Jump to content

Bora Bora Reloaded


redline1619

Postare recomandată

Nu uita inainte de montaj sa sigilezi bine marginea sticlei la faruri pentru a evita aburirea lor, mai ales ca vine frigul.

Si mare atentie la montaj sa nu obturezi cele 2 furtunase de scurgere.

De asemenea, capacele de cauciuc din spate sa le pui bine.

Si ca o nota, poti pune motorasele electrice de reglare de la farurile originale, insa mare grija cum le fixezi ca sa nu tremure lupele.

Modificat de uhu10uhu
Link către comentariu

Am urmarit cu mare interes acest topic, sa o stapanesti sanatos si sa faci multi km fara probleme, te apreciez pentru toate munca depusa si pentru alegerea farurilor, detin acest model de faruri pe a mea masina ( tot o Bora ) de 2 ani de zile si nu am avut probleme, am montat xenon peste tot ( lunga+scurta+proiectoare ) ai sa vezi dupa ce le montezi ca vei fi foarte multumit. Bine a zis colegul nostru, ai mare grija la capacul din spatele lor si la acel furtunas de aerisire, pentru ca daca nu le sigilezi cum trebuie ti se vor aburi...

Asteptam poze dupa montarea farurilor. Numai bine !!!

Modificat de meme88
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Ii multumesc lui Dan ca a facut efortul sa ne intalnim. In felul asta si-a vazut si Polonic-ul mama :)

post-16307-13538609693957_thumb.jpg

post-16307-13538609818537_thumb.jpg

post-16307-1353860996582_thumb.jpg

post-16307-13538610119019_thumb.jpg

Link către comentariu

Polonic-ul asta e chiar frumos,ma bucur ca ti-am vazut masina,se vede ca ai grija de ea,m-a lasat fara cuvinte :)

nici nu aveam curajul sa ma sui in ea...

cica sa ii dau o cheie,tu glumesti ? :lol:

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina!Multi km fara incidente!

Exact asa a fost rupt si la mine scaunul ca la tine, de lipit l-am lipit eu, is curios cat tine... :D

Bafta la modificari!

Modificat de Trutan Darius
Link către comentariu

nu,astea pe care le am acum pe masina,vreau la vara sa le repar.

mie nu prea imi plac astea de la depo,le-am luat ca o solutie de rezerva pana rezolv problema cu farurile actuale,asta daca se poate rezolva.

Link către comentariu

Pai nu le mai ai si pe cele fara lupa?ai 2 seturi de rezerva? :)

eu am terminat cu modificarile...maine le montez...sper sa si functioneze...si sa vad cu ele...ca ulterior am citit ca ar avea probleme cu faza lunga :(

post-14266-0-26217100-1353963147_thumb.j

Link către comentariu

am astea pe care le ai tu si alea pe care le am pe masina.

am inteles ca faza lunga nu e ca cea din fabrica,dar cica bate mult mai bine...

dar ce modificari ai facut la faruri?

Link către comentariu

Pai am vrut semnalizare dubla...dar nu mi-a iesit...de fapt imi iesea...dar am considerat ca nu este prea ok pentru instalatie....sa pui becuri pe un cablu care a fost prevazut doar pentru unu...

Am renuntat Angel eyes...i-am scos beculetele...arata ca instalatia de pom de Craciun :))

post-14266-0-19248900-1353963698_thumb.j

Am scos si proiectoarele...cu nu aveam functia de proiectoare pe masina...

In locul proiectoarelor ...am montat semnalizarea...si in locul semnalizarii...pozitia...

Eu propun ceva...cum sa modifici farurile Depo...idee ce mi-a dat-o Razvan...dar eu nu aveam lupele BI-Xenon

Le desfaci...inlocuiesti lupa lor...cu cea Bi-Xenon...semnalizarea o faci dubla...si in locul fazei lungi..montezi un bec galben...pe post de pozitie...

Ar iesi ceva special...dupa parerea mea:)

Link către comentariu

am vazut ce ai facut,arata destul de bine :icon_thumleft:

doar ca nu prea as vrea sa mai desfac farurile astea...oricum,am timp sa ma gandesc daca le fac sau nu vreo modificare.

Link către comentariu

salut, mi-ar placea sa ma ajuti si pe mine cu cateva sfaturi daca ai habar despre ele.

as vrea sa imi pun si eu un tips ca al tau la bora mea, ai idee daca e doar tips, daca e toata toba, cum au fost sudate, cum s-a taiat fusta de la spoiler?

Multumesc, iti urez o zi cat mai frumoasa !

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

daca imi scoate si mie cineva masina de aici,ii dau ce vrea el :lol:

005vroc.jpg

ps: cea din mijloc.

Link către comentariu
JOHN EVO TUNING

Muale ce zici acolo, in zona noastra unde suntem noi acum e IADUL ALB :mop: :frigbaitata:

Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!