Jump to content

Bora Bora Reloaded


redline1619

Postare recomandată

  • 3 weeks later...

Am montat toate piesele enumarate mai sus si masina se comporta excelent! Pot zice ca am masina noua :D
Directia este precisa, nu mai trage stanga-dreapta, nu se mai aud zgomote dubioase, masina pare mai 'compacta', mai precisa, sunt foarte multumit de rezultat.

Am anulat comanda pentru arcurile Eibach Sportline si cu ajutorul lui Quattro am achizitionat o suspensie fixa de la koni yellow(amortizoare reglabile pe duritate) cu arcuri h&r sport springs, de care sunt foarte multumit. Nu ma pot impaca inca cu dropul suspensiei :))

Pe langa piesele de mai sus, am mai cumparat si o nuca de r32 originala, pe care am reconditionat-o putin si am montat-o pe masina. Multumesc Laur pentru ajutor la montaj :D

Era sa uit, sticlele de la faruri au si folie de protectie.

20160322_180627.jpg

 

 

 

 

 

 

12962643_1288720647810813_472918486_o.jpg

20160415_190423.jpg

20160326_213411.jpg

20160326_213329.jpg

20160415_153209.jpg

20160326_213355.jpg

20160329_144111.jpg

Modificat de redline1619
Link către comentariu

Belea suspensia si sper sa te tina mai mult pe tine, nu ca la mine...hai cu pozele sa vedem cum sta :))

Link către comentariu

:))De tinut mult nu o sa ma tina, deja ma gandesc cum sa o las mai jos si sa am acelasi confort :))

Am o singura poza, o sa incerc sa fac mai multe poze, din mai multe unghiuri.

 

Am mai multe poze cu piese de la masina, cu ce am schimbat etc, dar nu pot sa le incarc. Ba sunt prea mari, ba am voie doar 1,99mb...

20160416_145342.jpg

Link către comentariu
8 hours ago, redline1619 said:

Multumesc Laur pentru ajutor la montaj :D

Cu placere...intotdeauna te voi ajuta cat exista watsapp-u :))

Imi place cum au iesit farurile :icon_thumright:

Link către comentariu

Laur noi am vorbit pe fb :D

Celalalt Laur, si mie imi plac mult cum au iesit si vad chiar super bine :D

Link către comentariu

te-ai miscat repede cu suspensia...pusesem si eu ochii pe ea dar pana sa ma hotarasc nu mai era la vanzare :biggrin:

amortizoarele sunt koni.str.t ? cam tot atata e lasata si bora mea doar cu arcuri eibach si amortizoarele stock...

Link către comentariu

Am luat-o imediat ce a aparut pe site, tin legatura cu Quattro la telefon cand apar anumite piese.

Nu, amortizoarele sunt Koni Yellow(cele galbene reglabile pe duritate), iar arcurile H&R sport, care coboara cam 35mm, exact ca cele pro kit sau cup kit. Eu speram sa coboare ceva mai mult, macar cu 1cm. Dar per total, sunt multumit de ea.

Amortizoarele STR de la Koni, sunt cele portocalii.

Probabil daca as pune amortizoare stock si arcurile astea, tot la fel o sa arate, deci nu stiu cat de mult conteaza amortizoarele pentru niste arcuri care coboara 30-35mm.

Modificat de redline1619
Link către comentariu

Arata bine pana acum,oglinzile de unde le-ai luat?

Link către comentariu

Multumesc! Oglinzile de pe ebay.

Mai am cate ceva de facut pe la motor, mici maruntisuri si apoi ramane sa ma ocup de exterior(sa-i fac rugina si poate o vopsire totala sa nu se mai vada diferenta).

Link către comentariu

Mașină a fost vopsita acum câțiva ani dacă nu ma înșel. Vrei sa vopsești iar?! 

Link către comentariu

A fost vopsita foarte prost. Bandourile s-au montat gresit si din cauza asta s-au rupt de la deschiderea/inchiderea portierelor, pe langa asta, la colturi sunt dezlipite si vopseaua exfoliata. Plus multe alte defecte, care le trec zilnic cu vederea.

