Jump to content

Culori Octavia 2 FL


codz
 Share

Postare recomandată

Ca sa venim in sprijinul celor care vor sa-si comande O2FL si nu sunt hotarati la culoare, incercam sa punem aici poze reale ale unor O2FL din toata gama de culori din oferta?

Culorile de pe configuratorul Skoda care zic eu ca nu arata ca in "real life" si induc in eroare sunt:

- Albastru Lava

- Albastru Storm

- Argintiu Briliant

- Bej Cappuccino

- Gri Antracit

- Gri Platinum

- Rosu Brunello

Restul culorilor care cat de cat seamana cu "real life" sunt:

- Alb (nemetalizat)

- Albastru Pacific (nemetalizat)

- Rosu Corrida (nemetalizat)

- Galben Sprint (nemetalizat - taxi)

- Negru Magic

- Verde Arctic

Modificat de codz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Cu culoarea Rosu Brunello te ajut!

Arata asa: http://postimage.org/gallery/udwx1sk/

Fotografiile sunt facute despre masina mea. Cu rosu brunello de altfel este o chestie interesanta. Depinde foarte mult cum bate lumina pe ea, la soare puternic arata a culoare mai deschisa, alta data poate arata mult mai inchis...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Super poze! :) E o culoare foarte vie, difera total fata de cum arata pe configurator.

Unde sunt facute pozele pe Transalpina?

Ce pisoi mic in ultima poza :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Super poze! :) E o culoare foarte vie, difera total fata de cum arata pe configurator.

Unde sunt facute pozele pe Transalpina?

Ce pisoi mic in ultima poza :)

O parte sunt facute langa Cluj pe drumul spre Zalau si cele de munte pe Transfagarasean. Numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Publicat (modificat)

Avem trei culori, nimeni cu albastru?:)

Modificat de codz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!Putin off topic!

Andrei 1980 spune-mi si mie cum faci sa iti apara masina pe ecranul de la radio in una din poze? O fi si la mine asa, si nu stiu eu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Am senzori parcare din fabrica . Si cand am facut poza era pusa in marsarier! Si daca se apropie ceva de senzori arata cu liniute care se tot apropie de masina impreuna cu piuitul tipic acestor senzori. Eu zic ca este cat se poate de logic si folosibil. Pe mine ma ajuta enorm la parcarile pe mustata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut...cu toate ca nu am primit inca masina (mai am de asteptat pana pe 26 iunie :mad: )

Ti-as recomanda Gri Platinium...superrr culoare.

Eu am ales culoarea pt ca am vazut-o pe o Skoda Superb.

Baiatul de la vanzari mi-a spus ca este o culoare recent introdusa la Octavia si e "furata" de la Superb (de aia nu o sa o gasesti in brosura Octavia)

Saptamana asta au adus la reprezentanta o Octavia de culoarea asta si mi-a picat fata...e BESTIALA.

Daca vrei sa vezi cum arata...am un link de pe Mobile:

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/skoda-octavia-1-4-tsi-family-parkp-ahk-vorb-climatr-si-neubrandenburg/158871792.html?lang=de&pageNumber=5&__lp=5&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=22900&makeModelVariant1.modelId=10&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2012-01-01&negativeFeatures=EXPORT&colors=GREY&categories=Limousine

Apropos...ce preturi au astia la Skoda....or fi mai bune? :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, Gri Platinum arata bine intradevar. Referitor la Skodele din vest, tot acolo sunt facute (la Mlada Boleslav, in Cehia), deci nu pot fi mai bune, crezi ca pe fisa de productie scrie, vezi ca asta merge in Romania si asta in Germania? :) Pretul e mai mare pentru ca acolo se vand la pretul asta, daca se poate de ce sa vinzi mai jos :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cea mai frumoasa culoare. Eu mi-am amanat comanda cu 2 luni pentru acesta culoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai este si Albastru Aqua (nu stiu daca se mai pune acum, dar in oct. 2009 am luat masina cu aceasta culoare, nu erau decat foarte putine, si nici acum nu sunt foarte multe culoarea asta, si imi place mult). Poze aici:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bogdanpiatra

Mai este si Albastru Aqua (nu stiu daca se mai pune acum, dar in oct. 2009 am luat masina cu aceasta culoare, nu erau decat foarte putine, si nici acum nu sunt foarte multe culoarea asta, si imi place mult). Poze aici: http://vwforum.promo...ia-fl-business/

Cea mai frumoasa culoare!!!!!! :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ca tot iti mai place ceva la masina...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bogdanpiatra

daca dau motorul jos masina-i cea mai buna! :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!