Jump to content

Bora Bora Reloaded


redline1619

Postare recomandată

Da, probabil de la nenorocirea aia de burete - stiu ca e boala lor.

 

Aftermarket nu as lua - din cauza calitatii indoielnice a tablei. Eventual originala, alta culoare, de pe o nemtoaica cu volan pe stanga dar nu de prin olanda sau belgia ;)

Link către comentariu
redline1619

Am pus oglinzile de elefant si pozitiile in bandou de America. O sa revin cu poze cand voi face.

Pe drum, cand mergeam la service m am trezit cu o piatra in parbriz si s-a crapat intr-un colt.

Faci una, strici alta :(

Link către comentariu

Era frumos daca faceai un DIY "Montare oglinde de Mk4 pe Mk5 " ...

 

Frumoasa Bora Bora

Link către comentariu

Foarte bine dau oglinzile.

 

Era frumos daca faceai un DIY "Montare oglinde de Mk4 pe Mk5 " ...

 

Frumoasa Bora Bora

Din ce mi-aduc aminte le-a luat gata modificate, deci mare lucru nu prea are ce scrie, decat la partea de electrica poate.

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu

Merg si semnalizarile din oglinzi ? Arata frumos , mai ciudat la prima vedere nefiind obisnuit sa vad semnalizari in oglinzi pe modelul asta , insa arata bine .

Link către comentariu
redline1619

Multumesc!

Da, merg semnalizarile in oglinzi :D imi place si mie cum arata :))

Link către comentariu
redline1619

Nu stiu daca se intelege ceva din poze. Sper sa ramana asa parbrizul :)

post-104263-13999184995865_thumb.jpg

post-104263-13999185162672_thumb.jpg

post-104263-13999185312602_thumb.jpg

post-104263-13999185624653_thumb.jpg

post-104263-13999185762437_thumb.jpg

Link către comentariu

vreau si eu oglinzi ca ale tale  :wub:

 

in ultimele poze ( de la postul 903) arata intr-un stil... 

Wörthersee !!!

Modificat de kicker
Link către comentariu
F l o r i n

da, ii schimba aspectul....

 

Felicitari !

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Sunt de G5 adaptate sau retrofit ??? La retrofit am gasit un model , dar pretul era destul de sus... asta acum ceva ani buni.

Link către comentariu
redline1619
Publicat (modificat)

Imi cer scuze hremus pentru raspunsul intarziat...eu le-am cumparat de pe ebay gata facute si m-a ajuns cu tot cu transport 175e, deci cred ca e retrofit :D

 

http://www.ebay.co.uk/itm/VW-Golf-MK4-4-Bora-MK5-5-Design-Sport-LED-Wing-Mirrors-Indicator-Repeater-USA-/221275137837?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&fits=Car+Make%3AVW|Plat_Gen%3AMK+IV|Model%3AGolf&hash=item338506a72d

 

Ceva de genu'...

Modificat de redline1619
Link către comentariu

Sunt in cautarea unei camere marsarier care sa o pun la lampa de la numar. Am rasfoit tot internetul si nu reusesc sa gasesc o camera care sa aiba semnal video PAL( multe sunt NTSC iar eu nu am nevoie).Pe langa asta multe din ele nici nu se potrivesc la lampa de la numar, ba sunt prea mari, ba prea mici.

 

Apelez la voi, poate cunoasteti un site sau o persoana de unde pot lua o camera marsarier :(

Link către comentariu

Si eu as fi interesat de treaba asta. Daca gasesti ceva, sa ne anunti ce si cum, ca sunt tare curios.

Link către comentariu

Ca sa montezi la mfd1 ai nevoie de mai multe piese, nu prea merita dpdv financiar. La un dvd aftermarket nu cred ca ai nevoie de prea multe decat de dvd si camera.

Eu planuiesc sa fac un drum pana in Italia si nu mai vreau sa stau cu modulator FM sa rada Muale de mine :))

Vreau luna asta sa fie rezolvata treaba cu dvd si camera...

Modificat de redline1619
Link către comentariu

De ce vrei camera, senzorii de parcare fac treaba f buna...

Link către comentariu

Nu o vreau pentru ca am nevoie de ea...pentru mofturi Muale :)

Link către comentariu

Ceva frumos ar fi daca cele cum sunt la Audi sa se potriveasca la Bora, adica lampa de iluminat numarul cu camera incorporata.

Sa nu dai gaura in bara cum au toti... :(

Link către comentariu

Dar eu nu caut asa Muale, vreau sa fie in lampa de la numarul de inmatriculare. Dar daca stiam ca e asa imposibil sa gasesc...o lasam balta. O sa mai caut zilele astea si sper sa am noroc sa gasesc.

Link către comentariu

 La un dvd aftermarket nu cred ca ai nevoie de prea multe decat de dvd si camera.

 

 

corect .

Link către comentariu

Nu mai stiu unde citisem ca la MFD 1 poti pune camera OEM de Scirocco. Dar aia se prinde in bara, cum am prins-o si eu, desi nu vad o mare problema in asta...

Link către comentariu

camera OEM merge cu unitatile compatibile. Vb de camera low line - care este RGB sync. Sigur in variata cu TV tuner merge - direct, nu am incercat - in mufa rotunda, avem R,G,B, Sync

 

camera OEM scoate semnalul RGB sync, exact cum ii trebuie unitatii OEM (510, etc)

 

interfetele dedicate camerelor pentru MFD, stiu ca transforma semnalul video composit in RBG si sincronizare.

 

un exemplu de interfata http://www.ampire.de/Multimedia-Solutions/Multimedia-Interfaces-OEM-Integration/-for-AUDI/-with-RNS-D-4-3-/-CAMERA-INPUT/r-LiNK-AV-input-RVC-VW-MFD1.htm?shop=ampire_en&SessionId=&a=article&ProdNr=RL-MFD1&t=2897&c=15090&p=15090

Link către comentariu

Nu am gasit camera marsarier, dar mi-am luat inima in dinti si am spalat motorul :D

Au izolat baietii ceva mufe pe acolo, ce li s-au parut lor ca ar trebui izolat, solutie de curatat motorul pana iti dadeau lacrimile+spuma si gata motorul :) la urma suflat cu aer si e ca nou!

Capacul motorului nu cred ca il mai pun, face galagie :)

post-104263-14018177055511_thumb.jpg

post-104263-14018177200226_thumb.jpg

post-104263-14018177345169_thumb.jpg

post-104263-14018177520232_thumb.jpg

post-104263-14018177685162_thumb.jpg

post-104263-14018177874223_thumb.jpg

Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!