Jump to content

Octavia RS TFSI


saibot

Postare recomandată

  • Replies 491
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • saibot

    217

  • nervoss

    23

  • TudorM

    14

  • Circoloco

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

Iar? :D

multa lumina a vazut motorul ala :P

ce-i mai faci, parca o aveai la punct acum o vreme

Link către comentariu

K04 + injectoare S3 + kitul de adaptare(garnituri, furtune, fanse adaptoare, prezoane,coturi, coliere, etc)- ce se vede in pungile de langa ventilatoarele alea marisoare(de A8).

Se folosesc piese noi

Dupa astea se va da jos cutia si se va desface pt verificare. Acolo nu s-a umblat si vreau sa stiu ca totul e ok. Cu ocazia asta schimb si uleiul in CV.

Nu ma grabesc ca nu am unde sa pun caii jos.

Ultima lucrare este adaptarea softului

Modificat de saibot
Link către comentariu

Bravo :-) ft bine, o sa fie altceva.

Si eu am dat jos gatul de la capacul ulei, arata mai bine dar se umezeste in zona lui de la vaporii de ulei cred.

Link către comentariu

Nu desfac motorul ca nu am de ce.

Gatul ala nu ma incurca cu nimic,totul e curat acolo deci nu am de ce sa umblu. Scoaterea lui are rol pur estetic, sa nu mai zic ca se poate sparge fiind din plastic in timpul operatiei de extragere si sa pice bucati de plastic in motor.

Bebeee, probabil s-a dus garnitura de la capac si nu mai etanseaza. La mine nu apare nimic acolo

Softul va fi Revo pt ca am SPS si pot selecta mai multe harti de putere

Modificat de saibot
Link către comentariu

Ms Cristi ;)

Dc vrea cineva sa faca conversia pot sa-l ajut cu lista de piese necesare si codurile acestora

Modificat de saibot
Link către comentariu

La mine sau in general?

Turbo + injectoare + piese conversie + manopera in jur de 1800E - 2000E. (depinde si ce piese folosesti noi sau sh, dc schimbi garnituri, prezoane(care sunt destul de scumpe si se gasesc numai OEM)..etc sau le lasi pe cele vechi - nerecomandat)

Eu vreau sa fac mai multe deci inca nu stiu costul final
Link către comentariu

Motorul ramane pe pozitie .

Se demonteaza botul masinii sa se ajunga la partea de admisie, puntea fata, cutia.. etc dar motorul nu se da jos. de fapt e cam singurul care ramane pe loc :)

Link către comentariu

E gata masina.

Am luat-o in aceasta seara. S-a lucrat intens 2 zile la ea

Tot ce pot spune acum e ca s-a schimbat f mult sunetul in admisie. Zici ca e Nissan gtr r 34 - fara exagerare :))

Acum trebuie soft ca nu stiu dc pot sa-i dau in goarna cu asta, presupun ca nu si nu vreau sa risc oricum

Momentan face 0.5 bar cu softul revo stock.

Am pus ulei Motul si intra f frumos in viteze.

Momentan atat :)

Revin cu info

Link către comentariu

Felicitari pentru pasiune.Asteptam rezultatul acestei modificari in cifre.

Modificat de snack
Link către comentariu

Acest topic este ca un film care incepe "prost" si se termina cu happy end :winter: Felicitari pentru masina,sa te bucuri de ea si sa auzim numai de bine :icon_thumleft:

Link către comentariu

Ms

Cifre nu va vedea ca nu ma intereseaza.La ce cifre am vazut pe dino...unele sfideaza legile fizicii

Pe strada se vede ce si cum...

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

La Multi Ani ! N-am mai scris de o vreme paici.

Pe scurt asa:

Dupa ce am pus softul, un set nou de injectoare de S3(pe langa setul initial de injectoare de s3), 8 bobine (4 sh si 4 noi) si 12 buji (un set sh si 2 noi) masina merge perfect :))

Nu credeam ca e posibil sa te "bage in scaun" o masina accelerand din tempomat :))

Modificat de saibot
Link către comentariu

Tempomatul in general face o accelerare brutala. Putere mai mare => senzatie mai brutala

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!