Jump to content

Bora Bora Reloaded


redline1619

Postare recomandată

Nu prea cunosc cu air ride si 100% nu am drumuri pe aici ca sa ma tina mult pernele alea pe aer. Mai mult de asta nu vreau air ride.

 

Mie imi place masina sa fie cat mai joasa, dar nu foarte joasa sa nu mai pot circula cu ea.

La ce am eu acum, se poate si mai joasa. Eu am ceva planuri marete pe la anu, sa fie totul bine si o sa se schimbe radical look'ul masinii.

Link către comentariu

Pai eu zic ca alte jante cu buza schimba radical masina, nu ? :D

 

Daca o sa am necazuri multe cum am avut anul asta, iar nu mai fac mai nimic la masina...de asta nici nu are rost sa vorbim acum,vedem atunci ce si cum fac.

 

Inca mai am de pus spalatoarele de faruri, duzele incalzite, pozitiile astea US.

Bine ca am piesele ca de montat le montez eu...

Modificat de redline1619
Link către comentariu

Buza...hmmm...parerea mea...degeaba ai buza daca nu ai si un J mare...efectul este si mai mare cand ai pe spate un J mult mai mare decat pe fata...

Pe langa asta buza arata bine si cand masina este foarte coborata...ori acum trebuie sa te gandesti...o faci sa arate frumos sau sa si mergi cu ea...un munte...o padure nu faci si tu? crezi ca ai numai asfalt pe toate drumurile tale? :)

Link către comentariu

Nu, dar asa cum este acum suspensia o sa arate bine si cu buza.

Caut ceva cu 8j pe fata si spate 9j si o sa arate super bine, cum avea si Soosy.

Nu vreau cine stie ce model sofisticat de jante, vreau doar sa aiba buza si sa le pot vopsi "miezul".

 

Masina din poza atasata seamana cu a mea, sau a mea cu ea :10[1]: si e mai joasa fata de a mea.

Janta nu este vopsita neagra ci cu un maro si imi place la nebunie.

 

xxe3.jpg
 

Modificat de redline1619
Link către comentariu

un sfat de la mine,daca vrei masina joasa mergi pe r17....rh zw1 cum am avut sunt super ok,calitate,aspect,personalizabile(miez ce culoare vrei tu) si etc

daca vrei sa fie joasa dar sa si mergi cu ea atunci r18 si iti zic care ii marea diferenta,masina oarecum va fi la fel de joasa dar conteaza acea mica diferenta de la r18 la 17 incat sa mergi cu ea

iti zic sigur...eu cu r17 a trebuit sa cobor suspensia atat incat deja planetara era lipita de bara stabilizatoare si mai necesita sa "cada" mai jos pentru ca era spatiu intre aripa si roata

asa cu r18 distanta intre aripa si roata este cam la fel sau mai mica acum,si nu imi freaca planetara de bara...sunt chestii marunte dar o sa dai de ele

Link către comentariu

Nu vreau joasa-joasa. Cum e acum e bine, doar ca spatele il vreau mai coborat putin.

Jante pe 18 in niciun caz nu am sa imi iau. Ca idee, rh zw1 as vrea sa cumpar si sa fie pe 17.

 

Nu mai gasesc acum Laur site-ul ala de unde am luat pozele, dar de indata ce il gasesc am sa ti-l dau pe PM ca sa nu se considere reclama sa vezi cum arata masina.

Link către comentariu

Dan..sa stii ca e o mare diferenta intre poze si realitate...sincer cand ma tot uit in poze la grila fara semn imi place...acum in realitate parca nu e asa frumoasa  :))

Link către comentariu

Da,te cred. Am gasit site-ul de unde am luat pozele, problema e ca pozele nu mai sunt dar prezentarea masinii este, nu inteleg.

 

Ma rog, nu e o culoare batuta in cui, dar sigur va fi ceva inchis care sa dea cu negru.

Link către comentariu

Azi mi s-a intamplat ceva ciudat:lol:

Aveam jumatate de rezervor cu combustibil si vad ca la un moment dat se face aproape full :lol: apoi dupa vreo 10 min a revenit la normal.

