Jump to content

Scaun golf II


B06DAN
 Share

Postare recomandată

Salut din nou!

Am si eu o mica problema! In urma cu ceva timp mi s-a rupt o parte din scaunul soferului si acum scaunul sta putin inclinat spre stanga(numai partea de sus)! Problema e ca nu stiu din ce structura este scaunul, dar cred ca din fier si a doua ar fi unde l-as putea repara? Sa ma duc la un tapiter ca sa-mi desfaca tapiteria si dupa sa sudeze sau...nu stiu! Daca cineva a mai avut problema asta sau stie pe cineva care a avut rog sa-mi spuna si mie cum as putea-o rezolva...ca e tare incomod ;)

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut din nou!

Am si eu o mica problema! In urma cu ceva timp mi s-a rupt o parte din scaunul soferului si acum scaunul sta putin inclinat spre stanga(numai partea de sus)! Problema e ca nu stiu din ce structura este scaunul, dar cred ca din fier si a doua ar fi unde l-as putea repara? Sa ma duc la un tapiter ca sa-mi desfaca tapiteria si dupa sa sudeze sau...nu stiu! Daca cineva a mai avut problema asta sau stie pe cineva care a avut rog sa-mi spuna si mie cum as putea-o rezolva...ca e tare incomod ;)

Multumesc!

<{POST_SNAPBACK}>

daca te ajuta, scheletul unui scaun arata cam asa

(de scirocco 1 gti, dar probabil seamana si alea de g2)

http://www.scirocco.ro/dseat.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca te ajuta, scheletul unui scaun arata cam asa

(de scirocco 1 gti, dar probabil seamana si alea de g2)

http://www.scirocco.ro/dseat.jpg

<{POST_SNAPBACK}>

Se poate, nu stiu daca sunt digerente, dar eu caut un service ceva ca sa mi-l repar ca banuiesc ca trebuie descusuta tapiteria si de-abia dupa aia sudat si ...cusuta la lo tapiteria!

multumesc oricum!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tapiteria nu este cusuta, ci poti sa o scoti si tu ca sa vezi care e problema.

Eu am desfacut-o prima oara ca sa repar cablul de rabatare a scaunului. Vezi ca la capatul sezutului, spre spate, are jos un fel de cleme de tabla care sunt indoite in jos peste o tija care tin tapiteria peste burete si schelet. La fel sunt si la spatar, unde se pare ca este problema ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tapiteria nu este cusuta, ci poti sa o scoti si tu ca sa vezi care e problema.

Eu am desfacut-o prima oara ca sa repar cablul de rabatare a scaunului. Vezi ca la capatul sezutului, spre spate, are jos un fel de cleme de tabla care sunt indoite in jos peste o tija care tin tapiteria peste burete si schelet. La fel sunt si la spatar, unde se pare ca este problema ta.

<{POST_SNAPBACK}>

10x! am sa ma apuc maine de treaba...sper sa nu ploua! :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!