Jump to content

Bora Bora Reloaded


redline1619

Postare recomandată

Am reusit sa fac un upload la un video, pe Youtube claritatea e foarte proasta iar pe alte site-uri, nu cunosc. Nu-s eu cu upload-ul videourilor :(

Va las un link, sper sa va mearga. ps; calitatea e mult mai buna decat cea prezenta in video.

Mai am un video filmat ziua, insa nu mai stiu pe unde sa-l pun si pe ala, pe vimeo nu ma mai lasa.

 

 

Link către comentariu

cum sa fie slaba calitatea pe youtube?

unii aveau si 4k.

camera ta este populara, sunt destule clipuri puse pe net, nu-ti bate capul

Link către comentariu

Cand am uploadat video-ul, mi l-a dat la calitate de 360p ? . Muale are dreptate, puteti cauta pe youtube numele camerei de filmat si gasiti multe video-uri, filmeaza exact ca acolo.

Link către comentariu
  • 3 months later...

Super misto masina ! Unde se gasesc Led-urile pentru interior ? Ca si eu vreau sa ii pun pe led ... 

Link către comentariu

Multumesc :) eu cred ca asa am luat-o cu led-urile gata puse. Cel mai probabil in mediul online, olx...sincer nu stiu :( 

IMG_2087.JPG

IMG_3813.JPG

IMG_3854.JPG

Link către comentariu

Da, am incercat sa scap de eroare si nu reusesc doar sa o sterg. Trebuie sa desfac la primavara sa verific mai exact. Ma dispera eroarea...

Link către comentariu
  • 2 months later...

Va salut!

Bora a primit un set de anvelope noi si ... cam atat :D

Am verificat pe site-ul celor de la RAR istoricul masinii, mai mult de curiozitate :P

 

IMG_4298.JPG

IMG_4301.JPG

IMG_4302.JPG

IMG_4305.JPG

Untitled.jpg

Link către comentariu

pai avand in vedere ca esti al doilea proprietar la unei masini luate din romania, km sunt reali.

Link către comentariu

Buna alegere uniroyalurile - A-ul ala pe ploaie este A++ si C-ul la consum nu l-am inteles, nu mi-au afectat negativ consumul. Si nici pe uscat nu se descurca delor rau, din contra.

Link către comentariu

Sincer, le-am luat pentru ca arata bine :)) 

Pot spune sigur ca pe asfalt, hankook-urile ce le aveam inainte, aveau aderenta mult mai ok fata de uniroyal. Oricum se simt foarte bine, nu fac zgomot, am sa le testez la o franare din curiozitate, dar nu inainte sa repar senzorul de la ABS(cred). Am mai avut probleme inainte, am si uitat cum rezolvasem problema.

Cam am pomulet de Craciun in bord, ABS,ASR si Airbag aprinsi in bord :( nu-mi place.

Si nu, @cxr2testnu de asta sta volanul asa :)) :)) glumesc.

Pe langa pomuletul de sarbatori, mai am de schimbat flansele de pe fata, burduful de la planetara, nici acum nu l-am rezolvat din lipsa de timp :( si cel mai naspa, discuri ovalizate.

Am putin timp liber perioada asta si am sa le rezolv pe toate mentionate mai sus, nu stiu cu senzorul ABS cum am sa rezolv.

Drumuri bune!

&edit: nu reusesc sa fac rost de o fata de portiera din piele pentru sofer, sa scap de panza aia!

Modificat de redline1619
Link către comentariu

Daca schimbi discurile fata pt a scapa de ovalizare, schimba inainte butucii si rulmentii fata. Altfel, patesti ca mine si mai strici un set de discuri. 

Fata aia de usa se poate reconditiona, sa o faci tu... dar... iti trebuie timp :) Si ale mele sunt jalnice si nu stiu cand ma apuc si de ele. 

Link către comentariu

cauta un set pe 312 ptr fata daca tot schimbi pe acolo ,nu mai pune iar 280 ca vezi ce patesti ?

Link către comentariu
  • 1 year later...

Va salut!

Nu am mai scris de un an aici, multe nu prea s-au intamplat.

Din 2017 pana in prezent - aproximativ 15k km am facut cu masina. Km actuali = 260046km. Stau si ma intreb uneori daca nu e mai bine sa se bucure altcineva de ea, avand in vedere ca mai mult prinde praful decat sa o folosesc :)) 

Nu mai are pomulet in bord, aparent martorul de la airbag era din cauza mufei de airbag deconectate de la scaunul soferului, nu stiu cum s-a intamplat. 

Am mai schimbat senzorul de ABS oem de la roata stanga fata si roata stanga spate(dadeau eroare pe vag-com).

La ITP mi-au zis ca un etrier pe spate nu e prea ok, urmeaza sa-l schimb de indata ce se terminat cu pandemia.

Bineinteles, schimbul de ulei il fac anual, fie ca ating cei 10k km sau nu. 

Am schimbat farurile cu unele oem look de la Depo, because ITP thing. Fara xenon, fara nimic, e mai bine asa :) - nu stiu daca neaparat imi plac, dar m-am obisnuit deja cu ele. 

Discurile tot ovalizate sunt, vedem si cu astea.

Flansele nu erau de schimbat, imi atinge planetara din cauza suspensiei si imi dadea impresia ca era ceva de la amortizor/flansa.

Burdufele de la planetara, done :) 

 

La cum scriu pe aici, probabil ne auzim prin 2022 daca mai am masina? Oricum, pana una alta, aveti grija cu virusul si multa sanatate! 

 

1.jpg

2.JPG

3.JPG

Link către comentariu
11 hours ago, redline1619 said:

Stau si ma intreb uneori daca nu e mai bine sa se bucure altcineva de ea, avand in vedere ca mai mult prinde praful decat sa o folosesc :)) 

Vorbele astea...imi par super cunoscute  :))

Hai ca ii sta bine si cu noile faruri...sunt sigur ca nu bat la fel de bine...dar macar ai scapat de stres :)

Sa ne auzim cu bine...anu' asta oricum nu se pune  :))

Link către comentariu
  • 1 year later...

Salutare!

 

Bora Bora s-a vandut astazi, dupa aproape 10 ani de cand este la mine.

 

Cred ca undeva in Bucuresti s-a dus masina. Noul proprietar este pasionat, sigur va avea grija de ea iar daca am inteles bine, targetul lui este undeva la 300cp :D 

 

Se poate inchide topicul, numai bine! 

Link către comentariu

Inchis la cerere.

Daca noul proprietar vrea sa continue povestea poate sa-mi dea un mesaj mie, sau altui moderator, si se va redeschide.

Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!