Ce s-o fi intamplat oare? Nu am mai patit pana acum.

Eram pe loc drept.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Link către comentariu

Salut. Si mie mi s-a mai intamplat lucrul asta :)) .

La mine s-a intamplat vara cand a stat masina la soare si pe urma cand m-am urcat la volan si am pus contactul, imi jongla indicatorul la benzina (mai aveam cam un sfert de rezervor) intre sfert si jumate :)). Dar dupa 2 min si-a revenit.

La mine probabil a fost de la caldura acumulata in interior pe acolo de a dat indicatorul peste cap, la tine nu stiu ce a putut sa fie.  

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Degeaba au 5m de strada fara parcarea in care era masina si tot mi-au atins-o.

Ar trebui sa ma bucur ca nu e rupta oglinda? Stiu si cine mi-a atins-o, dar nu cred ca rezolv ceva la politie pentru ca nu e grav...

Azi dau jantele jos de pe masina si pun jantele de iarna.

Santa Monica intra la vanzare.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

post-104263-13811394840036_thumb.jpg

post-104263-13811395071284_thumb.jpg

Link către comentariu

Le vand ca vreau sa iau jante cu buza. Ca model nu o sa fie cine stie ce, incerc sa caut RH zw1 pentru ca imi plac foarte mult. Sper sa le gasesc cu tot cu flanse RH.

 

La pret inca nu m-am gandit. Nu vreau sa fie prea mare dar nici prea mic. Vad ca ele se vand cu tot cu cauciucuri cu 350E,300E...eu nu o sa vreau atat.

 

Jantele de tabla nu le-am pus inca, am fost sa vad cauciucurile si la doua dintre ele se vad cateva sarmulite iesite chiar daca mai au vreo 3mm profil.

Deci o sa caut altele zilele astea, poate gasesc cu tot cu jante de tabla pe 16.

 

Pana una alta, daca se gaseste rapid cumparatorul, le pun preventiv pe alea pana gasesc alte cauciucuri.

Link către comentariu

deci a picat afacerea cu omul ala de care imi ziceai,pacat....ca chiar sunt acum la vanzare 2-3 seturi de rh zw1 in stare chiar bune si dieferite configuratii

legat de pret,cinea ii fan Oem,si aprecieaza sau cauta anume doar jantele Santa ar da atat...insa chiar nu merita pretul ala si cu siguranta la pretul ala cerut de vanzator(300 si...)o sa stea cu ele cand vezi genul rh de care iti place si tie se vand la 400 eu...si scuza-ma dar diferenta intre cele 2 jante nu ii de 100 eu,fiind modulare,muuuult mai usoare si etc...

 

bafta

Link către comentariu

Ce-o fi zis...nu mi-a rezolvat oglinda in Dorohoi? Lasa ca mi-o rezolva in Suceava.

Am gasit-o azi dimineata langa masina.

Acuma trebuie sa caut alta oglinda...asa imi vine sa urlu

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

post-104263-13813156544454_thumb.jpg

post-104263-13813156631642_thumb.jpg

Link către comentariu

gasesti usor in dezmembrari. de schimbat, la fel de usor. doar sa vopsesti capacul la un pret decent.

 

o parchezi in locuri riscante sau doar ai ghinion? incearca sa pliezi oglinda/oglinzile pe viitor. eu o pliez doar pe cea care consider ca e expusa riscului in fc de unde las masina

Link către comentariu

Cat ghinion sa ai...sau cat de insistent sa fie dusmanu :(

Doar sticla sau si capacul iti trebuie?

Link către comentariu

Sticla + capacul.

 

Nu parchez niciodata masina in locuri riscante pentru timp indelungat. Am doar ghinion...

 

De gasit gasesc in dezmembrari, dar oare pot lua doar cu capac si sticla sau trebuie sa iau cu tot cu brat? Oricum ar fi, e o cheltuiala in plus care nu era prevazuta.

 

Eu imi caut si cauciucuri de iarna, imi caut si jante de vara, acuma trebuie sa caut si oglinda...maine cine stie ce trebuie sa mai caut.

Modificat de redline1619
Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!