Jump to content

motorul meu AWT trepideaza


19_pst 1.8T
 Share

Postare recomandată

19_pst 1.8T

Salut. incep prin a-mi cere scuze, probabil s-a mai discutat aceasta problema dar sincer nu am gasit rezolvare la problema mea. sa incep cu inceputul, acum 3 zile am plecat de la un semafor si probabil marea mea greseala a fost ca am avut incredere in masina mea. m-am dat putin cu un alt participant la trafic si cand ma uit in oglinda retrovizoare am observat ceva fum in urma mea, fum pe care nu l-am mai vazut pana in acea zi. Problema: de atunci masina , mai bine zis motorul meu trepideaza, la relanti nu mai sta, oscileaza intre 750 si 900 rpm, consuma ca un tir si nici nu mai trage cel putin ca pana acum. are cineva mai priceput vreo idee sau ma poate indruma catre cineva mai capabil k am fost si la service pe Stefan cel Mare si mi-a facut diagnoza si cand a scos foaia cu erori, el se uita la mine si eu la el. nu avea habar de ce scria acolo . Mentionez ca am un passat 1.8T 20v cod motor AWT. VA ROG AJUTATI-MA. va multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posteaza erorile..la ce ai zis tu..e ori un furtun de la turbo-intercooler spart . fisurat..clapeta de acceleratie...etc !martori ai?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai daca ai foaia cu erori vezi ce scrie acolo si dai un search pe google pt fiecare eroare... din ce ai spus poate fi ceva pe la turbo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

So fi trosnit vreo bobina de inductie ca e boala lor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

19_pst 1.8T

am revenit. va multumesc pentru sfaturi insa am o problema, foaia cu erori nu am mai luat-o de la service dupa ce m-am certat cu aia. probabil o puteam lua dupa ce plateam scanarea. dar daca nu au fasot in stare nici eu nu le-am dat bani. Nu cred ca am procedat gresit din moment ce eu am mers sa-mi ofere o rezolvare la problema mea si ei nu au fost in stare.

revenind, nu am nici un martor in bord aprins. nu stiu la ce m-as mai putea uita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai ai putea sa rogi pe cineva care are vag-com sa iti arate exact ce erori se gasesc acolo, le notezi si ori le postezi acia ori cauti in baza de date de la ross-tech parca... numai asa poti afla cam ce ar avea inainte de a te apuca de desfacut furtune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai ales ca esti din Bucuresti si aici avem foarte multi useri cu Vag Com Maine fiind sambata,, e mai liber.o poti face..! si e si mai simplu..adica nu stai sa te duci pe la service-uri si tot asa ! Hai ! tine-ne la curent !

Modificat de CT91MOC
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

19_pst 1.8T

stiti pe cineva in bucuresti cu care as putea lua legatura sa ma lamureasca si pe mine in legatura cu problema mea ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cauta pe forum..dar gasesti eu nu am timp acum..nu iti ia mult !

Modificat de CT91MOC
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

19_pst 1.8T

multumesc tuturor pentru ajutor. am vorbit cu cineva si saptamana viitoare o duc la " doctor ". va tin la curent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

19_pst 1.8T

Gata. Problema rezolvata. am schimbat bobine si bujii si acum merge ceas. in total 900 ron. bujii si bobine Beru. au fost 2 bobine arse. CASE CLOSED. multumesc pentru ajutor tuturor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Esti nebun. Stii ca este actiune de schimbare gratuita a bobinelor in reprezentanta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te duci la reprezentanta si vezi, daca ai bobine cu o anumita litera la sfarsitul codului ti le schimba gratuit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mihai.cezar

buna treaba. ai idee si care e? :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu exact ca sunt mai multe litere dar daca ai cu D nu ti le schimba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mihai.cezar

daca e D il fac O :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

19_pst 1.8T

Of. o sa incerc sa ajung la rep vw si daca e asa le pun pe cele vechi si gata afacerea. dar sincer nu cred k se intampla asta in romania. oricum ca de fiecare data va tin la curent. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Le pui pe alea vechi si te duci asa cu ele la reprezentanta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!