Jump to content

Octavia RS TFSI


saibot

Postare recomandată

Eu nu am zis ca garantez nimic ! Am zis doar la cine am facut masina si de ce am mers pe mana lui !

Te rog sa iti verifici contul cat mai repede posibil si sa imi spui daca ti-au intrat banii trimisi pe 2 si banii trimisi astazi !

Dupa cum am specificat o sa suport eu greseala mecanicului si o sa suport si eu o parte din cheltuieli !

Imi cer inca odata scuze in mod public pentru problemele masinii !

Cei care ma cunosc stiu foarte bine ca eu nu as face lucrurile cu jumatati de masura si NICIODATA nu as vinde o masina cu atatea probleme in mod CONSTIENT !

Mai mult de atat nu am ce face !

Dragos ti-am spus si telefonic si iti spun si aici ca o sa te ajut cu orice este nevoie ca sa aduci masina pe linia de plutire !

L.E. : Eu as vrea ca topicul sa ramana in picioare pana cand problema dintre mine si dragos se rezolva pentru ca nu sunt un "tepar" - asa cum afirma lumea pe aici ! Si as mai roga ca personajele @ANdi.B , mihai.cezar sa nu mai faca afirmatii nefondate doar pentru a arunca cu noroi in altii !

Modificat de Alex U
Link către comentariu
  • Replies 491
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • saibot

    217

  • nervoss

    23

  • TudorM

    14

  • Circoloco

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu am aruncat cu noroi Alex,dar din moment ce povestea a fost spusa dintr-un singur punct de vedere nu aveam de unde sa stim cine esti si cum esti tu defapt..

Link către comentariu

N-am nimic importiva. O sa postez indata ce e gata masina.

De asemeni firma REVO nu are nici o implicare aici...am fost si sunt in continuare clientul lor si sunt multumit de produsele respective.

Link către comentariu

@TEFF si @Lucian: pentru mine, o situatie de genul asta echivaleaza (spre exemplu) cu un vanzator din piata care vinde fructe, dar se scarpina in timpul liber prin zonele intime, si lasa si urme pe fructe, urme pe care le observi doar acasa.

Si tu facand referire la Revo e ca si cum ai vrea sa suni la firma care vinde seminte de mere si sa le spui: "vanzatorul X se scarpina in zonele intime si apoi mangaie merele" :D bleah, acum nu o sa mai cumpar mere din piata o perioada :)) :))

Link către comentariu

Aici nu are legatura firma REVO si nu stiu pentru ce anumiti useri fac referire la REVO !

Dupa cum am spus si mai sus greseala mecanicului o asum eu si am fost dispus sa platesc si eu o parte din cheltuieli destul de substantiala zic eu dar o sa il rog pe Dragos sa confirme asta dupa ce primeste banii de la mine !

Modificat de Alex U
Link către comentariu

olater edit.....se apre ca a procedat totusi corect din moment ce a returnat ceva bani. asta e de apreciat

p.s. coltul czt l-ai dat ?

CZT-ul sta linistit la mine in curte si isi asteapta noul prop, care mi-a dat un avans pe el dar mai intarzie 2 sapt cu banii din cauza unor probleme.

Deci e dat... imi pare s-o dau...dar macar ma bucur ca a ramas in Ploiesti si la o persoana serioasa care o sa o ingrijeasca bine.

Link către comentariu

Nu tin partea nimanui dar daca Alex U se tine de cuvant merita :soothe[1]: din partea tuturor care l-au catalogat gresit (inclusiv eu).

Modificat de snack
Link către comentariu

Nu tin partea nimanui dar daca Alex U se tine de cuvant merita :soothe[1]: din partea tuturor care l-au catalogat gresit (inclusiv eu).

Aici nu e vorba de cine se tine de cuvant !

Eu am spus ca imi asum toata responsabilitatea pentru greseala altcuiva si este normal si omenesc ca si eu sa platesc o parte din cheltuieli !

Plata a fost deja facut si astept confirmarea din partea lui Dragos ca banii au intrat in contul lui !

Cred ca suma restituita o sa acopere o mare parte din cheltuieli !

Link către comentariu

Suma respectiva va acoperi intradevar o parte din cheltuieli si apreciez ca iti asumi responsabilitatea, pt greseala ta sau a altcuiva, asta nu am de unde sa stiu.

Suma finala va fi cu mult mai mare si pentru ca eu voi schimba si anumite componente din considerente de siguranta si pentru ca in ultima vreme am avut parte de cam multe surprize neplacute. Aici ma refer la bujii, bobine, volant, kit ambreiaj,frane...etc care au o uzura considerabila si probabil ca nu mai tin mult. E normal ca odata ce iei masina second sa bagi ceva in ea(consumabile cel putin) insa mie mi-au fost depasite asteptarile la aspectul costurilor.

De asemeni in caz ca nu ati observat eu nu am dat nume si nici macar nr de masina, doar o poza cu compartimentul motor dar se pare ca e ff cunoscuta masina cu pareri mai mult sau mai putin de apreciere.

Daca cineva crede ca am exagerat nu pot decat sa-i rog sa se puna in postura mea...din contra, cred ca am fost destul de diplomat.

Sa auzim de bine, ca de rau am auzit destul.

O seara buna!

Link către comentariu

Frumos spus. Sa speram ca o repari si totul o sa fie ok, fara sa ajungi cu banii la pretul uneia noi :-)

Multa bafta!