Deci o vopsire profesionala este oricand binevenita, sa nu mai zic ca i-am vopsit si eu aripile+bara si a iesit total alta culoare.

As fi vopsit-o pana acum, daca as fi gasit pe cineva care sa faca treaba buna de banii pe care ii cere.

 

Link către comentariu
  • 6 months later...

Vopsea noua, praguri noi, aripi noi :)

 

IMG-20161021-WA0030.jpg

IMG-20161021-WA0031.jpg

IMG-20161021-WA0032.jpg

IMG-20161021-WA0033.jpg

IMG-20161021-WA0034.jpg

IMG-20161021-WA0035.jpg

IMG-20161021-WA0037.jpg

As mai pune poze, dar nu prea ma mai lasa forumul...

Vopseaua e luata din germania de la mercedes, am uitat codul de vopsea, un prag este nou, aripa spate a fost schimbata, nu prea stiu ce sa mai zic.

Sunt plecat din tara de ceva timp si nu prea mai am timp sa scriu, astept si eu sa fie masina gata sa vad cum iese :)

IMG-20161021-WA0036.jpg

IMG-20161021-WA0038.jpg

IMG-20161021-WA0040.jpg

IMG-20161021-WA0000.jpg

IMG-20161021-WA0001.jpg

IMG-20161021-WA0002.jpg

IMG-20161021-WA0003.jpg

IMG-20161021-WA0004.jpg

Link către comentariu

Un prag a fost cumparat de nou, cel vechi a fost decupat. Celalalt a fost refacut. Le-am reparat pentru ca unul era mancat foarte tare si tot dadea rugina la aripa spate. Da, se pot cumpara separat de pe internet sau din magazine cu pise auto. Oricum calitatea e inferioara fata de cel oem.

Link către comentariu

buna treaba !

acum poate stie cineva mai bine, ca mi-ai dat o idee cu vopseaua aia.

eu daca vreau sa trag o vopsea ca lumea ( chiar daca nu prea am probleme cu rugina ) , ce produse ar trebuie sa cumpar ? Ma refer la ce marca de vopsea, lac etc...ca sa stiu ca iese treaba ok.

Multumesc !

Link către comentariu

Chiar nu ma pricep florin sa-ti spun, am mers si eu dupa ce mi s-a recomandat.

Intre timp, mi-au mai ajuns cateva piese, altele trebuie sa mai ajunga :)

 

IMG-20161104-WA0001.jpg

IMG-20161104-WA0002.jpg

Link către comentariu

galeria aia de admisie de arl/asz stii ca nu se potriveste cu egr-u care il ai acuma nu?teava aia din filtru de aer spre turbo ajuta la ceva?ma batea un gand sa o schimb si eu ...

Link către comentariu

Stiu, urmeaza sa cumpar un egr off de asz/arl.

Sincer nu stiu la cat ajuta, eu am luat.o cu tot cu debitmetru de arl, care nici asta nu stiu cat ajuta la resoftare, asa mi s.a recomandat si oricum pretul a fost prea bun ca sa nu o pot lua.

Pana nu strang toate piesele, inca nu ma apuc de treaba, dupa cand incep sa le montez, vad ce se poate folosi si ce nu.

Daca e cineva care se pricepe mai bine, sa ne lamureasca si pe noi :)

Link către comentariu

Numai bunatati :) vezi ca turbina de ARL din cate stiu tine maxim 200 cp, nu da mai mult in ea...daca te gandesti la asta.

Galeria de ARL este cea mai mare  si automat ajuta motoru sa "inspire" mai bn, teava de admisie si aia este cea mai mare si ajuta la un depit de aer mai mare si este din aluminiu care are un plus fata de plasticu existent pe celelalte.

Vezi ca mai ai nevoie de carcasa filtrului de aer sa fie kitu complet.

Ai grija cine iti face softu !

Bine mai arata masina ! :icon_thumright:

Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!