Jump to content

Golf 4 1.6 Fsi Special


Marmonu

Postare recomandată

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Marmonu

    52

  • florinpbv

    15

  • Muale

    15

  • Laurentiu_LWR

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Au venit si farurile si le-am montat sambata, deocamdata nu am montat instalatie xenon, am cam ramas fara bani si am lasat-o pe altadata.

Imi place cum arata masina acum, cu noile faruri, din pacate am o mica problema cu ele, se aburesc in fata becurilor de pozitie, ma gandesc sa pun led pe pozitie poate nu se mai aburesc asa.

post-52227-0-77256300-1358874476_thumb.j

post-52227-0-67471500-1358874483_thumb.j

Link către comentariu

incearca sa le lasi o vreme fara capace in spate (peste noapte, nu in mers sa intre mizerie) sa se ventileze bine. poate nu se mai aburesc

Link către comentariu

va fi si mai umed

eventual aplici sfatul cu masina parcata pe un canal de termoficare..

sau astepti vara ;)

Link către comentariu

Nu faceti greseala sa puneti masina peste canal. Am vazut masina care a facut condens pe dinauntru la toate geamurile. Am lasat-o si eu o data langa acel canal si nu vreti sa stiti cum mirosea in masina. Intra aburi, bacterii si altele pe tubulatura de la climatizare de-ti muta nasul. Te mai si imbolnavesti...

Link către comentariu

like cu noile faruri :)

sper sa nu fie recidivist "prietenul" tau:(

Link către comentariu

Imi pare rau de patania ta.....dar asta e tara in care traim :ceuameni:

Arata mai bine masina cu noile faruri

L.E. ce faci cu farurile sparte?nu le vinzi/donezi? :D

Link către comentariu

Tu ai probleme cu aburirea ?

Azi am cumparat becuri pentru pozitie cu led, poate nu o sa se mai abureasca asa tare.

O sa pun si eu xenon, ma gandesc la un 5000k.

cristi_eftimie nu stiu ce o sa fac cu farurile vechi, ma gandeam sa demontez proiectoarele ca sunt in stare ok si sa le vand, semnalizatoarele la fel, oglinda e distrusa, a intrat zapada in ele si a inceput sa curga vopseaua aia de pe oglinda.

Link către comentariu

Nu merita sa scoata proiectorele pentru semnalizare! Poate doar sa le puna pe cele originale in farurile actuale! Proiectoarele sunt mult mai folositoare decat doua semnale! Parerea mea! :)

Link către comentariu

eu le folosesc pe post de DRL.

unele mai mari in bara,jos ar lumina mult mai bine pe ceata.

Link către comentariu

sunt un pic diferite proiectoarele Oem fata ce cele china...nu merg puse asa iei unu si pui altu...am incercat eu la farurile mele si nu merg...

cand te hotarasti cu semnalizarile le vreau eu:)

oglinzile le poti da cuiva care face retrofit cu lupe si le va taia si le va vopsi negru...daca nu sunt rupte si au doar vopseaua luata...

Link către comentariu

Farurile o sa ramana exact asa cum sunt acum, nu cred ca are rost sa ma apuc acum sa le mai modific, arata foarte bine asa, poate atunci cand o sa ma plictisesc de ele o sa le mai aduc ceva modificari.

Lawrentzyu_86 cand o sa ma hotarasc ce fac cu semnalizarile, te anunt.

Link către comentariu
  • 3 months later...

Masina a intrat la revopsire... :)

post-52227-0-99421900-1367682992_thumb.j

post-52227-0-40400600-1367683011_thumb.j

Link către comentariu

Buna treaba. ..astept sa o vad dupa vopsire. ( unde ? Pret? ? )

Link către comentariu

Nu o vopsesc in Bv, o vopsesc in Caracal la un prieten de-al meu iar cu tot o sa ajunga undeva la 3000 lei ! :D 

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Primele poze dupa revopsire :D

 

La cat timp dupa ce a fost scoasa de la cabina imi recomandati sa o spal ? Trebuie lasata un timp, sau nu are nimic daca o spal imediat ? Baietii de la service-ul unde am vopsit-o au spus ca o pot spala imediat. Voi ce sfat imi dati ? 

 

 

post-52227-0-26115800-1368431864_thumb.j

post-52227-0-40828400-1368431873_thumb.j

Link către comentariu

Lasa spalatul peste o saptamana de stat la soare.Se coace mai bine lacul,devine mai dur.chiar daca au folosit intaritor uscarea a fost prea rapida.

Link către comentariu

A iesit foarte bine.

Cat a costat in total,cat timp? Ce lac ai dat,cate straturi?

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

3000 lei a fost costul total, vopseaua si lacul sunt Dupont. Lacul a fost dat in 2 straturi. 

 

Urmeaza kit-ul de edition 25. :) 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!