Jump to content

Bora Bora Reloaded


redline1619

Postare recomandată

Nu cred ca gasesc negru din asta la fel ca al meu, nu e o culoare OEM vw iar pentru mine daca nu-s la fel nu le las asa.

 

O sa mai caut zilele astea...

Link către comentariu

Asa pare in poza, dar in realitate arata altfel. In fine, si negru oem sa gasesc si am sa las asa, deocamdata caut.

Link către comentariu

Tocmai m-am uitat peste poze cu masina ta. Arata foarte bine. Sa o stapanesti sanatos si cat mai multi km. Lasa ca rezolvi si cu oglinda. Nu e dracul chiar asa negru....cum e oglinda ta  :D

Link către comentariu

Multumesc Laurentiu :D

 

Azi am cumparat o oglinda completa de pe o masina din anglia, numai ca nu stiu daca are incalzire. Pe butonul de reglaj avea la mijloc "0" in timp ce eu am semnul ala de incalzire.

 

Nu am de gand sa schimb tot bratul, vreau doar oglinda si capacul. Daca nu are incalzire, oare pot pune oglinda aia cumva sa se incalzeasca? inca nu am desfacut pana acum o oglinda ca sa stiu ce are in ea, dar cand mi-am gasit oglinda pe jos am vazut ca sunt 2 fire acolo unde nu stiu unde vin...

 

Luni pleaca ambele oglinzi la vopsit....din nou :dry: .

 

Astept un raspuns sa vad cu cauciucurile de iarna, poate reusesc saptamana asta sa rezolv.

Modificat de redline1619
Link către comentariu

Daca avea buton cu 0 la mijloc inseamna ca nu avea incalzire. Oglinda pe spate are o rezistenta electrica care se incalzeste. In ea mergeau cele 2 fire care le-ai gasit. Ca sa se incalzeasca si asta fara rezistenta oglinda  poti lipi peste cea veche care are rezistenta pe ea si astfel o va incalzi si pe cea fara. Mai greu putin...dar o va face. Altfel va trebui sa cumperi oglinda cu rezistenta pentru incalzire. 

Link către comentariu

Am inteles, o sa vad mai tarziu cand le desfac, poate pot pune rezistenta de la oglinda veche la asta. Daca nu, nu cred ca o sa mor fara incalzire...

 

Asa imi e de ciuda cand am lucruri bune pe masina si le gasesc stricate ca apoi sa improvizez. Am umblat jumatate de oras pentru a gasi o oglinda si nici ieftina nu a fost.

Link către comentariu

Cel mai simplu verifici mufa...daca are 5 fire are incalzire...daca are doar 3...nu are:(

Link către comentariu

Vad ca are 5 fire, parca m-am mai inrosit putin :D

Oglinda e tot neagra,dar nu arata prea bine. Cealalta straluceste iar asta zici ca e mata, deci le voi vopsi pe amandoua luni.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

post-104263-13815732609322_thumb.jpg

post-104263-13815732689857_thumb.jpg

Link către comentariu

Am trimis azi capacelele oglinzilor la vopsit, tot negru o sa fie. Cica luni seara le voi primi gata vopsite si de pus pe masina.

Au rams pe masina bratele oglinzilor, sper ca maine sa le vad la locul lor :lol: . Am pus niste carpe pe ele cu banda, poate nu va atrage atentia hotilor.

 

In 4000km urmeaza schimbul de ulei, cred ca tot pe Ravenol voi merge. In 6000km mi-a mancat aroximativ 250ml de ulei, mult mai putin decat castrol.

Sunt curios cum o sa se comporte iarna asta uleiul, schimbul ma prinde la primavara ca nu fac iarna asta 4k km.

Link către comentariu

Ai luat si sticlele in casa?ca alea se fura usor si cu capacele...dar fara ele :)

Link către comentariu

Si ce daca...cand plecai le puneai la loc...cum se facea la dacia pe timpuri:)) dureaza cat ai da carpa aia jos de pe ele...:)

Link către comentariu

eu am stat fara capace 3 zile si nu am patit nimic. doar pliam oglinzile sa nu se agate cineva in ele.

depinde peste ce drogalau dai...

 

cat dai pt vopsirea capacelor?

Modificat de Muale
Link către comentariu

Acuma dau 30lei pe amandoua si le vopsesc la reprezentanta...cunosc pe cineva acolo :D

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Link către comentariu

Am primit ambele oglinzi de la vopsit, pentru 30 lei au iesit super ok !

Mi-e ciudat acum ca nu am dunga aia de la oglinda pe care le au masinile Europene.

Dar ma voi obisnui si fara. Cand merg in casa, o sa iau si oglinzile cu mine :wub:

200 lei m-a ajuns distractia....puteam sa ii am in buzunar.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

post-104263-13817628476491_thumb.jpg

post-104263-13817628611294_thumb.jpg

Link către comentariu

Azi s-a rupt prostia aia de tine toba de esapament legata de masina, acuma imi atarna si cand merg face o galagie de zici ca se dezintegreaza masina :sly: .

 

Trebuie sa sudez sau sa prind cu ceva acolo, inca nu m-am uitat sa vad de ce e prinsa.

 

Am facut 2 poze ca ma plictiseam...

 

 

post-104263-0-94478100-1382182086_thumb.

post-104263-0-44269800-1382182115_thumb.

Link către comentariu

Merci Laur :beer:

 

Am sudat azi suportul la toba esapament cu argon.

 

In drum spre Suceava mi-a sarit furtunul de la intercooler, cel din silicon :( . Probabil ultima oara cand s-a umblat la el, nu s-a strans bine.

Am cumparat 2 coliere din metal sa il prind; inainte tot cu un colier era prins, doar ca nu il mai gasesc.

 

Daca o tine tot asa, nu mai apuc sa imi iau jante pana la primavara...

Modificat de redline1619
Link către comentariu

Am avut la alt dizal, la furtune siliconice puse coliere T-Strong. Excelente.

 

Trebuie musai la ce ai tu pe acolo (ic custom si soft etc) mai ales daca "buza" tevilor IC-ului nu e suficent de proeminenta, si scapa furtunele.

Link către comentariu

Pana acum nu am mai avut probleme cu intercoolerul, nici nu cred ca o pot numi problema... doar disconfort pentru ca ma pune sa umblu pe drumuri.

Sa vad ce rezolv cu colierele, le-am luat de la piese auto, dar nu cred ca e cine stie ce calitate.

 

Multumesc de recomandari.

Modificat de redline1619
Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!