Jump to content

Masina mea, un VW Passat B6


STOE

Postare recomandată

Salut!

Dupa aproape 1an de zile de cand sunt membru vwforum.ro cred ca este timpul sa ma prezint si eu si totodata masina mea.

Ma numesc Ionut, am 23 ani si detin un VW Passat B6 1.9TDI / 105CP, model Comfortline (daca zic bine) an fabricatie 2009, cumparata anul trecut pe data de 01.05.2011 din Olanda cu urmatoarele optionale:

- volan piele cu comenzi;

- climatronic dual zone;

- senzor de lumini;

- senzor de ploaie;

- senzori de parcare fata + spate;

- carlig remorcare;

- jante aliaj de Audi A6;

- JVC NX-KW7000 Navigation

Nu stiu daca mi-a mai scapat ceva sa mai mentionez....

Dupa am inceput sa o personalizez cum am vrut si mai am de facut la ea. Mai jos voi scrie ce am pus pe masina dupa ce am intrat in posesia ei:

- folie Llumar;

- xenoane;

- inele inox climatronic si bloc lumini;

- tips-uri toba cromat

- gravare numar inmatriculare oglinzi retrovizoare

- navigatie RNS 510;

Curand voi posta si poze cu masina.

Modificat de STOE
Link către comentariu
  • Replies 183
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • STOE

    81

  • F l o r i n

    23

  • benilika

    11

  • xDaniel

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

sablare.... la sticlele oglizilor.

Llumar At 35 GN ? cica 650 la intreaga masina, la mine.

Link către comentariu

Florin, vazi ca un Llumar AT 35 GN e posibil sa arate prea inchis pus pe toata masina. Gandeste-te ca geamurile stock au deja o oarecare transparenta, deci produsul finit nu va avea 35%, ci putin mai mica transparenta.

Link către comentariu

da, eu vreau numai geamurile spate - usi, portbagaj si hayon....

Link către comentariu

Aia cred ca e cea mai buna varianta! ;)

O intrebare de curiozitate pentru posesorii de Passat B6: aveti cumva vreu scartait in zona bordului? In jurul ornamentelor sau in jurul consolei centrale (undeva sub bord). Eu am un usor scartait de fiecare data cand accelerez/franez si incepe sa ma calce pe nervi, desi unii zic ca nu se prea aude.

Link către comentariu

Tine degetul pe butonul din stanga al controlului climei si vezi daca mai face.

Link către comentariu

Eu n-am.... deci nu cred ca e o problema generala. Daca e in zona climei, cum zice Razvan - jos clima, trimurile si puse cum trebuie, eventual material pufos pus prin spate.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu

Asteptam pozele ! ai ceva obtiuni ! ;) Drumuri bune !

Multumesc! Drumuri bune si tie si la toti cititorii!

sablare.... la sticlele oglizilor.

Llumar At 35 GN ? cica 650 la intreaga masina, la mine.

Pe folia LLumar am dat 400lei pentru geamuri laterale spate si luneta. Grad de opacitate 5%.

Link către comentariu

Aseara nu am mai avut timp sa pun pozele pe care vroiam sa le postez, dar pana atunci voi posta cateva poze "furate" de la fratimio. :P

41687527921185215855516.jpg38923030191703655470382.jpg53187329094893098484742.jpg

Modificat de STOE
Link către comentariu

Te rog, sa pui (cand ai timp si faci) si poze din lateral, eventual si cateva cu usa spate deschisa, sa vad cum se vede prin ele. Multumesc mult !

Link către comentariu

Am poze facute mai multe, dar nu am mai avut timp aseara sa le pun. Am iesit de la servici si am stat foarte putin acasa, cat sa mananc sa imi fac un dus si pe urma am iesit afara cu baietii.

Sper ca astazi sa am timp sa postez mai multe poze. Voi face posta mai intai la a mea, cea cu 01 STO. :icon_cheesygrin:

Astea de le-am pus de dimineata, le-am pus de la birou, am intrat pe contul lui fratimio de facebook si le-am luat de acolo.

Te rog, sa pui (cand ai timp si faci) si poze din lateral, eventual si cateva cu usa spate deschisa, sa vad cum se vede prin ele. Multumesc mult !

Stai, tu te referi la folie cu usa deschisa.

Voi face astazi poza la folie si te anunt.

Modificat de STOE
Link către comentariu

Stai, tu te referi la folie cu usa deschisa.

Voi face astazi poza la folie si te anunt.

Dap.... merci.

Link către comentariu

Am facut poze, dar nu am cablul de date la mine. Diseara cand ajung acasa le descarc si te anunt cand le postez.

Link către comentariu

Florin, uite o poza cu usa deschisa cum m-ai rugat. Nu stiu daca iti este de prea mare ajutor.

07062012414.jpg

Link către comentariu

Superba masina... sa ai grija de ea!

PS. imi poti spune te rog ce functie ai in plus pe butonul de recirculare a aerului? Multumesc.

Link către comentariu

Mersi frumos! La fel si tu de masina ta.

Sincer nu stiu pentru ce este in functia acea, dar ma documentez diseara cand ajung acasa si iti voi raspunde.

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina ! Sa ai multi km cu ea :)

Iti place mai bine cu xenoane decat cu farul normal? Cat ai dat pe RNS, dar pe tipsuri? :)

Prima data cand am vazut masina, credeam ca are ceva suspensii sport :P

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina ! Sa ai multi km cu ea :)

Iti place mai bine cu xenoane decat cu farul normal? Cat ai dat pe RNS, dar pe tipsuri? :)

Prima data cand am vazut masina, credeam ca are ceva suspensii sport :P

Multumesc frumos! Multi kilometrii si tie fara evenimente urate.

Imi place cum se vede cu xenoane decat cu bec normal. De ce?

Pe RNS am dat la schimb un JVC KW-NX7000 Navigation si 200euro.

Pe tipsuri am dat 90lei si sunt tipsuri de Dacia Duster. :icon_cheesygrin: le-am cumparat de cand lucram la reprezentanta Dacia.

Cat despre suspensii sport nu, sunt cele din fabrica. Ma bate gandul sa o remapez. sa-i mai dau putina putere dar la suspensii nu umblu ca sunt foarte prost facute drumurile la noi in tara. Pe urma mai coboara din garda si nu vreau sa ating cu ea de ceva.

Modificat de STOE
Link către comentariu

Intreb, de xenon, ca si eu as vrea sa imi pun ceva...dar nu xenon, eventual bixenon...dar sunt cam scumpe, si suspensii sport as vrea sa imi cumpar, dar alea de calitate sunt ca-m scumpe.

Si pe mine ma bate gandul sa o remapez, dar la 2.0 FSI, scoti doar 15 cai, si nu cred ca merita..

Mersi pentru raspunsuri! Bafta si tie.

Link către comentariu

Bixenon-ul imi place si mie, dar cred ca ai vazut la ce pret sunt, cat despre suspensii sport eu nu as opta pentru ele ca la ce drumuri avem in tara...sa nu atingi cu ea.

Link către comentariu

Ca sa va faceti retrofit la bi-xenon adaptiv este destul de complicat si se va dovedi la fel de scump. Pe langa faruri ai nevoie si de modulul confort, cantare si alte cele, care costa. Aveti deja lupe, daca vreti xenon neaparat, puneti-va cate un kit HID de 4300k si veti castiga un surplus considerabil de lumina fata de halogenele standard. si scapati ieftin, investitia e undeva la 100$. Da, nu e acelasi lucru, dar avand in vedere ca scapi de cel putin 5 ori mai ieftin, eu zic ca e ok.

Modificat de Andrei_Tdi
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!