Jump to content

Octavia RS TFSI


saibot

Postare recomandată

  • 3 weeks later...
  • Replies 491
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • saibot

    217

  • nervoss

    23

  • TudorM

    14

  • Circoloco

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

Avand in vedere ca 2-3 saptamani pe luna masina sta cuminte si ma asteapta, cand vin acasa imi vin idei :)

Posibil sa schimbam prefixul la cai si la turbina :) in viitorul f apropiat

Modificat de saibot
Link către comentariu
  • 1 month later...

Poze cu jantele de iarna.

Gumele sunt pirelli sotozero runflat

Am facut una si cu cele 2 modele de jante pe masina :D

post-47479-0-12698300-1352099765_thumb.j

post-47479-0-83582600-1352099771_thumb.j

post-47479-0-50702800-1352099778_thumb.j

Modificat de saibot
Link către comentariu

Multumesc.

Pe langa rotile de iarna am mai luat o husa pt zapada ce acopera parbrizul geamurile laterale si luneta, am pus lichid de spalat pt -20 C si acum astept gerul :P

Link către comentariu

Ma gandeam sa imi cumpar si eu o husa ca a ta, dar nu exista riscul sa inghete pe masina si sa nu mai poata fii data jos?

Link către comentariu

Sal,

Mi s-a parut mie sau masina pe care am admirat-o astazi prin 9 Mai e a ta?

Link către comentariu

Ms. Nu ma dau in vant dupa tuningul exterior

inca 2 poze:

post-47479-0-44942000-1352219584_thumb.j

post-47479-0-81176000-1352219591_thumb.j

Modificat de saibot
Link către comentariu

Frumoasa masina si bine intretinuta :emthup: Imi poti spune de unde ai luat husa pt zapada pentru geamuri? Nu de alta, dar e utila pentru cei fara garaj.

Link către comentariu

cum arata husa aia,ai un link?

e ceva alternativa eleganta la punga pusa pe exteriori si prinsa cu usile,ca sa nu mai ai gheata pe parbriz dimineata?

Link către comentariu

A fost luata de la LIDL acum 2 sapt si a costat 30 ron. Este un material impermeabil ca un fel de prelata plasticata subtire.

Acopera parbrizul, geamurile laterale si luneta si se prinde de jante cu sfori pt rigidizare pe masina.

Nu am montat-o inca - cand o vina ninsoarea o pun.

Link către comentariu

saibot tu ai luat prelata (http://www.lidl.ro/cps/rde/xchg/lidl_ro/hs.xsl/index_14042.htm) sau parasolarul (http://www.lidl.ro/cps/rde/xchg/lidl_ro/hs.xsl/index_14044.htm)?

ca altceva de protectie pt iarna n-am vazut pe acolo.

eu mi-am luat parasolarul dar sunt curios cat va rezista tentatiilor. :RO flag:

Link către comentariu

Nici una nici alta. E ca o prelata dar acopera doar geamurile si este special pentru zapada.

Incerc sa fac maine o poza ca o am in portbagaj

Link către comentariu

Scuze, nu am mai apucat sa fac. Sunt plecat de 1 sapt si masina hiberneaza linistita in parcare

Cand ma intorc promit sa fac.

Am inteles ca ar avea si la kaufland ceva asemanator...

Link către comentariu

asteptam pozele. Mutumim de info cu kaufland, in cluj la lidl nu mai au asa ceva. Incerc maine la kaufland

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Urmeaza modificari destul de serioase luna asta. Pana de Craciun sper sa fie gata cu tot ce vreau sa fac la ea si sa urc puterea destul de mult

Piesele sunt comandate- astept sa ajunga.Voi folosi piese noi evident

Sper ca la sfarsitul saptamanii viitoare sa intre in teste

Pe langa asta se va face si verificare completa + revizie. Am 7500km de cand am luat-o

Se va verifica cutia de viteze-transmisie-directie(desfacut si cercetat - schimbat dc e cazul - dar nu cred, ca merge perfect) - eventual bagat ceva pe acolo :D , schimbat ulei CV cu Motul Gear 300

Dupa care urmeaza un set nou de cauciucuri de vara - acum e anotimpul potrivit pt achizitii de genul asta :)

Urmeaza detalii si poze pe masura ce se finalizeaza etapele.

Sa auzim de bine!

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!