Jump to content

Bora Bora Reloaded


redline1619

Postare recomandată

Schimb-o...cred ca te costa mai mult sa o repari...numai vopsitul este minim 250 ron...si la banii astia iei aripa...numai sa o gasesti la culoare...ca altfel iesi mai scump :)

Link către comentariu

Asta e, daca nu am un garaj unde sa o las. O sa mai gasesc surprize din astea, sunt sigur.

 

Eu planuiesc sa iau oglinzi cu semnalizare de golf 5 cu adaptare facuta pentru golf 4. Mai mult ca sigur o sa iau si o sa scot semnalizarea din aripi ca sa ramana doar din oglinzi.

 

Iar la culoarea nu stiu daca gasesc, masina a fost vopsita integral, ma indoiesc ca se potriveste 100% cu o aripa care e vopsita din fabrica acelasi cod de culoare.

 

Deocamdata ramane asa pana iau oglinzile.

Link către comentariu

Pana in primavara ai timp sa te gandesti....ca pana atunci nu prea merita sa faci reparatia...nu e ceva grav :)

Link către comentariu

ai grija cu sistemul bose de lancia - sunt mari sanse in functie de an sa fie difuri pe 2ohmi si iti prajesti mfd-ul

du-te cu un multimetru - nu pe toate scrie impedanta

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Nu a iesit perfect pentru ca nu avea cum sa iasa, iar pozitia din bandou era pusa pentru poza, in realitate arata mult mai bine.

 

Personal sunt multumit, pe o scara de la 1 la 10 ii dau nota 8.

 

Mai trebuie sa trag fire si e gata. Revin maine cu poze dupa ce o spal si o sa vedeti  cum arata. Important e sa fiu eu multumit :D

 

@Laur; mie imi place mai mult asa fata de portocaliu :D

Modificat de redline1619
Link către comentariu

90 lei lampile

3 lei becurile

14lei soclurile pentru becuri( erau si mai ieftine, dar mi-au placut astea)

Link către comentariu

 Important e sa fiu eu multumit :D

 

 

Cel mai important...ideea este ca io ma gandeam la a mea...si contrastul portocaliu negru da mai bine :))

Link către comentariu

Da, la a ta ar merge mai bine portocaliu, maine spal masina interior-exterior si o sa fac cateva poze.

Link către comentariu

Am gasit un anunt cu un sistem Bose de pe un audi a4, cred ca model din ala din 2005-2006 in sus.

 

Sistemul contine 4 boxe mari, 4 tweetere, statie si subwoofer. Problema e ca anuntul e de ceva timp, am vorbit cu proprietarul anuntului si a spus ca mai e valabil, pretul e ok...

 

Am cautat si dupa numarul de telefon, are mai multe anunturi cu dezmembrari chiar si vanzari auto. Dar mai bine va arat anuntul. Sunt putin suspect avand in vedere pretul si timpul de cand sunt la vanzare.

 

Problema e ca nu stiu ce dimensiuni au boxele de pe modelul ala de a4, el nu stie dimensiunile !!

 

http://mercador.ro/oferta/sistem-bose-audi-a4-2001-2008-ID1uaCf.html#99a03d6b8b

Link către comentariu

Bose, Bose...dar cat ai vrea sa iti ceara pe sistem ? e bun pretul, dar nici 1500-2000 lei nu putea cere pe el.

 

Eu zic sa iti fava o poza cu partea din spate a unui difuzor de bass. Daca are un cod ceva, cu siguranta afli care e treba cu dimensiunile. ( parerea mea, faacand comparatie cu statia, difuzoarele nu sunt nici mai mari de 16,5 , nici mai mici...nu stiu cu prinderea cum o fi dar cu siguranta se pot adapta )

Link către comentariu

Am vazut pe net sisteme audio bose la dezmembrat mult mai scumpe, incepand de la 200e in sus. Pretul e ok, adica nici putin dar nici mult, asta nu inseamna ca nu am voie sa am suspiciuni :D

 

Legat de dimensiunile boxelor, sigur ma ajuta vreun coleg poate detine mai multe informatii decat mine.

 

Saptamana asta imi dau comanda de filtre si ulei ravenol, ma apropii usor de 200.000km :D

Link către comentariu

acum am vazut, ca a facut o poza unui difuzor de bass, in lateral, dar nu prea se intelege mare lucru...

Link către comentariu

Boxele mele(Philips) se aud foarte bine, am scris cu cateva pagini in urma ca se aude naspa o boxa, era de la frig..acuma si-a revenit..deci nu ar trebui sa le schimb, dar daca tot am dat de sistemul asta bose; o sa mai caut detalii si vad ce rezolv, poate reusesc sa le iau ca imi doresc mult sa aud in urechile mele Bose :D

Link către comentariu

Deci daca din linkul tau are 16,5 inseamna ca treaba e buna, tot 16,5 au si alea din anunt. O problema rezolvata, ramane sa ma interesez la cineva care cunoaste in legatura cu sistemele astea si sa vad ce imi spune.

Link către comentariu

Dat ce vrei sa stii...daca se pot adapta pana la urma ?

Cred ca daca sunt de 16.5 totul ar trebui sa fie bine

Link către comentariu

Nu despre adaptare, inca nu sunt sigur daca sunt de 16,5 pentru ca boxele astea sunt de pe un audi mai nou fata de a6 c5, pe langa asta vreau sa stiu de ce mai am nevoie, ce fel de cabluri, mufe si prostii din astea...cum sa le leg. Stiu pe cineva care si-a pus sistem audio Bose pe un golf 4 break si astept sa imi dea ceva informatii.

 

Eu nu ma pricep mai deloc...

Link către comentariu

legaturile nu sunt o problema ..pentru cine se pricepe putin..

 

cine a pus asa ceva? e de pe forum ?

Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!