Jump to content

Bora Bora Reloaded


redline1619

Postare recomandată

pentru ca eu vad mult text si realizari cam putine....si mai ales ca tu singur ai zis ca nu ai bani,dar vorbesti de frane mai mari(la care nu le vad rostul..)si asa mai departe

nu o lua in nume de rau,dar eu zic sa fim realisti si totusi sa pastram o oarecare "corectitudine" fata de posturi.....adica daca nu este necesar atunci asa sa si fie

ce ar fi daca din 10 in 10 min ne-am intrba toti cate ceva asa de dragul intrebariilor

rezolva de ce te-ai apucat si ia-o tot usor usor una dupa alta

Link către comentariu

Iti trebuie fuzete cu totul pentru a trece la 312mm. Ai 280mm acum. Gasesti pe fostul topic poze

Link către comentariu

Trebuia sa iei de la Razvan si kit-ul de 312 pe care vroia sa-l puna pe masina...

Golf IV GTI, Octavia vRS sunt principalii candidati de schimba de frane.

Ai nevoie de fuzete, etrieri, port-etrieri, placute, discuri, aparatori de praf, furtunase. Asta pentru fata!

Pe spate nu ai nevoie de upgrade, o sa franeze mai mult decat decent! Stiu pentru ca am facut asta pe masina anterioara...

Vezi ca nu-ti vor mai intra jante pe 15" peste frane daca faci asta! Eu ramasesem cu rezerva pe 15", bine ca nu am avut nevoie de ea...

Link către comentariu

nu am de ce sa ma supar.

daca tu esti "scurt si la obiect", eu prefer sa cer detalii inainte,chiar daca zici ca unele din postarile mele sunt inutile,probabil si asa sunt,insa pentru mine nu pentru ca nu am un bagaj de cunostinte asa mare ca tine.

si da,nu am toti banii pentru toate modificarile pe care vreau sa le fac,dar cu timpul fac rost asa cum am facut si pentru un interior pe care mi-l doream.

Link către comentariu

Oameni diferiti, moduri diferite de a gandi, pregati modificarile.

Unii prefera sa citeasca singuri, sa se documenteze din 'nspe surse despre acelasi lucru(ma numar printre acestia) in timp ce altii prefera sa intrebe diverse lucruri pe toata lumea, in acelasi timp, si sa le faca pe rand.

Nu vad nicio problema nici in prima varianta nici in cealalta!

Referitor la frane. Daca le vrei mai puternice schimba doar discuri + placute si vei ramane surprins. Daca le vrei mai mari, opreste-te la cele de 312mm, sunt mai mult decat ok pe motorul asta!

Link către comentariu

Pune franele cat poti de repede !!! Un upgrade cat se poate de bine gandit si folositor !!

Aici ai 2 optiuni : ori pui o placuta agresiva ( gen Ferodo DS2500 ) , dar care o sa manance discul foarte repede sau pui kitul de 312 direct care este mai mult decat decent !!!

Pentru spate , este mai mult de design , sa arate mai bine :) ....

Link către comentariu

Am montat Recaro,dupa multe ore de munca si cu ajutorul lui alex am reusit sa dau jos tapiseriile de la scaune,sa le spal in masina de spalat si sa pun incalzirea in scaune de pe fostul interior.

Buretele de la scaunul soferului era putin uzat.L-am schimbat cu scaunul pasagerului,bineinteles am reparat buretele.

Nu ma asteptam sa iasa totul bine,mereu cand desfaci ceva,strici altceva,dar sunt foarte multumit de rezultat :D

Am scaune curate,fara pete,fara rupturi si Recaro care este foarte confortabil.Diferenta dintre cel vechi si asta e de la cer la pamant :)

Si sunt foarte sigur ca nu voi mai repeta operatiunea prea curand.Multi nervi si vreo 16 ore de munca.

Voi pune cateva poze,ce e drept nu am avut timp sa fac prea multe.

003zhs.jpg

004imu.jpg

006rn.jpg

007fur.jpg

008ypw.jpg

009fmg.jpg

010kh.jpg

011uvm.jpg

012pu.jpg

013par.jpg

scuzati mizeria din masina :icon_redface: Dupa ce am montat interiorul s-a mai murdarit putin de praf si altele.L-am curatat dupa ce am facut pozele.

Link către comentariu

arata f bine cu Recaro; la pasager inca se vede unde avea buretele rupt...trebuia sa lipesti buretele si sa lipesti si peste ruptura o banda de burete mai subtire.

de munca, intr-adevar este ceva!

ce ai facut cu vechile scaune?

Link către comentariu

dupa demontare si spalare tapiteria se mai aseaza la fel de bine cum a fost din fabrica?

ma gandesc sa montez si eu incalzire dar mi-e teama ca nu o sa mai cada bine tapiteria si o sa arate ca si cum as avea huse

Link către comentariu

Felicitari pentru interiorul Recaro. Arata foarte bine si schimba aspectul general.

Insa vreau sa te intreb daca e ok modificarea care ai facut-o referitor la buretele sezutului, pentru ca din cate stiam eu aripioarele sunt asimetrice stanga/dreapta. Nu pot sa imi dau seama exact din poze.

Sa-l uzezi sanatos, mai ales ca ai montat si incalzirea la fix, in prag de iarna ;)

Link către comentariu

Nu se mai aseaza dupa spalare/demontare,dar din cate am inteles,in timp se va aseza cum era.Oricum,nu va arata ca niste huse,stai linistit.Acum e putin "sifonat" dupa spalare,in timp se va face cum era.

Buretele l-am dus la cineva si l-a facut.Nu i-am zis sa il faca cum era initial,ci sa stopeze cumva sa nu se mai rupa.I-a pus o bucata de burete alb si l-a cusut/lipit.Deci a ramas la fel,nu s-a modificat structura scaunului.

Da,se vede si se simte unde a fost uzat,dar important e ca nu se va mai uza acolo.

Muale,vechile scaune au ramas demontate,astept sa vina vara si sa le fac cumva "custom" si sa incerc sa le vand.

Gaby,voi verifica maine sa vad cum e.

Modificat de redline1619
Link către comentariu

Nu le spalam nici eu,dar trebuia sa bag incalzirea din fostul interior si daca tot am desfacut scaunele,nu le strica o spalare.

Link către comentariu

Asteptam cu nerabdare sa vad rezultatul. BV!!!

Tapiteria arata execelent si daca ai impresia ca nu sta chiar perfect stai linistit ca se va aseza. Sa te bucuri de ele si de masina in continuare.

Pe 24 Noinembrie sunt in Iasi. Facem cumva sa bem un suc?!

Link către comentariu
JOHN EVO TUNING

Bravo man, e super interiorul. :icon_thumleft: Km cat incape.

Link către comentariu

Multumesc mult !

Inca odata Alex,iti multumesc pentru ajutorul oferit :)

Modificat de redline1619
Link către comentariu

Am pus azi folie negru lucios pe plafon si negru mat pe stalpi. :icon_cheesygrin:

Voi pune poze mai tarziu sau maine. :mop:

sunt multumit de lucrare,mai ales ca negru lucios e foarte pretentios,se zgarie la montaj si altele. :icon_redface:

Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!