Jump to content

Navigatie rns 300


andrei_70
 Share

Postare recomandată

am acest tip de aparat pe masina cu mp3 si nu as mai vrea sa il schimb. vreau sa intreb cam cum merge navigatia pe el si daca merita sa caut un cd cu navigatie romania ( am gasit la 50 roni pe net) am la aparat unul original cu germania insa mi se pare greu sa introduc numele strazii sau orasul pe acest tip de navigatie . voi ce parere aveti? sa dau bani pentru alt aparat mai modern nu as vrea din cauza ca am deja un gps portabil

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut. am si eu modelul aceste dar din pacate eu nu am nici un fel de cd la el. am cautat, m-am interesat si modelul de rns300 este facut pentru europa de est (exclus romania) si oficial se stie acest lucru. daca ai gasit la baieti e de bine dar eu nu prea cred (atat timp cat oficial nu exista aceasta harta). ma intereseaza si pe mine un cd cu orice fel de harta (nu pentru romania neaparat) pentru a putea activa busola si de a citi punctele gps. daca te gandesti sa il schimbi sau sa il vinzi, eu sunt interesat de acest cd, te rog sa ma ai in vedere.

Drive safe!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

deci am cd-ul original si merge cu el navigatia insa e doar pentru germania cica..oricum am un gps normal cu care ma impac mult mai bine decit cu navigatia asta de pe masina care ar merge doar in germania...am intrebat si eu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salut.

Am un prieten ce si-a cumparat de curand un B6 si are navigatie cu DVD,...deasupra ecranului, ca nu stiu ce fel de tip e. Ce pot spune e ca unitatea originala, nu e un AM. Ar vrea un DVD cu Navigatie. Ar vrea sa incerce DVD-ul meu de la Audi,...dar nu cred ca e compatibil, pt ca asta inainte isi face un up-date pe MMI,..e dedicat, zic eu.

Ce poate face ?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru RNS300 nu exista cd cu Romania. Eu am toata europa de vest si o parte din europa de est, exact pana la granita cu Romania.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

rns 300 are iesire separata pentru subwafer? e de tip jack iesirea din cite vad la cablu ce vine la boxa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Corect ce a spus valentyn 1982. Nu exista harta romaniei pentru RNS 300. Caut de 2 ani si am aflat ca firma Atlas care facea cartografierea nu a apucat sa scoata deoarece a aprut RNS 310 si RNS 510

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...
Sacalu-Brasov

Salutare!
Ştie careva cu ce boxe vine echipată maşina care are RNS 300 ? La passat-ul meu din 2006 am această navigaţie şi zilele astea am observat că boxa din uşa şoferului bârâie la bass (se aude mai clar cum bârâie când e volumul mai mic). Cum pot afla ce boxa am fără să demontez faţa uşii ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salve,

am un Volkswagen Passat Variant 2.0 TDI DPF DSG 140CP Sportline motor 3C din 2007. Poate sa-mi spuna cineva cum pot afla ce fel de Radio CD cu navigatie am sau cum pot afla? Mentionez ca nu am nici o carte sau manual la masina si eticheta din portbagaj cu codurile de optionale este deteriorata.

Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acesta nu este rns300.

ai postat in aria RNS300.

 

nu stiu sigur si nu vreau sa te duc in eroare dar cred ca este rns500.


Drive safe!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este cunoscut si sub denumirea MFD2.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

stie cineva unde gasesc o varianta mai noua de harti pentru rns 300.

masina are dvd-ul de navi din 2009 V7

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Buna seara,

Am in masina navigatie RNS 310 si pana acum nu prea am avut pe unde sa o folosesc si nu am dat importanta dar acum imi trebuie si nu merge. Cand apas NAV imi scrie: "insert MEDIUM data", am incercat cu un DVD normal, original de la VW, dar tot asta imi scrie. Stie cineva de ce si ce trebuie sa fac? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Hello guys,

 

Am tot citit prin topicurile/posturile dedicate navi, dar nu am gasit.. Rog ca postul sa fie mutat in cazul in care nu trebuia sa-l pun aici.  As dori sa stiu cum se numeste autoradio-ul din imagine/attach. Multumesc :D

post-118751-0-84029200-1390764716_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E o replica RNS 510.

Modificat de pcp
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hello guys,

 

Am tot citit prin topicurile/posturile dedicate navi, dar nu am gasit.. Rog ca postul sa fie mutat in cazul in care nu trebuia sa-l pun aici.  As dori sa stiu cum se numeste autoradio-ul din imagine/attach. Multumesc :D

 

da un PM colegilor care vand HU dedicate - mai mult ca sigur ei o sa te ajute la identificarea modelului.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc frumos pt reply-uri. Nu-mi mai mergea, dar am rezolvat-o :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

avand in vedere ca topic-urile cu probleme b6 au fost inchise, topic nou nu pot deschide iar alt topic mai relevant nu am gasit, postez aici

din cate am inteles, busola este integrata in rns (310 in cazul de fata). cam ce anume ar putea sa o defecteze? (daca ati mai pomenit asa ceva): pe cand ma deplasam pe aviatorilor inspre pipera ma anunta ca ma deplasez inspre sud, iar la retur, inspre victoriei, binenteles ca mergeam spre nord :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cred ca e de defectat, maxim o recalibrare.

 

eu patest sa se dezactiveze, adica in loc sa arate punctele cardinale scrie doar RNS 300 dar dupa o reinitializare a discului original revine in simtiri. poti incerca si tu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in ce sens o reinitializare? poti detalia te rog? am discul cu navigatia de germanica, dar pana acum a strans praful in biblioteca.

merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai, eu cel putin asa patesc, ca nici eu nu umblu cu cd-ul de navi in unitate ca folosesc cd cu muzica, si nu e in stare sa tina minte busola tot timpul sau acel buton de info care iti afiseaza punctele cardinale. si periodic la 2-3 luni bag discu sa se "reinitializeze" ii zic eu pt ca mereu cand bag discu imi zice sa astept sa copieze fisierele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci de sugestie, se pare ca si-a revenit. nu pe loc, am mers un timp cu cd-ul de navi in unitate, dar acum pipera e la nord :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!