Link către comentariu

Nu sunt genul sa ma bag in seama aiurea pe forum, dar am citit cele 4 pagini si am ramas placut impresionat de comportamentul si limbajul celor 2 persoane implicate in povestea asta, Alex_U si saibot. Stiu ca nu prea conteaza dar vreau sa va felicit pe amandoi pentru modul elegant in care rezolvati problema asta destul de urata. Eu nu stiu cum as fii reactionat in locul unuia dintre voi, dar daca e asa cum v-ati inteles pana acum, pentru mine e o lectie de viata. Initial il credeam pe Alex un samar, dar se pare ca mai exista si oameni in tara asta.

Respect, si sa iti faci masina cum trebuie si sa te bucuri de ea.

Link către comentariu

Citind topicul, ma ia din nou ciuda ca nu am luat eu fosta masina a lui saibot. Mai rar asa oameni pasionati sa faca o treaba ca lumea, de la cap la coada. Mult spor si sa te bucuri in curand de masinuta!

Link către comentariu

Dupa cum s-a mai spus, felicitari Saibot pentru diplomatie si felicitari Alex pentru ca incerci sa ajuti in rezolvarea problemelor.

Tot raul spre un bine! Te vei bucura de o masina ca noua dupa iesirea din service.

Link către comentariu

Va multumesc. Trebuie sa iasa bine ca nu e OZN :)

Link către comentariu

Dupa cum am promis - confirm plata facuta de Alex catre mine si apreciez gestul.

Am incredere ca usor usor lucrurile se vor indrepta catre normalitate.

Link către comentariu

Cam rar oameni sa iti inapoieze o suma de bani ca masina a fost defecta.Mult succes in refacerea masinii

Link către comentariu
Dupa cum am promis - confirm plata facuta de Alex catre mine si apreciez gestul.

Am incredere ca usor usor lucrurile se vor indrepta catre normalitate.

O sa intre si a doua parte cel tarziu marti !

Pana la urma totul o sa fie bine si sper sa te poti bucura cu adevarat de masina cat mai curand posibil !

Link către comentariu

Alex U, tu nu te gandesti sa iti recuperezi o parte din bani de la mecanicii respectivi? Daca mai ai facturi si mergi la Protectia Consumatorului poate ai noroc.

saibot sa ai mult spor in refacerea masinii, sa te poti bucura de ea asa cum se cuvine!

Link către comentariu

Alex U, tu nu te gandesti sa iti recuperezi o parte din bani de la mecanicii respectivi? Daca mai ai facturi si mergi la Protectia Consumatorului poate ai noroc.

saibot sa ai mult spor in refacerea masinii, sa te poti bucura de ea asa cum se cuvine!

Din pacate mecanicul care a "transat" masina nu are firma ! El nu recunoaste nimic ! Singura lui reactie a fost : "Este imposibil sa fi gresit ! Eu am pus axele corect si am pus inchis motorul cum trebuie " !

Este mecanicul familiei care pana la masina mea nu a gresit dar nu avea cum sa greseasca deoarece la el am facut lucruri marunte : distributie , consumabile etc.

Totul trebuie sa suport eu si sincer nici nu mai vreau sa aud de acel mecanic vreodata ! Ieri am dus una dintre masini la alt mecanic pentru inlocuirea ambreiajului si a consumabilelor !

Cel mai important pentru mine este ca Dragos sa vada masina in stare perfecta de functionare si sa isi dea seama ca nu am stiut ca masina e macelarita !

Restul nu ma mai intereseaza !

Cum am spus si in alt post , din cauza unui incompetent Dragos trebuie sa repete ceea ce am mai facut eu odata ! Daca nu a reusit sa stranga o chiulasa corect atunci acel om nu se mai poate numi mecanic ! :(

Link către comentariu

am citit cele 4 pagini si am ramas placut impresionat de comportamentul si limbajul celor 2 persoane implicate in povestea asta, Alex_U si saibot. Stiu ca nu prea conteaza dar vreau sa va felicit pe amandoi pentru modul elegant in care rezolvati problema asta destul de urata. Eu nu stiu cum as fii reactionat in locul unuia dintre voi, dar daca e asa cum v-ati inteles pana acum, pentru mine e o lectie de viata. Initial il credeam pe Alex un samar, dar se pare ca mai exista si oameni in tara asta.

Foarte frumos spus, chiar ca poate fi catalogata ca si o lectie de viata. Felicitari!

Modificat de volvol
Link către comentariu

Dragos, imi pare foarte rau sa citesc cele 4 pagini ale topic-ului. Cand am vazut intial topic-ul am crezut ca voi avea o surpriza placuta, dar... chiar imi pare foarte rau.

Iar in ceea ce priveste masina, sunt 1000% sigur ca dupa ce termini tu cu ea, va iesi mai mult decat MASINA, pentru ca stiu ce am luat de la tine si am inteles ce fel de om esti.

Incantat si multumit e putin spus!

Abia astept sa termini cu stres-ul, pentru ca e un stres si nu te asteptai la asa ceva. Iar intr-un final sa pot vedea si eu masina :) Facem sedinta foto demult promisa :D

Iti tin pumnii sa iasa mai repede asa cum ti-o doresti! Abia atunci iti pot ura cu adevarat, sa o stapanesti sanatos!

Salut!

Modificat de Victorbm
Link către comentariu

Multumesc tuturor.

Sper sa fie gata saptamana asta.

Link către comentariu
redline1619

abea astept sa iti vad "noua" bestie :D

Link către comentariu

Eu abia astept o tura cu ea...din nou :D

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!