Jump to content

VW Bora, noua masina


Sookie

Postare recomandată

Dupa ce desfaci panourile usilor pe tabla de aluminiu exista motorasul de la geamuri, in acel motoras intra o mufa mare cu multe fire, plusul e un fir rosu cu alb mai gros iar minusul e un fir cu maro mai subtire (parca al 4-lea fir de sus pe prima coloana). Daca ai gasit combinatia corecta in momentul in care se inchide usa (poti sa faci verificarea cu o surubelnita actionad yala) se stinge si becul.

Link către comentariu
  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sookie

    60

  • Muale

    16

  • dox99

    3

  • florinpbv

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

ok ms frumos...am inteles..daca postai modificarile mai devreme, le faceam si eu. Sambata am montat twetere in usile spate si tot era desfacut p.acolo. E bine ca nu tb sa trag fire nu stiu din alta parte.

Link către comentariu

Hm, eu duminica am facut modificarile (partea cu ledurile) iar aseara am rezolvat tempomatul, am zis sa le pun pe amandoua deodata. Treaba nu e greu de rezolvat, dureaza cam o ora pe usa.

Link către comentariu

eu vreau sa pun lampi in spate la fel cum sunt in usile din fata...sa fie toate la fel...fiecare cu pasaricile lui :icon_cheesygrin:

Link către comentariu

Corect, insa catadioptriile nu fac foaret multa lumina, cel putin nu lumineaza foarte bine in jos.

Link către comentariu

@theoane nu ai loc sa pui lampa in usa spate...am incercat si eu. spatiul dintre fata de usa si capacul de tabla este mai mic decat corpul de plastic al lampei.

@Sookie multumesc foarte-very mult de info cu firele alea :D o sa pun si eu cat de curand lampi acolo...nu am pus decat pe fata pt ca nu stiam exact unde sa ma leg in spate :icon_thumleft:

Link către comentariu

Cu placere, nici eu nu am stiut de unde se leaga, am scris mai sus ca am luat-o prin eliminare, oricum verifica si tu functionalitatea lampii inainte de a lega firele definitiv. Un mic pont...vezi ca pe mufa de care discutam mai sus la aproape toate firele se aprinde lampa, doar la unul se stinge atunci cand inchizi usa.

Link către comentariu

Cred ca in weekend desfac si eu usile spate.

Si mai sper sa pot verifica usor firele,fara sa le desizolez.

From HTC via Tapatalk.

Link către comentariu

Pai...eu am cositorit capatul firului (sa fie rigid) si am introdus acest capat chiar in mufa de care discutam. Daca nimeresti exact grosimea poti sa-l lasi acolo legat.

Link către comentariu

Astazi punem priza in portbagaj

Sorin

Sent from i5500 using tapatalk

post-29303-13408762353841_thumb.jpg

Link către comentariu

Gata, avem si priza, culmea si functionala :D

Sorin

Sent from i5500 using tapatalk

post-29303-13408776693847_thumb.jpg

Link către comentariu

Ce piza e,nu e de pe vw,nu?

E ok sa ai si in spate una... Desi eu am folosit-o de max 5 ori sa incarc mobilul cand nu sunt in masina; in fata riscam sa observe vreun pasionat de dava

From HTC via Tapatalk.

Link către comentariu

Nu e vw, am luat-o din dezmembrari si nu aveau de vw, cum mi s-a pus pata pe priza nu am mai cautat in alta parte :D

Da, e buna mai ales ca se pregateste concediul si o sa am o lada frigorifica in spate.

Link către comentariu

ai grija cu consumul,am citit ca se incinge destul de rau priza la folosire de cateva ore

Link către comentariu

Pai...nu o sa meraga decat cat merge si masina (motorul), iar din cauza caldurii nu cred ca e stres.

Link către comentariu

Ma refeream la consum de curent. Nu ca descarca bateria.

Era un topic despre lazi si cativa utilizatori spuneau ca nu puteau tine mana pe priza dupa ce era lada electrica conectata pt cateva ore.

From HTC via Tapatalk.

Link către comentariu

Aha....am inteles. O sa ma documentez si eu mai intens.

Sorin

Sent from i5500 using tapatalk

Link către comentariu

Pregatita pentru drum.

Sorin

Sent from i5500 using tapatalk

post-29303-13412777205191_thumb.jpg

Link către comentariu

Oare se poate si mai putin?

Sorin

Sent from i5500 using tapatalk

post-29303-13412939008896_thumb.jpg

Link către comentariu

Ce ii mai faci?

Ce ai sub volan,langa statia CB?

From HTC via Tapatalk.

Link către comentariu

Da da, Bebeee a zis bine.

Da ce sa fac, ca olteanu, cand nu are de lucru isi da jos hainele si le pazeste....hm, pun luminile la picioare, sa stii ca nu e chiar asa de greu cu mocheta

Sorin

Sent from i5500 using tapatalk

Link către comentariu

aaa super tare!

sa faci poze sa vad si eu pe unde ai rutat firele.

Link către comentariu

de ce nu pui statia sub cotiera?

e mult mai sigur pentru picioare/genunchi

Link către comentariu
  • taz21 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!