ,asta stiu ...am intrebat daca se potriveste de golf4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dupa etka, cea de pe golf doar la golf se potriveste

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fusta neagra de jos se poate scoate fara a demonta bara? Ca in ELSA parca vazusem scris ca trebuie intai demontata bara ptr a avea acces la prinderile ei (apropo, cum se cheama oficial?)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Spoiler, se desfac cele 2 torxuri(unul pe fiecare parte) care sunt cele mai de jos din interiorul carenajului rotii, pe aparatoarea de noroi, dupa care o scoti din bara, trage din margine de ea ca nu se rupe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
sergiu-iulian09

Deci "fusta" fata se poate demonta si cu bara pe masina?in ce parte sa trag de ea?se demonteaza greu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ti-a zis mai sus marius1982.11 cum se face .Desfaci surburile de pe carenaje si incepi dintr-un colt sa tragi de ea in afara. E destul de elasctica deci nu crapa. Spor la treaba.

Modificat de Alex265
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Salut! Nu stiu daca asta e topicul potrivit pentru problema pe care o am. De anul trecut, am observat ca atunci cand pun frana si am ceva greutate pe masina, se aude un huruit pe fata, ca si cand atinge ceva de ceva. Cand nu am greutate pe masina, nu prea se mai aude. Am mai observat ca, carenajul din fata rotii (unde sunt torx-urile acelea ce tin spoiler-ul si bara de pe fata) e cam distrus. Pe ambele parti. Am sa pun cateva poze ca sa va dati seama mai bine despre ce vorbesc.

 

http://imageshack.us/a/img208/6011/uyz9.jpg

http://imageshack.us/a/img401/2512/we1n.jpg

 

E posibil ca zgomotul acela sa fie din cauza ca, atunci cand pun frana si am greutate, roata atinge carenaju'? Sau e de la altceva? Astept ceva raspunsuri. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fie nu sunt prinse in toate suruburile fie sunt AM si sunt din material moale iar de la viteza se indoaie si da in roata, care o polizeaza. nu are legatura cu franarea, din contra.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fie nu sunt prinse in toate suruburile fie sunt AM si sunt din material moale iar de la viteza se indoaie si da in roata, care o polizeaza. nu are legatura cu franarea, din contra.

 

Numai cand pun frana se aude.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Salutare tuturor ,

Vreau si eu sa schimb bandoul de pe bara din fata de pe un golf 4 hatchback .Intrebarea mea este dacă pot face acest lucra fără ca sa demontez bara ? Mulțumesc anticipat!

Modificat de alexene
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da...cu o surubelnita dreapta incepi dintr un colt(din stanga sau dreapta...e alegerea ta)deci practic bagi surubelnita intr o margine a bandoului si incerci sa  ''cracanezi'' apoi se va desface si tragi usor pana ajungi in capatul celalalt...iar la montare ii dai bobarnace(apesi cu degetele sa clipseze).

Modificat de sdR+
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!