Jump to content

Bora Bora Reloaded


redline1619

Postare recomandată

sigur sunt petarde.... ca majoritatea colierelor, cumparate din magazine. cauta ceva de calitate.

Link către comentariu

cele simple nu pot fi stranse f tare (cele cu surub) si in plus pot ciupi furtunul.

cele recomandate de mine nu sunt o avere dar au performante mult mai bune, mai ales in situatia ta

Modificat de Muale
Link către comentariu

Astea de care zic eu (si probabil si cele zise de Muale) strang pe toata circumferinta, nu au acel spatiu in dreptul surubului unde de regula ciupesc furtunele si nici nu strang bine.

Link către comentariu

Da..este un pic mai greu de pe telefon...dar acelea de

forta vroiam sa i le arat...

Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2

Link către comentariu

Nu-mi dau seama ce dimensiuni am nevoie, din poze par mici :-??

 

Dar nu inteleg de ce un colier normal de metal nu ar tine, si asta de la ABA ar tine ? Prinderea e facuta mai de la mama acasa? Sau si materialul din care e facut...ca pretul nu e cine stie ce mare.

Modificat de redline1619
Link către comentariu

dimensiunea furtunului tau, aia iti trebuie. in poze scrie dim sub fiecare.

pretul nu e cu mult mai mare, de aia ti-am zis ca daca tot pui sa pui ceva calumea.

 

fa un test si pune ambele si strange-le tare...ala din piata o sa sara de pe filet.

Link către comentariu

Am reusit pana la urma sa cumpar 4 anvelope de iarna, Sh bineinteles, ca nu sunt bani :(

 

Am gasit 2 BFGoodrich cu dot 2010, profil aproximativ 5mm si 2 Dunlop tot dot 2010, profil 5mm.

Astea Goodrich au un profil mai ciudat, dar atata timp cat au fulgul ala de iarna nu cred ca imi voi face probleme.

 

Toata distractia, 450 lei. Miercuri dau jos jantele de vara si le pun pe astea de iarna.

 

Si ma tot intreb de unde atatea zgarieturi, am lasat-o pana la urma acolo ca imi era simpatica :D

post-104263-0-93982000-1382981463_thumb.

Modificat de redline1619
Link către comentariu

Simpatica, problemele apar cand o vad niste caini si dau sa se urce cu labutele lor mai putin simpatice pe tabla :))

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

Nu m am gandit la asta :))

Profilul cauciucului...ce parere aveti? Nu am mai avut asa pana acum.


Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
 

post-104263-13829859143738_thumb.jpg

Modificat de redline1619
Link către comentariu

Am schimbat cauciucurile de iarna, chiar daca e inca cald afara, am avut ceva timp liber si am profitat de asta.

 

Am fost azi la reprezentanta Skoda Adria din Suceava pentru o constatare, aud niste batai pe sub masina. In urma constatarii, doar un capat de planetara dus de pe partea stanga si suportul de la motor era putin deplasat si l-au pus la loc :icon_confused: .

 

Eu totusi aud niste batai pe sub masina.... :tuktuk:

 

Anyway, cu ajutorul userului "bigstar" am reusit sa gasesc piesele de care aveam nevoie pentru MFD1.

 

Un DVD player digitaldynamic dvp-1000m si o interfata Dietz 1412 cu tot cu cablurile aferente.

De noi, costa in jur de 1200 lei iar eu le-am luat de la dezmembrari cu 550 lei.

 

Voi putea vedea videoclipe, filme, voi putea asculta muzica de pe stick sau de pe cd/dvd.

O sa imi mai fac o piesa la un electronist, am uitat cum se numeste...ca sa mai pot adauga un semnal video pentru camera marsarier.

 

http://www.car-sound.ro/tv---dvd-auto/dvd-de-bord/digitaldynamic/dvp-1000-m.html

 

http://www.stereomag.ro/interfata-audio-video-vw-audi-skoda-seat-dietz-1412-1080

 

3000km pana la revizie, mi-a mai mancat inca 100grade de ulei, pana acum 300grade competat, tot mai bine decat Castrol.

Modificat de redline1619
Link către comentariu

niciodata nu am simtit nevoia / gasit timp sa vad filme in masina, nici la cele mai lungi semafoare din Buc.

Link către comentariu

E doar un moft, iti dai seama ca nici eu nu ma voi uita, cel putin nu cand conduc.

Mai mult am luat pentru a asculta muzica de pe stick/cd iar daca acesta reda si videoclipe sau filme e si mai bine.

 

Pana acum am folosit modulator FM care este dezastru la calitate sunet...

Puteam sa iau un xcarlink care simplifica treaba, ascultam doar muzica de pe card/stick, dar daca tot le-am prins la pret bun... ;)

 

Pe viitor o sa imi iau o camera marsarier OEM, tot un moft si asta ! Daca se poate, de ce nu ?

Modificat de redline1619
Link către comentariu

Au ajuns jucariile...

Trebuie sa mai caut un electrician sa ma ajute sa le montez.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

post-104263-13838420284929_thumb.jpg

post-104263-13838420379665_thumb.jpg

post-104263-13838420470145_thumb.jpg

Link către comentariu

I-am facut o baita la masina, interior-exterior + tratamente pachet iarna...ca sa zic asa...

post-104263-0-32179500-1384007886_thumb.

Modificat de redline1619
Link către comentariu

Pune un set de capace pe tablili alea :P

ca sa para de la distanta ca ai jante de aliaj.

de aia eu nu pun capace pe ale mele, nu vreau sa para ce nu sunt. altfel lipeam si sigla R pe spate, GTI in grila

Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!