Jump to content

swap masca radiator


CV03XCM
 Share

Postare recomandată

Se poate monta masca simpla in locul mastii cu faruri duble? Sau e diferenta la prinderea lor?

As vrea sa fac downgrade la faruri simple, imi place mai mult si cred, ca si initial masina a fost echipata asa.

Alta intrebare - stupida - cum se actioneaza faza lunga?

La mine pot sa trag maneta doar spre mine, insa nu se intampla nimic, si isi revine in loc, exact cum e la fabia flashul. O fi comutatorul defect de pe volan?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sa dai faza lunga, dai maneta de semnal spre parbriz. Cand tragi spre tine e pentru flsh-uri, de-aia se intoarce inapoi.

In legatura cu masca, se poate sigur ca taica-miu cand si-a luat mk1 avea cu 4 faruri si apoi a pus masca pentru 2 faruri si farurile propriu-zise de pe cealalta masina, deci se poate.

Daca nu merge nici cand dai maneta spre fata, adica nu se aprind farurile, verifica daca ai aparat de masura si vezi daca iti vine curent pe mufa de faza lunga.

Sigurantele nu mai stiu pe unde vin, dar verifica-le si pe-alea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sa dai faza lunga, dai maneta de semnal spre parbriz. Cand tragi spre tine e pentru flsh-uri, de-aia se intoarce inapoi.

In legatura cu masca, se poate sigur ca taica-miu cand si-a luat mk1 avea cu 4 faruri si apoi a pus masca pentru 2 faruri si farurile propriu-zise de pe cealalta masina, deci se poate.

Daca nu merge nici cand dai maneta spre fata, adica nu se aprind farurile, verifica daca ai aparat de masura si vezi daca iti vine curent pe mufa de faza lunga.

Sigurantele nu mai stiu pe unde vin, dar verifica-le si pe-alea.

eu zic ca mai bine iti vezi de drum si nu da indicatii aiurea mai ales cand nu esti sigur de ceva !

la golf 2 Tragi de maneta catre sofer ca sa schimbi fazele (de la scurta la lunga si invers), intradevar de ex eu conduc un opel zilnic iar pt schimbatul fazei lungi trebuie sa imping maneta in fata spre parbriz. Probabil sa fie stricate manetele alea, pe masina ai manete late sau subtiri? nu ai de unde sa iei niste manete sa probezi? ca sa stii daca e de acolo problema?

iar legat de grila din fata se poate schimba fara probleme ;) toate sunt la fel la prinderi. am eu una pe acasa,de stiam ti-o dadeam cand ai fost la mine...mi se pare ca am chiar 2 bucati model cum cauti tu ;)

daca mai ai drum incoace iti fac cadou una din ele care iti place.

Bafta !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa cum spune colegul. trebuie sa tragi ca sa schimbi fazele...asa a fost pana la golf 3 de la g4 s-a schimbat... cand tragi de maneta ar trebui sa auzi un tac si sa se schimbe faza...da jos volanul si da jos manetele,ai in maneta un plastic alb si ascutit la varf si cu un arculet in el,posibil sa fi sarit arculetul din el sau capul sa fie rotunjit si sa nu mai ramana blocat.spor la lucru!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci, daca imi poti pune una deoparte, as fi recunoscator. Merci mult pentru sfaturi!!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!