Jump to content

VW Bora, noua masina


Sookie

Postare recomandată

A venit vremea sa-mi prezint si eu noua masina, bine noua pentru mine :D

A trecut ceva timp de cand am masina dar pana nu am pus la punct anumite "detalii" am ales sa nu o prezint.

Deci Vw Bora 1,9 TDI (ALH), culoare argintie, an fabricatie septembrie 2004. Ca si dotari....climatronic, geamuri electrice fata spate, jante aliaj 15", bord computer simplu, cotiera fata, suport pahare fata, pachet interior carbon. Ca si inbunatatiri ulterioare....plafoniera w8, iluminarea gurilor de ventilatie si a clantelor.

Ca si dotari ce vor urma, clar un soft, suport pahare spate, poate o folie pe geamurile din spate si luneta si cu siguranta voi ma gasi eu ceva chestii ce se pot face (astept propuneri)

Masina are 130.000 km acum, cand am luat-o avea in jur de 127.000 km, revizii facute exclusiv la reprezentanta vw din Cluj si a fost achizitionata de la o cunostinta de familie.

In mod normal nu aveam in plan schimbarea masinii dar...asa a fost sa fie :D

Ca si plusuri fata de cealalta masina detinuta...sunt destul de multe, in primul rand motorul, in al doilea rand e spatiul interior si volumul portbagajului care nici nu se compara cu Ibiza dar si calitatea materialelor din interior.

Link către comentariu
  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sookie

    60

  • Muale

    16

  • dox99

    3

  • florinpbv

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

pune si poze sa vedem si noi pe ce ai stricat banii :icon_cheesygrin:

Link către comentariu

Asta faceam intre timp :D

Nu stiu de ce ultimele poze nu le-a incarcat.....

post-29303-0-61650800-1336899316_thumb.j

post-29303-0-74987000-1336899317_thumb.j

post-29303-0-91225900-1336899318_thumb.j

post-29303-0-07482300-1336899320_thumb.j

post-29303-0-15035200-1336899321_thumb.j

post-29303-0-54830500-1336899322_thumb.j

post-29303-0-69092800-1336899323_thumb.j

post-29303-0-14347100-1336899325_thumb.j

post-29303-0-86282700-1336899639_thumb.j

post-29303-0-98831800-1336899645_thumb.j

Link către comentariu

arata bine masina. La modelul 2004 sunt iluminate gurile de ventilatie?

Link către comentariu

@dox99 : "Ca si inbunatatiri ulterioare....plafoniera w8, iluminarea gurilor de ventilatie si a clantelor."

pune te rog poze si cu iluminare clantelor,vreau sa stiu ce ai folosit si cum se vede noaptea.

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Pai ce sa folosesc, un led rosu.... :D

Daca vrei mai multe detalii vezi ca pe aria seat/ibiza in diy am facut un topic despre cum si ce.

@dox....nu, adica totul era acolo doar eu am legat firele.

post-29303-0-46091300-1336902013_thumb.j

Modificat de Sookie
Link către comentariu

ce era? ALH-ul e un motor foarte fiabil si econom,poate nu toti isi doresc performanta..

Link către comentariu

resoftata cu cap exact cum trebuie (adica asa cum e a mea :D ) e alta masina dar tot economicoasa :lol:

cum nu erau legate firele?!?! au fost ceva lucrari de la fostul proprietar ?!?!?

km ala e real?!?!? daca raspunsul e da...n-ai treaba :)

Link către comentariu

Da da, km e real, dovedit cu carte de service, si cu garantia ca stiu masina decand era noua nouta. Fostul proprietar=cunostinta buna.

Nu, nu erau legate firele pur si simplu :P

Link către comentariu

Muale nu am fost atent la tot ce a scris :)

DragosR la modelele dupa 2004 nu au iluminate gurile de ventilatie, am vazut si pe vw golf 4 variant din 2006

Link către comentariu

foarte frumoasa masina! ALH cu 130.000 km... te invidiez :icon_cheesygrin: sa ai parte de ea cat mai multi km !!

Link către comentariu
Ciprian Ciobanu

Foarte frumoasa Bora! Sa o stapanesti sanatos si fara probleme! Aceeasi masina am si eu, acelasi motor si aproximativ aceleasi dotari si nu exista probleme de niciun fel! Bafta multa si milioane de km cu ea!

Modificat de Ciprian Ciobanu
Link către comentariu
Publicat (modificat)

Da, merci, vopseaua nu arata foarte bine asta din cauza faptului ca masina a stat in fata blocului de cand a fost cumparata si din vara anului trecut pana in februarie cand am luat-o eu a cam stat nemiscata :( dar cu un polish se rezolva problemele.

Ce sa zic, imi statea capul la schimbul asta din toamna dar am stat mult pe ganduri, acum nu imi pare rau, poate numai dupa culoarea fostei masini :D

Modificat de Sookie
Link către comentariu
volnick1986

Tot timpul mi-au placut Bora. E super masina! Intretinuta, km putini, consum mic... ce sa mai vrei? :) Parca am apucat sa o vad la Cluj vara trecuta. Sa o stapaniti sanatosi!

Modificat de volnick1986
Link către comentariu

Da, am umblat cu ea prin septembrie anul trecut cateva zile, atunci mi s-a pus pata.

Link către comentariu

Frumoasa masina, sa va bucurati de ea cat mai multi km fara probleme.

Ati facut upgrade la spatiul utilajului, mariti si familia ? :)

Drumuri bune.

Link către comentariu

Sa fiti sanatosi , sa va iubiti cat mai mult si sa va bucurati de lady Bora !

Mare grija unde faci resoftarea ;) Sa nu zici ca nu ti-am spus :icon_bounce:

Link către comentariu

Super frumoasa masina si intretinuta, imi place mult plafoniera pe viitor poate imi iau si eu una :D ai grija de ea in continuare stima.

Link către comentariu

Mda, vezi ce inseamna sa fii fost proprietar de Seat... "Vw" se scrie cu V si W, nu V si w... :lol:

Masina e faina si merge super-bine, pe undeva ma roade pizma cand ma gandesc ce economie de carburant faci :) Vezi, bre, cand ne-am intalnit, io eram dizelar si tu aveai benzina, acuma tu esti tractorist si io-s cu carburant de domnisoare :lol:

Link către comentariu
Publicat (modificat)

le banner - inca nu :D ,da merci

lucas - vorbim deseara, mai copciolesc eu azi pe drumurile pe care le am de facut referitor la ce am vorbit aseara la telefon

iTrance - crede-ma merita plafoniera toti banutii, eu am avut-o si pe fosta masina si am luat-o jos in momentul in care am luat masina asta (e prima "modificare" pe care masina a suferit-o)

bwwlan - imi cer scuze de greseala, chiar nu am stiut, si referitor la carburant, las ca am scos si eu bani pe "carburant de domnisoare"

by the way masina este in service de ieri, primeste o revizie mai amanuntita, totusi mecanicul m-a anuntat ca inafara de ulei, filtre, protectiile acelea de cauciuc de la amortizoarele spate si un "zgomot de rontait cand dadeam la automat" alte probleme nu are.

Modificat de Sookie
Link către comentariu

Aseara am ascos masina din service, totul ok, pretul mai mult decat onorabil, 825 lei. Am ramas surprins (placut) de diferenta de stabilitate cu acele aparatori noi de la amortizoarele spate.

Link către comentariu
Publicat (modificat)

He he he....masina a primit ieri un interior ca la carte, operatia a durat toata ziua.

post-29303-0-83537800-1337478223_thumb.j

post-29303-0-42306200-1337478227_thumb.j

post-29303-0-61247700-1337478230_thumb.j

post-29303-0-57479600-1337478283_thumb.j

Modificat de Sookie
Link către comentariu

Cand am vz pozele am zis ca o dezmembrezi :))

Felicitari,cu scaunele afara poti sa cureti calumea mocheta.

Doar sa stergi eroarea de airbag dupa ce le montezi.

Ai spalat si tapiteria ? Mergea scoasa si bagata la masina de spalat daca tot aveai scaunele jos.

Sent from my HTC using Tapatalk.

Link către comentariu
  • taz21 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!